Финансовата криза и изказванията

  • 20 684
  • 436
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 395
Изказване от февруари - ще си остане в Щатите, няма да засегне Европа.
Изказване от септември - ще си остане в Европа, но банките ще останат стабилни
Последни изказвания от снощи и тази сутрин на Миленчо Велчев - няма да засегне България и българските банки.
Аз не вярвам, а вие?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, че ще засегне българските банки, те с чии средства мислиш, че работят?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Тези изказвания са в стил:"Спокойно, корабът потъва, вода ще има за всички".

# 3
  • Мнения: 58
Учихме за кризите, преживяхме няколко в БГ, сега преживявамеи световна. Света ще продължи да живее, но аз не вярвам че България ще остане незасегната. Та тя вече е засегната. Виждаме какво става на борсата, сега почнаха и други банки да спрягат, абе... коя беше следващата стъпка по учебник?

# 4
  • Мнения: 10 563
Ако си спомняте 97г., Виденов пак обясняваше как всичко си е наред дори при хиперинфлация.
Аз не разбирам много от икономика, прост юрист съм, но мисля, че вече сме засегнати. Лихвите тръгват нагоре, банките свиват кредитирането, имотния балон скоро ще се спука, като ще повлече фалити на строителни фирми, магазини за строит,материали и обзавеждане, много хора ще останат без работа от този бранш. Това ще доведе до ниски доходи и свиване на потреблението.
Да не говорим как се вдигат цените в магазините непрекъснато.
Вчера имаше изказвания, че могат да гарантират само 40% от влоговете на гражданите. Това ако не е обезпокоително - здраве му кажи.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
балоните трябва да се пукат, и без това ми трябва ново жилище, да се надявам че след година ще го взема на далавера.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, тази сутрин по радиото го опровергаха това за 40-те процента.

# 7
  • Мнения: 958
Останали ли са още български банки  newsm78
Освен тази общинската.

# 8
  • Мнения: 206
Изказване от февруари - ще си остане в Щатите, няма да засегне Европа.
Изказване от септември - ще си остане в Европа, но банките ще останат стабилни
Последни изказвания от снощи и тази сутрин на Миленчо Велчев - няма да засегне България и българските банки.
Аз не вярвам, а вие?
Много ми е интересно после какво следва?!
Няма да засегне София ...
Ще засегане София , но няма да се отрази на живеещите в Младост 3
...абе ще дойде зимата и ще ни светне , дано поне не е като онази от 97-ма  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 38 395
По време на оная криза много хора си купиха много лесно апартаменти. Особено когато 15 000 лева станаха 15 лева. Надявам се и сега да стане така!!!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Абсурд да стане пак така. Помня, че тези, които бяха изтеглили кредит за жилище много лесно си го изплатиха. Не вярвам това да се случи отново. Все пак, банките не пасат трева и ще вземат мерки.

# 11
  • Мнения: 4 195
няма да спомена име на банката в никакъв случай, но понеже ми превеждат заплатата по нея, колежката ми звънна, да ми каже, че мъжа и е отишъл да си изтегли спестяванията.
и ако утре тази банка обяви фалит, какво ще се случи с моята заплатка, която в петък трябва да цъфне в сметката ми там, някой ще ми каже ли?
сериозно ми е питането
На ЛС за коя банка говоря
иска ми се да не вярвам и народа да е луднал, ама все пак Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 10 563
ДСК повиши лихвите по ипот. кредити в лева с 1,5% от 7,29% на 8,79%, а в евро с 0.5% от 7,29% на 7,79%.
Малко съм офф - но може ли някой да ми обясни защо при вързан лев за евро лихвите в лева са по високи, отколкото по заеми в евро?

# 13
# 14
  • Мнения: 274
Спокойно бе. Серго каза по радиото, че банките ни били стабилни. Като райбер.

Аз го казах сутринта в друга тема и се извинявам, че ще се повторя: Това е само началото. Най-лошото тепърва предстои. Говоря не само за банките.


ПП Това разбира се е лично мнение и не е препоръка за нищо.!

Общи условия

Активация на акаунт