корички по главата и веждите-какво да правя

  • 8 248
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Бебето ми е на 2 месеца и по веждите и се появиха нещо като корички.С какво да го мажа или да се консултирам с лекаря.На вас случвало ли ви се е и за колко време минаха.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 13:58 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 27 524
Всички бебета имат - по главата най-често, а и по веждите. И моят имаше. Казват се крусти. Нормално е. Намазваш с памуче с бадемово олио или зехтин, оставяш така да се размекнат и обираш пак с чисто памуче или хартиена кърпичка. Аз лично за главата не процедирах с олиото, много мазно става, просто при къпане в топлата вода ги накисвах и после с бебешката четка за коса ги изтърквах. Нямаш никакъв повод за притеснения  Hug

# 2
  • Мнения: 121
Няма повод за притеснение Блонди ти е отговорила правилно

# 3
  • Мнения: 4 447
Всички бебета имат - по главата най-често, а и по веждите. И моят имаше. Казват се крусти. Нормално е. Намазваш с памуче с бадемово олио или зехтин, оставяш така да се размекнат и обираш пак с чисто памуче или хартиена кърпичка. Аз лично за главата не процедирах с олиото, много мазно става, просто при къпане в топлата вода ги накисвах и после с бебешката четка за коса ги изтърквах. Нямаш никакъв повод за притеснения  Hug

По същият начин процедирах и аз. Само дето при нас нямаше по веждите.
Леко и нежно с бебешката четка доакто го къпех и за 2-3 нямаше и помен
от крустите или още т.нар. "бебешки пърхут". Peace

# 4
  • Мнения: 298
Моя съвет е същия като на мамчетата писали преди мен. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не сме имали, звънни на педито, да ви изпише нещо за мазане.

# 6
  • Мнения: 8 769
Моят син като бебе целият се олющи-по тялото, зад ушите, крустите на главата му бяха като на Т-рекс Mr. Green
Мажеш със зехтин и обираш. Ще минат за седмица-2.  thumbsup

# 7
  • Мнения: 1 155
И дъщеря ми имаше и затова й купих кремче за крусти на Мустела, с което намазваш преди баня и решеш с четчица, но честно да ти кажа, това е излишно изваждане.
Блонди ти е дала правилен съвет.

# 8
  • Мнения: 4 784
Не всички бебета имат. Моят син нямаше, но от приятелки знам, че използваха за целта кремче на Мустела, от което бяха доволни.

# 9
  • Мнения: 209
Никога не сме имали, звънни на педито, да ви изпише нещо за мазане.

като пример са ти написали - кремче на Мустела за крусти - чувала съм, че е доста добър

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз знам за зехтин.

# 11
  • Мнения: 30 964
Не се притеснявай аз още не мога да ги изчистя.

# 12
  • Мнения: 1 674
Малката не е имала крусти.На баткото ги махнах с кремчето на Мустела за крусти.Може да пробваш и с нещо мазно,ама цапа./върши същата работа./

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
По веждите махнах с бебешко олио,а по главата разресвах веднага след баня/точно както го е описала Блонди/.

# 14
  • Мнения: 344
И ние имаме малко по веждите и мажа лицето с балсам на д-р Тайс.






Общи условия

Активация на акаунт