Къде са пътеките?

  • 3 777
  • 47
  •   1
Отговори
Свекърва ми ни подари 3 пътечки за спалнята миналата година.Обаче нито ми харесват,нито ми пасват.Прди 1 месец ги продадох на 1 приятелка,защото си бях харесала едни други от магазина,но като отидох да ги купя-вече ги нямаше.Сега свекито ще идва на гости с нощувка и незнам какво да измисля-къде са пътеките?
Нещо с бебо или някаква лъжа?Тя не е от най-разбраните,трябва да е нещо смислено.
Помагайте.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Кажи например, че си ги дала за пране. Като дойде за втори път у вас обаче, незнам. На лъжата краката са къси, нали знаеш. Най-добре истината.

# 2
  • Мнения: 2 175
Побързай да си намериш нови пътечки и после кажи на свекито, че си ги сменила в магазина..)

# 3
  • Мнения: 73
Кажи ,че събират прах колкото и да ги чистиш и бебо много кашля.Кажи и че педиатъра те е посъветвал да ги махнеш.Абе в крайна сметка не си и длъжна да и даваш обяснения,това е твоят дом и ти решаваш какво къде да сложиш.

# 4
  • Мнения: 329
Деликатна ситуация, аз подаръците-като вещи след известно време ги изкарвам от употреба, така да се каже и и ги предлагам на нея, да си поднови къщата, но в твоя случай  newsm78

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Кажи й истината.В крайна сметка не сте деца с мъжа ти, за да се чудите какво да лъжите.А щом не е разбрана, все ще намери за какво да е недоволна, така че...
И моето свеки ми подари едни пътеки.Били купени за мъжа ми от баба му.Е казах й че няма да ги сложа.Свекъра ми колко мрънка - спалнята ни била гола и грозна, че не сме искали нищо от тях...Мина им.После още за колко други неща слушах приказки  ooooh! И пак им мина.Утре за нещо друго ще намират кусури, не може да им се угоди, а аз не се и мъча де  Wink

# 6
  • Мнения: 25 565
Кажи, че си ги прибрала за чеиз на детето си. Прекалено са хубави и ти е жал да ги хабиш.  Mr. Green
Ако имаш момче, кажи, че ще ги подариш един ден на снаха си.  Flutter

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Както и по-горе е отбелязано педиатрите не препоръчват в стаята в която спи бебе да има текстилни настилки.

# 8
  • Мнения: 2 438
Кажи й, че в твоя дом обзавеждането избираш само и единствено ти.

# 9
  • Мнения: 118
На боклука ,защото не ти пасват на обзавеждането.
Другия път да се огледа за нещо подходящо.

# 10
  • Мнения: 1 447
Кажи, че си ги прибрала за чеиз на детето си. Прекалено са хубави и ти е жал да ги хабиш.  Mr. Green
Ако имаш момче, кажи, че ще ги подариш един ден на снаха си.  Flutter
Смятай,че свекърва ти ще се разтопи от тези думи.
Но пък утре може да хукне към магазина и да ти купи още по-отвратителни. ooooh!
Тогава какво ще мислиш просто не знам. newsm78

# 11
  • Мнения: 183
Кажи и стината.
Иначе може и да не спре да те зарива с неща, които спорет нея, пасват перфектно на дома ти!

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 11:58 от Vasilina

# 12
  • Мнения: 230
Дааам. Ужасно е да ти подаряват неща за дома. Елементарно мое право е домът, който изразява мен и служи на мен, да бъде оформен по мой вкус. Не искам да гледам всеки ден пътеки или каквото и да било, според вкуса на друг в мястото, където трябва да се чувствам в свои води. Все повече се убеждавам, как хората казват "хубаво" на различни неща.  Не съдя тези с различен вкус от моя, но не мога да приема да ми го налагат. Смятам, че е въпрос на култура да се досетиш, че подарък от този род е много задължаващ. Подаръците, които правим, трябва да радват другия, а не да го ангажират да ползва нещо, само за да ни угоди. Има случаи, в които най-удачното решение е да се дадат пари. За мен, отричането на това е предразсъдък .

Смятам, че ти си решила проблема със себе си в момента, в който си продала пътеките. Ако беше по плаха, щеше да ги задържиш, за случай като този, когато ще имаш посещение. Действай все така смело и когато стане дума за пътеките. Кажи, че оценяваш жеста, но като си постлала пътеките и си ги ползвала известно време, някак си не са ти паснали на обстановката. Всеки път, като влезеш, нещо те е смущавало. И причината не е в това, че са подарък от нея. Обясни й, че уважението ти към нея се изразява по други начини, а не чрез това, дали постилаш пътеките, които ти е подарила. Тъкмо, това може да сложи край на следващи амбиции да те обзавежда.

# 13
  • Мнения: 248
Кажи, че си ги прибрала за чеиз на детето си. Прекалено са хубави и ти е жал да ги хабиш.  Mr. Green
Ако имаш момче, кажи, че ще ги подариш един ден на снаха си.  Flutter

взе ми го устата .... честно  Joy  Joy  Joy

# 14
  • Мнения: X
Кажи, че си ги прибрала за чеиз на детето си. Прекалено са хубави и ти е жал да ги хабиш.  Mr. Green
Ако имаш момче, кажи, че ще ги подариш един ден на снаха си.  Flutter
Joy ох, ще пдана от смях с тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт