3-ти прием на Пентаксим

  • 861
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте, Доктор Слънчева  Hug

Първо прегледах библиотеката, но не намерих отговор точно на това, което ме вълнува. За това си позволявам да ви занимавам за пореден път с ваксината Пентаксим (след толкова много изписано по темата).

Синът ми е на 6 месеца.

Поради заболявания както на малкия, така и на каките му, 3-тия прием на Пентаксим се измести чак 2 месеца и 20 дни след втория. Интервалът между първите два приема си е един месец.  Педиатърката ме увери, че няма проблем, но и в листовката, и Вие в много теми казвате, че максималният промеждутък е 2 месеца. В противен случай се започвало отначало.

За първи път сега при малкия имаше реакция от ваксината - еритема на крачето. А и като цяло беше по-неспокоен и сънлив в рамките на 48 часа след инжектирането. 

Моля Ви, кажете ми, трябва ли да започнем отново с Пентаксима ?


Извинявам се, но ще задам и втори въпрос:

Още след раждането нослето му започна да хърка. Така е и до сега. Педиатърката каzва само "задна хрема" и толкоз. Чувала съм, а и тук чета, че много често това може да се дължи на бактерии (стрепто- или стафилококи...аз не правя разлика), които се установяват със секрет и при наличие на такива се прилага антибиотично лечение.
Моля Ви, кажете антибиотичното лечение задължително ли е, какви са рисковете ако тези бактерии не се излекуват навреме ?
Проблем ли е прилагането на ваксини при наличие на бактерии?


Благодаря Ви предварително Hug   bouquet

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 07:50 от ВаняМ

# 1
  • Мнения: 5 760
      Не се започва отначало при Пентаксим. Просто правите третата, която има задача да потвърди количеството на антителата образувани от първите две. Добре е първите две да са в срок. от един месец.
      [/list]Но дори и при тях ако не е спазен срока не се започва отначало, защото има образувани вече антитела.
      [/list]При неспазване на сроковете между първите три ваксини антителата са по-малко и ако и реваксинацията не се прави в срок може да има пробив- т.е. детето да се разболее в по-късна възраст от някоя ат компонентите при среща с болен, но ще протече доста по-леко отколкото при неимунизирани деца.

      Общи условия

      Активация на акаунт