Проблем с желатина - СПЕШНО!

  • 1 305
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 847
Засилих се да правя желираната торта. Сипах желатина в водата да набъбва, но той се разтвори. Сега купичката е пълна с нещо като течен мед - и като цвят и като консистенция.

Някой имал ли е такъв проблем? Да го слагам ли в тортата? Да не би от жегата така да стана?

# 1
  • Мнения: 1 737
Желатина набъбва в студена вода, а после се загрява на водна баня за да се втечни така. В колко судена вода го сложи? Аз не мисля че трябва да се смесва набъбнал, а втечнен.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Да си призная съвсем честно, случи ми се виднъж нещо подобно - бях решила да правя крем с кисело мляко и плодове, и исках да го желирам. Крем "Милена" се казваше май, или нещо подобно. Обаче желатинът не набъбна в студената вода, а се разтвори /не беше на д-р Йоткер, а български/. После, след като го стопих на водна баня, и го сипах в киселото мляко, въобще не стегна. Така че - нов, според мен ще е най-добре.

# 3
  • Мнения: 1 269
Рая , аз мисля да си купиш нов желатин и то на "д-р Йоткер".Не рискувай да си развалиш настроението с някакъв негоден желатин ! Чао и успех !

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Мерси на всички.

Оставих желатина на хладно и сега като го погледнах видях, че се е стегнал. Много странна работа.

Купих нов и ще сложа него. Не държа тортата да се разлее в сублимния момент.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами да, случи ми се, точно когато мислех да правя за първи път твоята торта, мноооого гадно, уж се постегна, ама накрая нищо не стана и тортата ми се разпадна, сервирах я като кремчета  Confused Оттогава го избягвам този модел желатен  Wink
Между другото от д-р Йоткер, също не съм особено доволна.

Общи условия

Активация на акаунт