Смяна на обстановката - възможна ли е?

  • 1 380
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Прочетох много теми тук за пътуването и бебетата, но не ми стана ясно как им се отразява смяната на обстановката.
Предстои ни пътуване на 120 км. от Пловдив. На 6 август ще пътуваме , а Марти ще е навършил 2 месеца. Дали на тази възраст ще разбере, че ще спи в друга кошара, че ще е в друг апартамент? Все пак ще бъдем там 1 месец....

# 1
  • София
  • Мнения: 6 175
Ако там условията са добри за гледане на дете, мисля че няма да има проблем. Моята педиатърка каза, че на 3 месеца помнели 14 дни. За 2 не знам, но е възможно после като се върнете също да му се стори непознато.
Ние пътувахме когато Ева беше на 3,5 месеца и нямаше проблем. Вярно бяхме за 1 седмица, но дори не спеше в кошара, а на разгъваем фотьоил. Чувстваше се както обикновено, въпреки че я къпех на чешмата вместо във ваничка и че всичко около нея беше съвсем различно. Тогава това едва и правеше впечатление. Мисля, че сега като по-голяма би било по-трудно.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз незнам за такова малко бебе дали има значение. Едва ли, твърде е мъничко за да му се отрази. Моя син е голям авантюрист, обича разнообразието, откача ако стои 2 дена в къщи, без да излезем. Обича да обикаляме за да разглежда. Дори смятаме понеделник да направим една екскурзийка до Свети Власт. Той ще е много щастлив. А щом той е щастлив и аз ще съм щастлива.  Grinning

# 3
  • Мнения: 319
Много е малък, за да се впечатли от промяната. Спокойно си пътувайте - освен това не са толкова много 160 км. Ние пътувахме на близо 300 км от София, когато Криси беше на 3 мес. - не разбра дори!

# 4
  • Мнения: 396
Не мисля, че ще има проблеми. Гледай само по време на пътуването да му създадеш комфорт. Да не му е задушно, да не е на течение, да е сухичък и никакви климатици! Останалото е лесно! То бебе си търси мама и стига да не му я смениш, няма да усети разлика Laughing

# 5
  • Мнения: 5 577
В моята книга пише, че детето няма претенции къде спи- навсякъде...особено толкова малко, спокойни бъдете, проблем няма да има.  Peace

# 6
  • Мнения: 6 390
Няма никакав проблем
Ние сме сега на 6 месеца и малко, но патуваме нон стоп някаде от март месец, 4е татко ни работи на 120км от вкащи и половината седмица сме си у дома, другата половина при тати на работата.
Не вярвам 4е беб4етата помнят 14 дена - според мене си е всяко 4удо за 3 дни  nuts не само за вазрастните, но най-ве4е за децата. Важното е мама да е там - другото е без зна4ение.
А за патя е важно да имаш те4ности - ако не сте на карма разбира се и някакво забавление - игра4ки и ли каквото го интересува ве4е
Няма да имате проблеми, според мене беб4е не си спомня какво е яло в4ера, камо ли да си спомня собствената стая  newsm07  babyuu

# 7
  • Мнения: 1 873
Децата до 1 месец, не различават ясно образи така, че не мисля, че ще обърне внимание в каква стая спи.Просто му вземи неговото си спално бельо. Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
О, той е много мъничък, за да му се отрази отрицателно смяната на обстановката, а и няма да пътувате чак толкова много.Не се притеснявай Laughing

Общи условия

Активация на акаунт