Утрогестан и ановулаторен цикъл

  • 7 505
  • 20
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Момичета тъкмо обислях през този цикъл да не меря БТ .
Обаче няма да зная имам ли ову или не . И не за друго ( зная си важните дни ) ами нали имам предписан Утрогестан от 15и ден .
Та въпроса ми( може и да е тъп  Confused )  е ако е ановулаторен цикъла има ли смисъл да пия УтрогестанаRolling Eyes

Благодаря !

# 1
  • Мнения: 106
Здравей Моренка.
Аз приемах утрогестан 3 поредни цикъла след кето исках да направя хормонални изследвания и докторката ми каза, че трябва да са минали поне 2 месеца след приема на утрогестана. Мисълта ми е, че дори да е ановулаторен цикъла прогестерона ще се натрупа в организма и ще има последващ ефект.
Искам да те попитам ти как го приемш, аз бях 2х1 вагинално от 17-ти ден. Сега направих изследване на прогестерона, след като минаха близо 3 месеца от последния прием на утрогестан, и се оказа че е в нормата но май е по-скоро в долната граница, та незнам какво да мисля. Стойността е 23.6 при референтни стойност10,62-81,28.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Моренски, ако е ановулатореен цикъла може да се проточи понякога дългичко, затова според мен ако се приема прогестерон май това ще се спести- проточването де

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Моренски, ако е ановулатореен цикъла може да се проточи понякога дългичко, затова според мен ако се приема прогестерон май това ще се спести- проточването де
Да, да, съгласна съм с Ва.

Аз сега за пръв път чувам, че прогестерона се натрупва  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 419
не знам за натрупване, но има нещо като 'памет', защото и в следващия цикъл се отразява май.
Аз пия прогестерон в друга форма (други хапчета имам предвид) и трябва да го пия всеки месец независимо дали имам ояулация или не - той е за регулиране най-вече. Абе сега като се замисля май няма логика  Thinking
Дал ине може някой компетентен да каже...

Моренка, а ти не можеш ли да питаш и лекаря ти за всеки случай?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Анджи , аз още не съм го пила . Трябва да го започна на 15и ден от цикъла ( а днес ми дойде ) и ще пия по 1 на ден - 10 дни . Моя резултат беше 38.49 при референтни стойности 10,62 - 81,28.
И аз не съм чувала за натрупване  Rolling Eyes .

Ва , имаш пред вид , че ще се проточи цикъла , така ли ?  

Аз нали от както меря БТ , още не ми се е паднал оня 13и цикъл , дето можело да е ановулат. , та като нищо може да е този .
И понеже и без това не ми е никак кеф да пия хормони , се чудя  newsm78 Sad .

Благодаря ви за мненията ! Simple Smile

Ая , мога разбира се . Но вярвам на  по - опитните момичета тук и мислех да си спестя разговора с док. щот не обичам да звънкам за било и не било . 
И ако Мели ми пише , няма да се обаждам , но ако  не ... ще му звъня .
А това за паметта док ли ти го каза ?

Последна редакция: нд, 10 юли 2005, 01:02 от Morena

# 6
  • Мнения: 106
Натрупване, наистина не е точна дума, натрупването предполага увеличаване. Извинявам се.
Предполагам, че докторката е имала в предвид че нивото на хормона ще бъде по-високо в последващите месеци след приемане на лекарството, ако такова не бе приемано.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Моренски, като нямах ову се проточваха едни ми ти цикли брзкрайни- рекордния ми беше 85 дни, мъкаааа, даже точно този накрая го предизвикаха, че иначе.....
Иначе катог рафика без двуфазност въм виждала и много кратки, моите все бяха дълги

# 8
  • Мнения: 1 419
Моренски,
ТОва за 'паметта' го бях чела, обаче Мели трябва да потвърди, защото може и с друго да се бъркам.
А иначе забравих да ти споделя, че на мен като ми го изписаха, ми казаха да го пия от деня на овулацията, или ако няма овулация - от 17ти ден  Thinking

# 9
  • Русе
  • Мнения: 526
   Моренка, при мен случаят е следния:
миналият ми цикъл беше много къс като за мен-27 дни, ановулаторен. Вземах Дуфастон от 5-ия ден-за първи път по тази схема. След като ми дойде пак от 5 ден започнах с Дуфастон и вчера температурата ми се покачи от 36.6 на 36.9. Не съм следила овулация по друг начин, но се надявам да е тя Simple Smile
  Едно момиче тук от форума ми каза, че изписват тази схема за жени с повишен пролактин-като мен.
  Да обобщя: на мен не ми идва редовно - понякога по 2-3 месеца прескача, но с тази нова схема на прием на Дуфастон ми дойде на 27 ден. Та си мисля, че дори и да не съм имала овулация приемът на лекарството ми се е отразил добре-все пак ми дойде Wink

# 10
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Натрупване, наистина не е точна дума, натрупването предполага увеличаване. Извинявам се.
Предполагам, че докторката е имала в предвид че нивото на хормона ще бъде по-високо в последващите месеци след приемане на лекарството, ако такова не бе приемано.
Анжи, ми то същото бе. Ние имаме предвид, че влияе само и единствено за периода, в който се пие и не повлиява по никакъв начин на следващ цикъл.

# 11
  • Мнения: 4 399
Морена, я живей спокойно и не се измъчвай с въпроси, ако така, ако иначе... Най-вероятно ще овулираш и тоя месец както винаги и всичките ти притеснения ще са излишни. Това за 1 неовулаторен цикъл на година, означава че ако се случи не е патологично, но не означава че задължително по 1 цикъл в годината е неовулаторен. Ми аз мерих и гоних овулации близо 2 години и нямах нито 1 неовулаторен цикъл.

Аз обаче бих мерила температурата тоя цикъл и то не за друго а за да започнеш прогестерона след овуто. Ако овулираш по-късно, е възможно 15. ден да е прекалено рано за прогестерон.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Цитат на: Vjara
Морена, я живей спокойно и не се измъчвай с въпроси, ако така, ако иначе...
  Ако не ставаше въпрос за хормони - да , ама...  Sad

Вяра , нямам предвид , че е патологично един на 13 да ановулаторен , напротив разбирам , че е нормално  Simple Smile.
Обаче , доколкото разбрах док  ми предписа прогестерон превантивно . И като чета виждам че схемата( от 15и ден за 10 дни )  се преписва точно така профилактично един вид .
Не ми се пие прогестерон ако няма да имам ову , не разбирам има ли смисъл или не  Rolling Eyes.
Док знае , че меря БТ и не каза : " виж там и ако няма ову не го пии "   нито пък " взимай го независимо има или няма ову "  и нито  " виж кога е увуто и тогава го почвай прогестерона " . Това последното не ми го каза и когато трябваше да изследвам прогестерона , но аз се допитах тук и ми стана ясно  Grinning.
Благодаря отново на момичетата !
А на мен въпроса не ми хрумна в момента като говорехме с него  и ми е много неприятно да звъня по всеки повод / въпрос  Confused  .
Явно ще се наложи обаче , зщото разчитах и на професионалното мнение на Мели , но ...


# 13
  • Мнения: 1 419
Моренка, да не забравиш да кажеш посланието от док после  Flutter

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Разбира се Ая !  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт