ПОМОЩ ЗА ВРЪЗКА МЕЖДУ ХРОНИЧНИ СЛИВИЦИ И ТАХИКАРДИЯ

  • 1 496
  • 2
  •   1
Отговори
Моля за помощ, дали някой има опит или информация за връзката между проблемни и големи сливици и проявена тахикардия при дете? Дъщеря ми е на 8 и има големи сливици. Мислехме да ги вадим,но докторите не бяха категорични. Не прави много ангини, но при всеки вирус се зачервяват и я болят. Също често има от тези бели топчета с лош мирис по тях. Наследствено и аз и баща й сме с проблеми покрай сливиците, мойте са извадени, но баща й продължава да страда. Преди два дни ни изплаши до смърт, защото направи тахикардия и около 4 часа пулса и беше между 200 и 300 удара. Бяхме и в спешното и в Реанимация цяла нощ, а после в 3та градска. Там прецениха, че няма а я хоспитализират, а ще я поставят под медикаментозно лечение. Направиха й всякакви изследвания и всички са добри, така че причината се търси. И заради проблемите със сливиците й, търся вариант дали не е от това. Моля ви, ако някой има опит или е чул нещо по въпроса да пише.

# 1
  • Мнения: 478
  изследвания: кръвни, микробиология и образна диагностика.

едно от нещата което може да свърже сърдечен проблем със сливиците е: Сливиците са потенциална хронична огнищна инфекция, здравите хора 60% носят стрептококи и т.н. коки в гърло, но в даден момент имунитета спада и тогава коките разболяват.
  При някои хора хронична инфекция със стрептококи води до РЕВМАТИЧНИ/АВТОИМУННИ ЗАБОЛЯВАНИЯ, сред които и ВАСКУЛИТ. Има една приказка "ревматизма ближе ставите, а хапе - сърцето, бъбреци, нервна с-ма"

Кръвни изследвания: ПКК+ДКК+Морф.Ер.+Ретикулоцити, Суе, CRP, AST - анти стрептолизинов титър(бърз евтин и елегантен тест за антитела към стрептококова инфекция), RF,фибриноген, желязо и жск, "серумна протеинограма" и Общи имуноглобулини

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 106
Мисля че може да има някаква връзка защото на баща ми са му махнати сливиците поради това че е получил шум на сърцето бил е на 4-5 години.Моето дете също е с хронични сливици с много чести гнойни ангини и накрая на месеца ще ги махаме тично поради тази причина че са опасни за ставите ,църцето,бъбреците.Водила съм я при над 10 УНГ включително и в София и всички са на едно мнение,макар че е много малка.Направи нужните изседвания.Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт