Пътували ли сте скоро до Бургас в спален вагон?

  • 2 915
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Направихме си резервациика за море newsm44 за Лозенец. Обаче май се очертава да пътуваме с влака, а сме с Калоян. Освен това никога не съм пътувала в спален вагон...Та чудех секакво ще ме посъветвате за осемчасово пътуване с едногодишно бебе. Автобуса ми се струва по неудобния за Калоян вариант, а във влака в обикновенно купе ...незнам дали е удачно newsm78. Какво ще ме посъветвате???

Последна редакция: сб, 09 юли 2005, 15:51 от Lilly

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 605
С малкия веднъж сме минавали маршрута Бургас-София в спален вагон (преди 2 години, но най-вероятно условията не са се променили). Детето беше на година и половина. Много беше тясно, спахме двамата на едно легло. През цялото време се стряскаше от сменящите се светлини и шума. Не мигнахме. На връщане бяхме в автобус - дневно пътуване. Той почти го проспа, гушнат в мен. А когато беше буден му показвах през прозореца, къде живее Мечо  Heart Eyes. Много по-леко мина.

Всяко дете е различно, но аз те съветвам, ако пътувате с влак, да не купувате двупосочен билет, за да може евентуално да смените превозното средство на връщане.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
когато пътувахме за първи път на море с детенце ,тя беше на 1,4 г.Пътувахме със спален вагон.Нощем.Спеше на най долното легло и с баща и бяхаме направили параван от кърпи ,закаени с безопасни игли на горното и долното легло.Постлали и бяхме нейните аршафета и възглавничка и с нейното одеалце.Не сме имали никакви пробелми,но си бяхме взели спално купе само за нас.Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 17 142
Пътувахме така миналата година, горе-долу както го е описала esprit. Най-най-удачния за мен вариант за пътуване, не усетихме пътя изобщо, спахме през цялото време, беше супер. На връщане с рейс ми се изпилиха нервите  #Crazy

# 4
  • Мнения: 3 861
май и ние към този вариант ще се ориентираме...Е то има още доста време дотогава ама толкова ми е мерак, че все това ми е в главата Rolling Eyes

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Ако нямаш нищо против, пусни ми един телефон на лични. По същото време с още една мама от форума ще бъдем в Лозенец, така че може да се видим на кафе, или на бира с цаца  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 444
Аз не съм пътувала от година, две, но преди това много пъти по работа! Много е удобно, особено за малко дете! Естествено, че най добрия вариант е да сте само вашето семейство в купето! Не е много луксозно, но си е друго 8 часа да можеш да лежиш, даже и да не спиш. На мен ми беше неприятно само тракането на влака, адски ме изнервяше и си носех памук за ушите! Дават и разни екстри, като мокри кърпички, вода и др. дребни неща, но обикновенно ако напомниш на кондукторите, че иначе забравят!Приятна почивка! Laughing

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Литъл офф
Нощно клатушкане в спален вагон. Достатъчно еротично, да си представя как може да се мърсува в такава ситуация. Блазе ви.
Ще взема да организирам пътешествие до СФ и оббратно в самостоятелна спалня. Секс-туризъм даже.  Sunglasses
Гладна кококошка, гладна. #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 425
Ами според мен пътуването в спален вагон е много по-удобно от това с автобус.
1. Лежиш си, даже и да не спиш пак е добре
2. Имаш си коридор дето може да се мотаеш ако не ти се спи
3. Има си тоалетна - може да се ползва по всяко време (макар че е малко смотана)
4. спестяваш си време като пътуваш вечерта
5. цените са поносими
6. ако купето си е изцяло ваше - още по-добре - всеки може да си избира леглото и може да проветрявате или затваряте прозорци както ви е удобно
7. Специално Сф-Бс е удобно че пътуваш от първа до последна гара (няма начин да си пропуснеш гарата)

Ама с малко дете не съм пробвал - не знам как ще му подействат шумовете от влака и светлините.
Някои хора ги притеснява също да спят в чаршафите на БДЖ, според мен поне за лапето си носете ваши, макар че и влаковите би тр да са ОК.
Като цяло - пробвайте веднъж и после ще знаете.  Simple Smile

@ Небесна КрасТавица
Еййй, направо мислите ми четеш  Wink Само дето удобствата са малко скромни  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 861
А имате ли идея как се запазва цялото купе само за нас тримцата. За колко души е купето? По осем като в другите ли?

# 10
  • София
  • Мнения: 786
А имате ли идея как се запазва цялото купе само за нас тримцата. За колко души е купето? По осем като в другите ли?
Първа класа спално са 3 легла иначе мисля са 6!

# 11
  • Мнения: 1 425
купето е за трима спално, спално купе може да се ползва и с втора класа билети.
за шест човека се води кушет ама не ви трябва то.
отиваш на гарата или на друго бюро за билети и казваш какво искаш - да пътуваш семейно с цяло купе там ще ви кажат каква е цената. Може би като семейство ще ползвате някакво намаление - трябва да попитате.
Само по-рано си вземете билетите, че лятото много хора пътуват до морето и обратно и целите купета бързо се свършват.

# 12
  • София
  • Мнения: 572
Ние пътувахме преди 2 седмици.Бяхме в купе само тримата.Кари заспа като тръгнахме и едва я събудихме сутринта като пристигнахме в София.Това за мен е най-добрия вариянт,като се има пред вид какви бясове са мъниците.

# 13
  • Мнения: 2 332
Малко офф (извинете, мами): до летуващите в Лозенец: моля ви после споделете как е било, + снимки по възможност  Mr. Green, с мъжа ми бяхме там преди 5 год. - на меден месец, и имам много приятни спомени. Помня и че тогава бяха започнали да строят 2 големи хотела, сигурно и летуващите ще са повече.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 146
спалното е 3 легла, кушета е с 6. Ние така пътувахме миналата година - аз бременна Wink Тесничко е в купето, не самите легла и мен ме беше гнус не толкова от чаршафите, а от одеалата. Ако детенце има добър сън, мисля че е добър вариант - ще се подрусва цяла нощ. Нашето купе имаше доста плътни завеси и светлините не ми пречеха, макар, че имам доста лек сън. Но май всичко завоси как е свикнало детето.

Общи условия

Активация на акаунт