Нормално раждане или секцио

  • 70 497
  • 896
  •   1
Отговори

Анкета

Как родихте

Опции:

  • Мнения: 303
Споделете, мами, Вие по какъв начин раждахте и Вие ли го избрахте, така се наложи или на докторите така им беше по-лесно.   newsm78 . Защото ми се струва, че не е чак толкова на зор работата винаги, а "скъпите" доктори си режат ли режа. Аз все още не съм, но ми се иска да е нормално когато дойде момента...
ПП Ако някой знае как да направя темата и под формата на анкета ще му бъда много благодарна да ми пише на ЛС.

# 1
  • Мнения: 152
Аз раждах нормално в АГ-Русе.но в предродилна зала имах желание и за секцио и за 100лв-овата упоика.Отговора беше-Че няма нижда!Не напразно хората свързват наи-тежките неща и болки с Родилни мъки Peace

# 2
  • Мнения: 1 085
Дай боже да забременея и  всичко мине по вода , ще искам да раждам нормално за да усетя наистина какво е раждане.Според мен майките които имат нормална бременност и пожелание искат да раждат секцио това е глезотия.Според мен тези майки са глезли и не искат да усетят болки.Това е моето мнение.Не говоря за майките който са правили секцио по усложнения а за тези които сами са си го поискали.

# 3
  • Мнения: 2 110
Аз май мога да се нарека опитна мама, имам 2 ражданя ! Двете ги родих нормално по естествен път без никаква упойка, нямах пари да си плащам ! не казвам ,че не боли, но всичко изчезва когато видиш бебока ! Въпреки всичко е добре да се съветвате с лекарите си, защото ими и мами ,който немогат да раждат нормално- по-тесни са, имат голям диоптър и подобни !
Успех на всички !

# 4
  • Мнения: 1 949
Дай боже да забременея и  всичко мине по вода , ще искам да раждам нормално за да усетя наистина какво е раждане.Според мен майките които имат нормална бременност и пожелание искат да раждат секцио това е глезотия.Според мен тези майки са глезли и не искат да усетят болки.Това е моето мнение.Не говоря за майките който са правили секцио по усложнения а за тези които сами са си го поискали.

Много се извинявам, но това е твърде прибързано, да не кажа злобно изказване от страна на нераждала жена. Има много жени с нормална бременност, които решават, че ще се чувстват по-спокойни, ако родят секцио. Така че, айде без квалификации, моля. Като ти дойде до главата, тогава вече ще имаш право да правиш подобни изказвания. Ако си въобразяваш, че секциото не боли, жестоко се лъжеш. Има много майки с тежко първо раждане, които не искат отново да рискуват живота на бебето си, забележи, не собствения си живот, а този на детето!
За протокола: аз родих секцио по мед.показания, но се дразня от такива изказвания. Всяка жена трябва да има право на избор.

# 5
  • Мнения: 152
 Peace подкрепям те Симба,по време на престоя в Предродилна зала и болките исках всичко само и само да си облекча болките,но разкритието беше 4см и нямаше време за такова облекчение Tiredи съвсем не съм от глезлите,НАПРОТИВ!
Ке пробвате,ке кажете!
Ив,не мести темата,че тези мнения ще се загубят Stop

# 6
  • Мнения: 7 201
Нормално родих,без упойка! Peace Ако няма мед. показания за секцио пак бих избрала нормалното раждане.
Аз я пуснах в друг под форум. Вече какво ще правят- дали ще трият една от двете, дали ще местят- нека си решат те. Извинявам се пак!
Може и да ги слеят. Rolling Eyes Няма за какво да се извиняваш-всички сме били "нови". Hug

# 7
  • Мнения: 822
По принцип нормално,но всеки сам избира за себе си. Peace

# 8
  • Мнения: 382
Аз раждах със секцио. Още в самото начало, като забременях, знаех, че ще раждам така- не съм в първа младост, а и бях на лечение по време на бременността.

# 9
  • Мнения: 8 999
Много исках да родя със секцио, но моят лекар настояваше, че нямало по-хубаво нещо от нормалното раждане и че аз имам всички предпоставки да родя вагинално. Добре, ама нещата не зависят изцяло от лекарите /понякога за щастие на пациента/. Наложи се да извадят бебето със секцио. Честно да ви кажа, болките, които преживях в продължение на 24 часа в предродилна зала /чести и силни контракции, но без разкритие/ не могат да се сравнят с минималния дискомфорт, който изпитах след операцията.
За второто дете лекарите вече бяха категорични, че ще е секцио, но малкият звяр ги изненада в гръб и тръгна да излиза три дни преди плановата операция. И пак - секцио по спешност, но и 2-3 часа родилни мъки.
Не искам да си спомням за предродилната зала!

# 10
  • Мнения: 4 433
Аз родих нормално.

пп:във всеки подфорум горе в дясно пише:Нова Анкета

# 11
  • Мнения: 518
Има много подобни теми. Тези, които са родили нормално, като мен, ще ти кажат да родиш така, тези, които са родили секцио ще те посъветват да ги последваш. В крайна сметка решаваш ти. Бебето така или иначе трябва и ще се появи по някакъв начин! По принцип природата е решила как да стане това нещо! Колкото до секциото - понякога се налага. Моят съвет е да изчакаш до край - когато раждането започне всичко ще стане ясно - или ще родиш нормално, което най-искрено ти пожелавам, или не дай Боже има някакви проблеми...секциото ще реши нещата. Аз така направих - отидох да раждам и си казах  "както и да се наложи да родя, важното е всичко да мине добре"!
Леко раждане! Въпреки, че всички знаем -  както й да се роди едно дете, не е лесна работа! Peace

# 12
  • Мнения: 4 784
Пак се започва с квалификациите, направени в безбройните предишни подобни теми.

Аз исках да родя нормално, но още към 7 месец от бременността ми, доктора ми, привърженик на нормалното раждане, изказа някакви подозрения за раждане секцио, както и в крайна сметка се наложи. Имаше леко колебание от моя страна дали да не се помъча нормално, пък после ще видим, защото вече имах контракции и разкритие от 4 см, но само при изречението, което чух - "Опасно е за бебето!" всички желания да раждам нормално ми се изпариха. И в крайна сметка никак не съжалявам.

# 13
  • Мнения: 3 869
А, защо тази тема е в кърмаческия форум?! Thinking В "майките" такива теми има доста, пък и там е по-посещавано (ако целта е анкета).
Иначе споделям мнението ти за докторите. Все пак секцио се прави от 9 до 5, само в работни дни, трае 40 мин. и са добри пари. И аз да си вадех хляба с това и аз бих се замислила Wink
Обаче съм 100% за естественото, активно раждане с минимум намеса. Моето си беше именно такова  Grinning
Ако искаш естествено, активно раждане, няма сила, която да те спре. Въпросът е само наистина да го искаш!

# 14
  • Мнения: 1 004
Родих си нормално, без никакви упойки, въпреки че ме е страх от болката. Боля ме много първия път, почти непрестанни силни болки около 4 часа, докато ми течеше скапания окситоцин, но не съм и помисляла за игли и упойки.....ужасявам се от тази идея, както и от идеята за рязане и операция...Не разбирам как хората не изпитват страх от тези упойки в гръбнака...ами ако анестезиолога се окаже калпав... Rolling Eyes Не искам после цял живот да страдам.
Разбирам хората, които се мъчат прекалено дълго и няма ефект. Тогава наистина секциото и/или упойката са нужни, но при едно нормално протичащо раждане от 6-8 часа, каквито бяха моите, аз не бих се навила на други варианти....

Но все пак хората са различни, всеки има право на избор, щом му предлагат такъв.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт