За и против имуно стимулатори?

  • 3 491
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Извинявам се предварително ако има вече такава тема. За или против имунно стимулантите сте?Интересува ме най-вече майки, които са давали подобни "неща" на децата си, как стоят при тях нещата с боледуването и съответно тези деца ходят ли на детско заведение респ. ясла или детска градина. От какво възраст може да се почнат? Аз днес щях да питам доки, но като ми каза че всичко и е наред Grinning и аз пак забравих Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
По-скоро за, но с мярка. Аз започнах да давам на Калоян преди 10 дена заради яслата. Все пак обаче има схема на пиене и не може детето да се тъпче безогледно с всичко, за което евентуално майката е чула от комшийки, приятелки, роднини и педиатърката.

# 2
  • Мнения: 168
Аз съм против.
Преди две години, докато дъщеря ми беше в детска градина съм давала, но освен че фарингитите станаха бронхити, друг ефект нямаше.

# 3
  • Мнения: 9 814
И аз съм на мнението на Нана.
Давам на детето си Мултивитаминол на д-р Тайс.

# 4
  • Мнения: 11 892
Един детски лекар при когото ходихме на частен преглед по друг повод ми каза следното за имуностимулаторите-"То е като да накараш часовника  ти да върви по-бързо.Практически е възможно, но от това времето няма да започне да минава по-бързо

А детската ни лекарка, която е GP е за.Много е объркващо когато и лекарите не са на едно мнение.Аз засега няма да давам нищо.Май по-добре е да не се дават

# 5
  • Мнения: 1 134
За, но не взети от форума, а предписани от педиатър, и съобразни със състоянието на самото дете. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
западните педиатри ги отричат като приложение при деца. даже и витамини не изписват.

# 7
  • Мнения: 2 090
Аз съм "ЗА".
Детето ми е от тези,които често боледуват Confused,ходи на ясла и е просто немислимо за него да не му давам подобни препарати,както и допълнително витамини Peace.Всичко,което му давам е след консултация с педиатър(дори витамините) Wink

# 8
  • Мнения: 4 841
Не давам витамини и имуностимуланти. Чела съм, интересувала съм се, и съм направила ИНФОРМИРАН ИЗБОР. Педиатърката ме подкрепя напълно.
Синът ми посещава ОДЗ от двегодишен, вече е на пет - боледува максимум два пъти годишно, възстановява се бързо, в рамките на 5-6 дни.
Просто детето си е такова. Ходи бос и полугол, пие студено мляко от хладилника и яде сладолед целогодишно... Все неща, които на мен ми бяха забранявани, защото непрекъснато боледувах...

# 9
  • Мнения: 7 201
Аз съм "ЗА".
Детето ми е от тези,които често боледуват Confused
Peace Ходи на ДГ,и ако не боледуваше често може би не бих давала имуностимулатори... Rolling Eyes
ПП:За 1-ви път му дадох когато беше на 1г.5м. по препоръка на педиатър.

# 10
  • Мнения: 851
Нямам преки наблюдения, но една моя приятелка дава на детето си цяля зима и твърдеше, че благодарение на тях той не боледувал често. Затова аз сега давам същото на Габи и дано има ефект.
Но момичета все пак по-добре да пият имуностимулатори отколкото АБ!

# 11
  • Мнения: 929
Не знам, май по скоро не съм за тъпкането на децата с лекарства, ама като се наложи няма на къде. Откакто дъщеря ми е на градина(18,08,2008) вече за трети път е болна и за този период в къщи е изкарала месец и половина. Изписаха й някакви имуно- стимулатори предния път обаче пак се разболя нищо че ги пие 20 дена.

# 12
  • Мнения: 3 506
Против.

# 13
  • Мнения: 415
И аз направих своя информиран избор и не давам имуностимулатори.
Най - голямата ми грижа е емоционалното й състояние - ако е щастлива не боледува.

# 14
  • Мнения: 37
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ ПО ТЕМАТА.
АКО НЕ Е ТВЪРДЕ НАХАЛНО МОГА ЛИ ДА ПОПИТАМ ОТ КЪДЕ МОГА ДА ПОЛУЧА /ОСВЕН ОТ ПЕДИАТЪРА/ ИНФОРМАЦИЯ, ЗА ДА МОГА И АЗ ДА НАПРАВЯ ИНФОРМИРАН ИЗБОР

Общи условия

Активация на акаунт