Втора градска или Токуда - коя болница ще ми препоръчате за раждане?

  • 12 467
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
И за двете болници съм чувала добри отзиви, колебая се коя да избера.
(Нямам предвид никой конкретен лекар обаче, пък и не искам да плащам за раждането, мисля, че медицинските екипи са достатъчно добри.)

# 1
  • Мнения: 2 660
За втора градска нямам лично впечатление. В Токуда съм раждала, доволна съм. Хигиената ми беше страшно важна, а там това условие е 100% изпълнено. Но там не знам далище успееш да се вредиш по клинична пътека.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 072
В Токуда няма такова положение да не плащаш! Изборът на екип там е задължителен и струва 1500 лв! Раждах юни месец там и ми излезе 2000 лв. Ако не можеш да си позволиш цената, ти препоръчвам 2-ра градска, имам приятелки раждали там, които са много доволни и не са дали нито стотинка. Аз съм доволна от Токуда, но не бях доволна от екипа поради куп причини, които ще спестя  Peace

# 3
  • Мнения: 2 068
на мен пък ми искаха пари във втора градска и затова раждах в Шейново

# 4
  • Мнения: 123
За втора градска не знам нищо, но в Токуда изборът на екип е задължителен, за което си и плащаш. Т.е. дори самото раждане да ти е по здравната каса и да е безплатно, задължително плащаш избор на екип.

# 5
  • Мнения: 2 376
Втора градска доколото знам е единствената в София със статут "приятел на бебето". В Токуда, да много е чисто, общо взето са любезни, но с лека ръка дават "добавки" и си е борба да ти оставят бебето през ноща. И аз не съм супер доволна от някои действия на екипа, но доколкото разбирам такава е практиката в България, т.е. в общия случай няма отношение към болницата.
Аз си избрах болницата след като ходих на няколко места на отворени врати и зададох въпросите, за условията, които ме интересуваха.

Леко раждане и здраво бебе на финала   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 344
Аз съм раждала във 2-ра градска-без да дам пукнат лев!Много съм доволна,ако някой ден забременея пак-пак там ще раждам!

# 7
  • Мнения: 961
Раждах в Токуда през май, излезе ми 1900 лв. Но съм доволна от условията и отношението.

# 8
  • Мнения: 1 409
Токуда,естествено.Стига да можеш да си го позволиш финансово,защото там се плаща при всички положения.

# 9
Тази тема и мен живо ме интересува, тъй като и аз съм в процес на избор на болница за раждане. Но болница Токуда никога не е стояла като опция за мен. Колкото до Втора градска, отзивите са впечатляващо единодушни по всички форуми - всички са много доволни от отношението на персонала - и към майките, и към бебчетата. На мен още повече устно ми я препоръчаха две мои приятелки, на които имам пълно доверие - така че засега везните клонят към Втора градска.
Ако други мами споделят свои впечатления, ще съм много благодарна   bouquet!

# 10
  • Мнения: 525
Сега забелязвам темата.
Въпреки, че съм писала по темата ще кажа отново, че съм много доволна от 2 Градска.
Бих направила същия избор.

Като плюс ще посоча забраната за външни посетители.
Минус - банята. Но това се преживява.

# 11
  • Мнения: 262
Благодаря на всички, които писаха досега.
Май за мен везните накланят към Втора градска.
А трябва и мога ли да отида там да видя например къде е приемния кабинет и знае ли някой дали там има кабинет, в който можеш да ходиш да следят тоновете на бебето при по-напреднала бременност вече, имаше такъв в бившата Тина Киркова

# 12
  • Мнения: 55
Sedada, незная дали има такъв кабинет, за който питаш, може би ако се обадиш по телефона биха ти отговорили.
За втора градска болница мога да кажа, че раждах там миналата година, като отношение от страна на лекарите -  АГ и детски, не мога да се оплача.  Не съм платила и една стотинка,  но никой и дума не е споменал за плащане. Също, както и BateJoro е споменала  приемам за  плюс, факта че не се допускат външни лица при майките, както и за банята, но това са 3-4 дена, в които положеиено  се изтърпява. Като цяло съм доволна! Разбира се винаги могат да се намерят някой дребни детайли, които са ме издразнили, но така или иначе вече съм ги забравила...

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Окръжна болница -София.

Britt   това не е вярно. Окръжна също са с този статут.

Освен това отделението е малко и лекарите имат време да обгрижват пациентките си по-внимателно, отколкото в големите конвейри - Шейново и Тина Киркова.
Окръжна е и единствената болница в София, в която изборът на екип е само 500 лева независимо то начина на раждане - нормално или секцио.

# 14
  • Мнения: 2 660
Забравих да спомена - неонатолозите в Токуда са на ниво, смятам, че може да им се има пълно доверие.

А за това, че не дават бебетата нощем, си е проблем. На мен лично са ми предлагали да си го взема при мен, но момичетата от стаята, в която бях, имаха нещо против, че щяла да ги буди. Иначе щяха да ми я дадат да си стои при мен. Е, нищо, три нощи аз висях при нея...

Общи условия

Активация на акаунт