Рожден ден?

  • 5 787
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте! Синът ми има рожден ден скоро! Моля ви, дайте съвет за нещо по нестандартно в менюто на децата и възрастните! Ще направя различни формички на животни, но дайте някоя по нестандартна идея!? Wink

# 1
  • Мнения: 2 803
Зависи колко е голямо момчето. На моята дъщеря съм приготвяла пица, на една ябълка съм забучвала сабички нанизвала съм им хапка, маслинка, кашкавал, чери доматка и каквото се сетиш. Така стана като таралеж. Правила съм на франзела отгоре пак със сабичка съм нанизвала от консерва рибка за декорация лимон, копър, маслинка и това представляваше платноходка.Дребни сладки съм правила с формата на меченца. От мен весел празник!


 newsm59

# 2
Ето от рождения ден на моя син

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Можеш да направиш домашни Рафаело бонбони.
200 гр кондензирано мляко се вари с 50 гр масло и малко ванилия. Когато се сгъсти свялаш от котлона и чакаш хубаво да изстине. Оформяш топки като в средата на всяка поставяш бадем (може и без ако са много малки децата). Овалваш в кокосови стърготини и готово. 
 

# 4
  • Мнения: 679
Това са неща, които правих за рождения ден на малката. Ако се интересуваш от рецепта, кажи:

1. Сандвичи - За рождения ден на дъщеря ми изрязвах сандвичите с формички основно на сърца и цветя (може и на франзела, по-бързо е), като цветенцето и сърцето се състоеше от две части. вътрешна - от кашкавал, външната - от шунка и обратното. (Имаше и с други форми.)

2. Можеш да направиш бисквитени топчета - с бисквити закуска, масло, жълтък (може и без него), пудра захар. Овалваш в смлени орехи. Може и скалички от същата смес...

3. Целувки - бързо и лесно - белтъци и захар.

4. Правих също еклери с ванилов крем.

5. Разни "чочковци"
 - гъбки от яйца и домат
 - корабчета от 1/2 яйце + парче луканка или триъгълно парче кашкавал за флагче
 - калинка от яйце, печена чушка, маслина
 - пиленца от яйца...
 - може още палячовци разни да се направят, пак от яйце с шапка чушка... разни снежни човеци от сирене...

6. Таралеж от зелка с набоцкани пържени кюфтенца. Може и набоцкани на клечка в чинийки, но на зелка е по-ефектно.

7. Ролца по чешки - ролца от шунка, пълнени с руска салата. Може цели, но може и да се нарежат и набоцкат с клечки за зъби.



8. По същия начин могат да се направят и палачинки с руска салата (или друга плънка), нарязани и набоцкани.

9. Домати шмеркезе - това са издълбани домати и напълнени с плънка, на които капачето се поставя отново. Аз ги бях изрязала зигзагообразно, но може и по нормалния начин. Плънката ми беше от сух таратор, но мисля, че друга плънка ще е по-подходяща, може би сирене крема + обикновено сирене + майонеза + подправки.

10. Може някакви студени плата да направиш: шунки, филета, кашкавал, шпек, луканка, сирене, яйца... идеи колкото щеш...

11. Топли плата - пилешки хапки, сирене на хапки (и студени са супер!), кашкавал на хапки, кюфтенца...

В момента не се сещам друго. Дано съм била полезна.

12. Аа, сетих се. Правих днес мишлета от кайма. Току-що писах в другата тема - снимай и покажи и се сетих. Правят се като руло Стефани, може и таралежковци да направиш. Вместо моркови за ушички - спагети за бодли. Ето снимката на мишлетата:



 

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 16:08 от dixi

# 5
  • Мнения: 304
Благодаря ви момичета! Hug Идейте са ви страхотни, ще се възползвам!

# 6
  • Мнения: 318
За рождения ден на дъщеря ми бях приготвила пица,крокове с различен пълнеж,кифлички с локyм и сладко и разните мy тaм солети,сладки,пyканки и т.н.Можеш да им предложиш и форнети.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 116
Ето разгледай тази тема Да играем и да готвим има доста интересни идеи.

Общи условия

Активация на акаунт