какво да правя

  • 1 208
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
от седмица може би, бебо си яде ръцете!!под яде имам предвид че започна с цялата ръка сега мина на двата средни пръста;когато е гладен не плаче а си ги смучи...
двете ми по-големи деца и до сега не заспиват без пръст в устата, едното даже има и обратна захапка заради смученето..
притеснявам се дали не го прави защото покрай баткото и каката се чувства пренебрегнат;дали не е защото кърмата му недостига;
притеснявам се какви ще са последиците и се чудя дали да не минем на биберон-залъгалка;но тогава ще избегнем обратна захапка но пък това няма ли да застраши кърменето...
 newsm78 #Crazy Embarassed

# 1
  • Мнения: 156
Биберонът - залъгалка няма да повлияе на кърменето негативно. Но е по-добре да не свиква с пръста, защото него после няма как д baby_neutralа го махнеш. Simple Smile

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И аз съм за биберона залъгалка  Peace В този случай ми се вижда по-малкото зло  Rolling Eyes
А за големите пробвала ли си от горчивите лакове?

# 3
  • Мнения: 1 674
И аз съм за биберона залъгалка  Peace В този случай ми се вижда по-малкото зло  Rolling Eyes

определено е по-малкото зло.

# 4
  • Мнения: 412
всичко пробвах...
нищо не помага;пък и сега покрай бебето се тревожа че все по-малко внимание им отделям..
ок,започваме с биберон;
мерси за съветите на всички!!  bouquet

светлапетла - с теб празнувахме един рожден ден заедно, да видим ще се сетиш ли кога и къде и най-вече кой съм Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 12 224
  Виктрес вече сте на повече от три месеца и биберона залъгалка не е толкова фатален за кърменето. Препоръчва се да не се предлага особено първите месеци за да няма объркване на кърменето и залъгване с него. В твоя случай ти ще го предлагаш само за да не си лапа ръцете.
   Другото за което се сетих е че на едната ми дъщеря именно на три месеца и половина и изби първото зъбче, така че може и при вас това да е причината. Аз обаче имах късмета моите никога да не си лапат ръцете или пръстите, въпреки че биберон не съм ползвала, явно си е до дете, а при теб по-големите са имали същия проблем...
   А за кърмата не се притеснявай, дори да намалее или просто нуждите на бебето да се увеличат, поради скок в растежа например, бебето много лесно може да си я увеличи  Simple Smile

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пробвай със залъгалка Peace

# 7
  • Мнения: 349
И ние сме така. С това смучене на пръста.... ooooh! Махам пръста, бутам биба. А той плюе биба и пак пръста. Cry

# 8
  • Мнения: 304
въпреки всичко опитай с залагалка Peace

# 9
  • Мнения: 349
Биберонът - залъгалка няма да повлияе на кърменето негативно. Но е по-добре да не свиква с пръста, защото него после няма как д baby_neutralа го махнеш. Simple Smile

И аз за това бутам бибата,ама...каго си иска пръстите?  Sad

# 10
  • Мнения: 6 713
Ползвам биберон от самото начало почти и нямаме проблем с кърменето Peace

# 11
  • Мнения: 405
Ползвам биберон от самото начало почти и нямаме проблем с кърменето Peace
Peace baby_neutral

# 12
  • Мнения: 166
Биберон - чудесна идея...

Ако го иска.

# 13
  • Мнения: 264
И моето бебе си смуче пръстите преди да заспи. Просто му давам залъгалката и като заспи си я изплюва. Не се отразява по никакъв начин на кърменето.

# 14
  • Мнения: 186
Точно към края на третия месец и моят син започна  да си лапа ръцете. Чудех се каква е причината - дали е недохранен, дали му се спи? И накрая разбрах - колкото и да е странно - прави го, когато не се е оригнал добре или изобщо. Като му помогна да си "реши проблема" спира да си търси сливиците. А биберона в този случай не помагаше. Той ни е само за сън. Така че, знам ли, може да не е от глад или липса на внимание...

Общи условия

Активация на акаунт