Смуче си устата

  • 1 557
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
От два-три дни така си е засмукала долната джучка, че й се е протрило едно местенце точно под устата, супер зачервено е и имам чувството, че скоро ще стане на рана. Чудя се дали има нещо, с което да намажа мястото. Тя ще го изближе, та трябва да е нещо, което може да се поглъща. Уф, поне пръстите да си смучеше, как я засмука тая уста...

Случвало ли се е на някой подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 2 825
Има ли зъбки вече? Ако няма, може да я притесняват венците и така ги чеши.
Дъщеря ми точно преди да избият зъбите, правеше същото.

# 2
  • Мнения: 7 723
Определено това е признак, че на детето му растат зъби.
Ако ползва биберон- давай й го.
ако пък не, вземи й да дъвче чесалка за венци.

...а за мазане...нещо със смрадлика. Бочко, примерно Peace

# 3
  • Мнения: 790
Дай й чесало, да замести нуждата

# 4
  • Мнения: 6 712
И бебка си смуче долната устна. Зъби ще да са! Crazy

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята мина през този етап Peace

# 6
  • Мнения: 1 512
При нас беше така когато ни пробиваха зъбчетата( две наведнъж).Давай биберон или чесалка за венците и ще спре да си смуче устната.

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние бяхме по същия начин,като си засмуче долната устна направо посиняваше все едно е бита.Дали от зъби беше незнам ,но за сега нямаме такъв проблем.

# 8
  • Мнения: 30 965
Не се притеснявай и не мажи с нищо ще отмине.

# 9
  • Мнения: 543
Ох, зъби ще да са... Още нямаме ни един на таз преклонна възраст Simple Smile Нищо не ще да дъвче, пущината, хиляда гризалки съм й купила. Размята си ги с ръчичките и през тове време си джвачи устната. Няма да я мажа с нищо засега, пък дано да отшуми, преди да са й станали рани.

Благодаря на всички, които се включиха със съвет!

# 10
  • Мнения: 4 433
И моето синче така правеше и се получи червеничко на устата
С нищо не съм мазала мина от само себе си

# 11
  • Мнения: 1 958
ами да, и аз мисля че е от зъбките  Peace
ако не даваш биберон - чесалката е решението
щом не я поставя в устата си а само я премята в ръчички, покажи й докато я държи с нейната си ръчичка - приближи я и я пъхни в устата й /но и тя да държи/, да разбере за какво служи и да се научи сама да я придвижва до устата си  Peace

# 12
  • Мнения: 781
Да и синът ми постоянно си смуче долната устна, даже като казва ба-ба и ма-ма някак си я прибира доста под горната newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 137
Хмммм, и моята беба така прави, но от време на време я хващам как засмуква едновременно и двете устнички. Аз го отдавах на захранването ни, което върви трудно, та реших, че е придобила този навик от стискане на устата да не й вкарам нещо вътре Crazy hahaha. но може и зъби да са newsm78...за сега има 2 от долу вече, а горните все още се бавят.

# 14
  • Мнения: 31
И моя бебок си смуче долната устна от няколко дни, а е едва на 2 месеца, не вярвам (а и не искам да повярвам, че може) да са зъбки, много е мъничък... въпреки че моите зъби са израснали рано и на една годинка съм имала всичките си зъби  newsm47, но чак пък толкоз рано...

Лошото е, че Момчил много твърдо и категорично отказва биберона, а и още не си е координирал ръцете, та не може да си пъхне сам гризалка или биберон. За сега си пъха ръцете в устата, аз му ги вадя, за да не се научава да си смуче палците, а той започва да си смуче устната щом му извадя ръката от устата.... Абе бебешка му работа, явно ще трябва настоятелно и систематично да водим битката за смучене на биберон, а не на устната и ръчичките.

Успех и на вас мамчета на смучещи устнички бебчета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт