Голям глад !!!

  • 1 143
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Предварително искам да се извиня ако има подобна тема , но доста търсих и не намерих.
Моето бебе е на 3 месеца почти , храни се 7 пъти на ден с по 150-160ml  адаптирано мляко ( не кърмя поради здравословни причини ) т.е на всеки 3 часа , през ноща прави пауза от около 5-6 часа. Проблемът е в това , че доста често едвам дочаква часа за хранене и ако има как бебчето би се хранило и на два часа . Пробвала съм да давам вода , чай , но гладно ли е не иска даже да ги опита.Съответно от раждането до сега бебето е пораснало с 10 см и е качило 2,6 кг .Консултирала съм се с няколко познати педиатри и всичките ми казаха , че детето си е напълно добре и нямам основания да се притеснявам.
Моля , ако някоя от вас е била в подобна ситуация да сподели как се е измъкнала от нея .
Не съм много за ранното захранване , но вече започват  да ми минават и такива мисли.

Ще чакам вашите мнения и препоръки .

# 1
  • Мнения: 91
пробвай да смениш млякото ,може да му е рядичко и да не го засища Peace
а може да пробваш да му дадеш по-голямо количество мляко въпреки че това не е кой знае какво решение ,защото ми се струва малко мъничък за по -голямо количество ,но пробвай
а относно пюретата моя син не издържаше 4 часа след като е ял пюре на тази възраст май само млякото си го засища Peace

# 2
  • Мнения: 68
Май забравих да напиша с какво храня бебчо - фризолак 1 + фризовом по предписание от педиатъра заради обичайните проблеми - запек и колики .

# 3
  • Мнения: 4 555
Относно захранването - моята дъщеря и до сега няма храна, която да я държи сита по-дълго от млякото. Така че според мен това не е решение.
Относно храненето - не виждам защо не даваш на детето да яде толкова, колкото му се яде? Какво те спира? Това е единствената възраст, на която човек отлично знае от колко точно храна се нуждае. Мисля, че спокойно можеш да се довериш на бебето.
Не знам защо мислиш, че 150 мл са много за бебе на 3 месеца. Моята дъщеря ядеше по толкова още като беше на 2-3 седмици.

Не си усложнявай живота изишно. Давай на бебето да яде колкото иска и даже и да не са минали всички минути от трите часа. Така и за двете страни животът ще стане по-хубав Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
На 3 месеца Криско ядеше между 180 и 230мл мляко 5 пъти на денонощие.
Увеличи му млякото и изчакай със захранването.  Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 1 763
И аз ще те посъветвам да увеличиш млякото. Моето дете на 3 месеца ядеше по 180мл, 5 пъти на ден. Интервал от 3 часа никога не сме спазвали- понякога огладняваше през два часа, нощем спеше по 10 часа.

# 6
  • Мнения: 174
Здравей, Лара,
При нас беше същата ситуация с тази разлика, че се хранехме с Фризо НА.Аз също много се притеснявах за този глад.Имаше зверски колики, които все още продължават, но не с такава продължителност и не постоянно.Пробвах какво ли не, водих я на гастроентеролог дори.Всичко беше като при вас-педиатърката не даваше да увеличавам количеството /въпреки, че аз го направих, но смисъл нямаше/.Запека не успях да оправя дори и с тази комбинация.Пусках подобни теми във форума и накрая след много четене, умуване, съветване и т.н смених млякото с Розов Хип.Дедето започна да се изхожда само без напъни, а преди това бяха едни зверски напъни, неакане по два дни, а до края на втория месец съпруга ми й правеше масажче за да се изходи.Сега пак има такива периоди, когато огладнява по начесто, но определено не е така, както преди.Освен това, ако не повръща, защо даваш Фризовом? Той е на първо място за деца с хабитуално повръщане.Моя съвет е да не увеличаваш повече количеството, защото щом ще захранваш късно /като мен/ колко ще даваме пред 5 месец!? Също така се сещам, че една мама ми беше писала, че има такива периоди на интензивен растеж, когато бебо иска повече и по начесто да яде.Моята мома също я ящна, /на 4 м е и тежи 7 кг/ дори отскоро взе отново да се буди през нощта яко огладняла при условие, че съм я хранила в 12 часа.Давам й по 140 млл.Мисля, че поне малко може да съм ти била полезна.Ако имаш въпроси насреща съм

# 7
  • Мнения: 493
Синът ми на 3 месеца пиеше по 170-180 мл по 5 пъти на ден,имало е моменти,в които не издържаше на 3 часа и съм му давала на 2 часа или 2.1/2 ч.Мисля,че захранването няма да е решението.Сега синът ми е на 8 месеца и яде 4 пъти през  4 часа,но на обяд,като яде зеленчуково пюре не може да издържи 4 часа до следващото ядене.

# 8
  • Мнения: 1 572
и моят син беше така , но това май е проблем при доста бебета , към 5-6 месеца му мина глада , но един картоф с морков с никакъв случай няма да го нахранят повече , смени млякото а и тези фризолаци голяма реклама им правят в бг голямо нещо

# 9
  • Мнения: 4 111
И аз те съветвам да увеличиш количеството на млякото. Не гледай таблиците на кутията , те са ориентировъчни, всяко детенце хапва различно, но е важно да спазваш съотношението вода:мляко.

# 10
  • Мнения: 4 433
Увеличи млякото или го смени

# 11
  • Мнения: 4 335
Увеличи млякото или го смени
PeaceМилумил е много хранително мляко

# 12
  • Мнения: 239
Здравей и от мен.Увеличи си млякото и му давай толкова,колкото му се пие.Не избързвай със захранването.Това е моят съвет.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давай на бебчо толкова,колкото иска да изпие-води се по него,а не по някакви норми и ограничения

# 14
  • Мнения: 2 334
Увеличи количеството мляко или по добре го смени с друго Peace

Общи условия

Активация на акаунт