Въпрос за забренебяване с противозачатъчни ?

  • 806
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 634
Ако се забременее повреме на приемане на притивозачатъчни има ли риск за плода? Малко съм объркана...
Т.е. хем ми се иска да станала "грешка" и да съм забременяла, хем ме е страх, защото не съм спирала хапчетата и не знам какви проблеми може да създаде това.
Попринцип планувахме бебеправенето за есента. Досега сме се пазили поради куп причини, но и двамата много искаме бебче. Сега ми закъснява, а този месец имаше един ден, в който забавих хапчето с 12 часа. Откакто пия хапчета, М е точен до 4асове! Снощи трябваше да ми дойде, а аз дори не усещам признаците му.
Знаете ли дали може да има проблеми, ако съм забременяла.
Иска ми се да съм...

Последна редакция: пт, 08 юли 2005, 13:44 от Morena

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Мисля , че трябва да си по - спокойна Гато  Simple Smile .
До колкото съм чувала , няма проблеми !
Дано е така , както ти се иска и без проблеми !  Grinning

п.п. Виж и тази тема .

# 2
  • София
  • Мнения: 1 634
Морена, много ти благодаря за темата и подкрепата.
Не ме е страх от това да съм забременяла, а от това да не с хапчетата да съм повляла на плода. Всъщност една частичка от мен се надява да не е фалшива тревога.
Ако пък е, надявам се съм добре дошла в този форум след 2-3 месеца:)

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Няма за какво , пак заповядай  Sunglasses!
Ама разбира се че си добре дошла ! Дай боже да има повече желаещи !  Grinning
Аз те разбрах  за какво се притесняваш .
Другата тема ти я предложих , защото става въпрос за вероятноста за забременяване при пропуснато хапче . Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 399
Не се притеснявай, хапчетата не могат да увредят плода по никакъв начин. Това са хормони и нямат някакво вредно действие ако си забременяла. Това което ти казвам е изпитано, има много жени забременели докато са взимали хапчета и са износили здрави бебета. Не знам дали може да стане обаче заради 12 часа разлика в приема на хапчето. Обикновено се случва след повръщане, диария, изобщо случаи в които хапче или е пропуснато или е изхвърлено от организма. Но пък дано да е станало, след като го искаш! Стискам палци да се похвалиш с положителен тест!

Общи условия

Активация на акаунт