Въпрос за шарка

  • 817
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте всички! Grinning Не съм посещавала форума от 100години, но сега искам да ви питам нещо. Моля ви, ако някой е чувал нещо за шарка №6 или нещо подобно да сподели. Изобщо каква е тази шарка и има ли такава? Thinking Rolling Eyes
На една приятелка детето и е цялото в обриви и с Т и лекарката и е казала, че това е въпросната шарка. Името на вируса било много дълго и сложно и приятелката ми не го е запомнила newsm78, а не го е и записала Crazy. Аз пък от своя страна се притеснявам, защото моята дъщеря имаше контакт с въпросното дете, а днес ще пътуваме и тя ще остане в провинцията за около 10 дена. Просто незнам за какво да следим?!

# 1
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не мога да помогна със съвет за шарката,тъй като нито аз самата нито синът ми сме карали подобно нещо.Знам само че инкубационият период да се зарази човек е 20 дни.

# 2
  • Мнения: 7 821
Мисля, че става въпрос за РОЗЕОЛА. Дано не греша  Embarassed.

Повече ТУК, ТУК, ТУК и ТУК.


Местя темата в "Здравния" там ще получиш повече отговори.

Последна редакция: пт, 08 юли 2005, 13:17 от Ellypr

# 3
  • Мнения: 1 586
Да, шестата шарка е розеола, но се съмнявам да е правилно диагностицирана щом обривът е съпътстван от температура. При розеолата обикновено обривът се появява след окончателното спадане на температурата...
Ето повече информация за розеолата:
http://kidshealth.org/parent/infections/skin/roseola.html

Общи условия

Активация на акаунт