Моля, помогнете с добър адвокат.

  • 3 841
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Здравейте!!!

Една близка моя приятелка и съпругът и  искат да си осиновят детенце.Моля да ми препоръчате добър адвокат,на който може да се разчита,че ще свърши работа.
Препоръчаха ни Венцислав Николаев,но нямаме координатите му.Ако някой е имал контакти и с него,моля  да ми пише на лични.
Семейството е от София и е добре устроено.Просто искат да дарят обич и още една усмивка на нечие детско личице. Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 722
Само не мога да разбера за какво и м е адвокат  newsm78
Нека да отидат в агенция Закрила на детето по местоживеене, да си вземат формуляра и списъка с необходими документи, да си минат тримесечното проучване и късмета им след вписване в регистрите да проработи бързо.
Някак си не виждам мястото на адвоката в цялата тая система.

Говорим за законно осиновяване, а не за "купуване" на бебе от родилното. Ако е за първото - пътя ти го написах вече, ако е за второто - нито една от мамите не би го подкрепила, напротив.

А за осиновяване с идеална цел - "Даване дом на едно дете, даряване с обич и усмивка" - е, на мен лично не ми звучи. Защото става страшно, когато детето не ще да се усмихне поряди някакви негови си причини /например растящи зъби/

# 2
  • Мнения: 361
Мама Галя,благодаря за отговора.

Относно обичта и усмивката-не всичко което прочетеш трябва да приемаш буквално.Те може да символизират уюта и топлината например,а не постоянният смях и веселба.На всички им е ясно,че няма вечно усмихнато дете. Party
Освен това,никъде не съм споменала,че искат да осиновят бебе,казах "детенце".
А относно купуването-до сега щяха да са си купили,ако бяха избрали този начин,достатъчно са заможни,но това не е кукла........

Прпцедурата я минаха-формуляри,проучвания и т.н,но вече 2 година от никъде нищо.
За това позната от общината има каза да си наемат адвокат,който да задвижи нещата.

# 3
  • Мнения: 2 722
Абсурд е адвоката да направи легално каквото и да било за "разбързване". Може би много са им редуцирани изискванията, ако наистина чакат две години след вписване в регистрите. Може и нещо да са им объркали във вписването /една наша мама и бяха писали, че има изискване за доказан български произход и си отвися година и половина, докато разбере за грешкатата/
Нека да звъннат в регионалната дирекция и да попитат какво им е вписано като изисквания /с уговорката, че визирам по подразбиране широк спектър изисквания а не например- момиче, до 1 година от София и област с доказан български произход// и след това да прозвънят всички дирекции в които са вписани. Щом финансово имат възможност, заслужава си и обикаляне за лично питане. Изтичането на двегодишния срощ на социалния доклад е достатъчен повод да звънят и да питат.
Успех им пожелавам.

# 4
  • Мнения: 361
Мерси за инфото.Ще импредам написаното,пък дано проблема е някоя институция (както обикновенно се получава).
Нямат претенции момче-момиче,и не искат да е до 1 год,само з произхода незнам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт