Най-добрите банкови влогове/депозити

  • 5 443
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте.Имам 2000 лева, които искам да сложа във влог/депозит понеже така и така за сега не ползвам, поне да понатрупам малко лихви по тях.Бихте ли ми препоръчали най-добрите и сигурни 3 или максимум 6 месечни влогове/депозити, на коя банка и кои са с най-високи лихви.Чета търся но вече тотално се обърках и за това имам нужда от помощ.Благодаря

# 1
  • Мнения: 274
При ефективна ГОДИШНА лихва от порядъка на максимум 7 , 7 и нещо процента, за 2 бона кво те бърка къде ще ги сложиш?! Направи си проста сметка  и съм сигурен, че ще избереш банката, която е най-близо до вас.
Много е малка сумата, както и инвестиционния ти хоризонт. По-добре ги вложи в удоволствия, според вкуса ти.

# 2
  • Мнения: 3 010
Може и да си го гледала, но мисля, че тук най-добре може да се ориентираш къде каква лихва дават точно за тази сума и за период, който ти трябва:
http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx

# 3
  • Мнения: 91
Може да погледнеш и тук: www.fincity.bg

# 4
  • Мнения: 14
Сигурна съм, че вече си направила правилния избор.

Ако все пак още ни си ги внесла, мога да ти споделя, че аз също получих неголяма сума в края на миналия месец. И тъкмо се чудех какво да ги правя тези пари, видях реклама на Сериозен депозит. Обадих се за подробности на ПИБ (депозитът е при тях). Оказа се, че не само лихвата е голяма, но и може да довнасяш пари по всяко време, без това да ти нарушава депозита.

А все пак сега по Коледа се надявам на някакви премийки ... Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
не само лихвата е голяма, но и може да довнасяш пари по всяко време, без това да ти нарушава депозита.
Simple Smile Извинявай, ама в коя банка при довнасяне депозитът се нарушава Laughing За теглене - ок, ама за внасяне да те наказват някак май не съм чувала.
Аз такава сума бих я инвестирала в себе си Sunglasses

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
В момента алфабанк има промоция до края на декември доста високи лихви предлагат чак съмнителни някакси 10% -едномесечен депозит

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
В момента алфабанк има промоция до края на декември доста високи лихви предлагат чак съмнителни някакси 10% -едномесечен депозит
Това е годишния лихвен процент, нали не мислиш, че за 1месец ще ти дадат 10% лихва  Wink

# 8
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
В момента алфабанк има промоция до края на декември доста високи лихви предлагат чак съмнителни някакси 10% -едномесечен депозит
Това е годишния лихвен процент, нали не мислиш, че за 1месец ще ти дадат 10% лихва  Wink

 Peace
Това си е голямата уловка на всички високи проценти, които се рекламират. Никой не ти казва процентът, който се пада на месец, а се посочва годишния. Разбито за един тримесечен депозит примерно, сумата, която ще се вземе от лихва, става смешно малка, а парите са блокирани за срока на депозита.
Идват празници, промоции на уреди, обзавеждане в дома, екскурзии ... Аз лично бих ги сложила на разплащателна сметка  с карта, ако не искам да се мотат пари вкъщи. Така ще разполагам с парите по всяко време, ще се трупа макар и твърде минимална лихва, и няма да се притеснявам, че държа кешово повече пари.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Да разбира се че са на годишна база но пак е доста висок в сравнение с другите депозити при това е едномесечен

# 10
  • Мнения: 81
.......................
 Peace
Това си е голямата уловка на всички високи проценти, които се рекламират. Никой не ти казва процентът, който се пада на месец, а се посочва годишния. Разбито за един тримесечен депозит примерно, сумата, която ще се вземе от лихва, става смешно малка, а парите са блокирани за срока на депозита.
Идват празници, промоции на уреди, обзавеждане в дома, екскурзии ... Аз лично бих ги сложила на разплащателна сметка  с карта, ако не искам да се мотат пари вкъщи. Така ще разполагам с парите по всяко време, ще се трупа макар и твърде минимална лихва, и няма да се притеснявам, че държа кешово повече пари.
Същото е и при кредитите... дава се годишната лихва. Просто делиш на 12 за месечната стойност...
Всъщност затова Марадона по-горе е казал, че няма голям кяр от тези 2k - малка база, малка абсолютна стойност на лихвата.

Нека обаче авторката сама прецени иска ли да има някой друг кеш под ръка за черни дни (каквито вероятно ще има догодина) и така да постъпи с парите си.

# 11
  • Мнения: 2 261
Разглеждах оферти на банки ей така тез дни!
На Райфазен " 3+3" офертата май е най- добра.
ДСК имат добра реклама с костенурката,но колко уловки имат?
Също като при кредитите си.Казват ниски лихви,но го избиват от такси и др.
Казвам го от опит.От 5,59% ,вече сме на 7 и нещо за една година newsm78

# 12
  • Мнения: 3 010
не само лихвата е голяма, но и може да довнасяш пари по всяко време, без това да ти нарушава депозита.
Simple Smile Извинявай, ама в коя банка при довнасяне депозитът се нарушава Laughing За теглене - ок, ама за внасяне да те наказват някак май не съм чувала.
Аз такава сума бих я инвестирала в себе си Sunglasses
Ами например в момента Пощенска имат някакъв тримесечен с 8.5 % лихва, но не можеш да внасяш и теглиш през тези 3 месеца, каквото си сложил в началото това е.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 212
А ако сега се сложат каквито и да е пари при 10% годишна лихва, само като си помисля колко ще скочи инфлацията през това време /1 година/ и се отказвам. Просто се губи смисъла.
Когато ги изтеглиш след една година даже, няма вече да можеш да си купиш същите неща, както сега, защото цените им ще са скочили много повече от лихвата!
Така че - яж, пий и си носи новите дрехи!

# 14
  • Мнения: 601
не само лихвата е голяма, но и може да довнасяш пари по всяко време, без това да ти нарушава депозита.
Simple Smile Извинявай, ама в коя банка при довнасяне депозитът се нарушава Laughing За теглене - ок, ама за внасяне да те наказват някак май не съм чувала.
Аз такава сума бих я инвестирала в себе си Sunglasses
Ами например в момента Пощенска имат някакъв тримесечен с 8.5 % лихва, но не можеш да внасяш и теглиш през тези 3 месеца, каквото си сложил в началото това е.
Най - добре ще се ориентираш от линка даден по-горе от alex99. http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx - инфото е доста актуално!

Общи условия

Активация на акаунт