ПИРОГОВ - платено и за децата

  • 5 143
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Днес се наложи да заведа детето по спешност в ПИРОГОВ - влязохме , прегледаха го и .... ми написаха бележка да отида и да платя на касата 25лв за прегледа !!! Shocked ooooh! #Crazy
Преди месец ходих нямаше такова нещо ... от кога е този РЕКЕТ / пиша го с големи букви , защото до края на прегледа никой не ме попита нося ли си пари и изобщо и не ме уведоми за промяната в правилниците / .
Отговора на касата беше ..."И лекарите трябва да взимат заплати!"  ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 61
A защо продължаваме да внасяме здравни осигуровки тогава?
Защо продължаваме да плащаме и лепим винетки по колите си? Защо? Защо?

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 21:36 от Butaloto

# 2
  • София
  • Мнения: 56
Наистина защо??? Аман от алчни хорица! Уважавам професията им, на някои и професионализма, но повечето ме отвращават вече. Аман и от даскали, и от доктори, пискащи за пари и уважение! С какво са повече от другите?

# 3
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
И аэ немога да разбера защо плащаме здравни осигуровки,след като за всеки един преглед плащам ТАКСА!

# 4
  • Мнения: 7 837
И кое му странно да платиш някаква минимална сума като такса? Време беше да го направят.

# 5
  • Мнения: 1 320
И кое му странно да платиш някаква минимална сума като такса? Време беше да го направят.
Първо , защото става дума за дете , ако не знаеш децата до 18 години са освободени от всякакви такси.
Второ , защото е спешен център ... нашата лекарка беше първа смяна , дежурните покриващи нашето ДКЦ не искаха да го прегледат докато не стане 19ч .
Трето , защото не го казаха ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Не ми е яд за парите , а за това че има ПРОМЯНА и никъде не написано.
.... парите за мен не са толкова малко... но това е друга тема на разговор Wink

# 6
  • Мнения: 7 837
Аз знам, че може от девет дерета вода да се донесе, но...

Но, как пък, веднъж  не се погледна с положително око на подобна тема. Мислете, как плащайки, вадите заплатите не на лекари, а подпомагате нечий човешки живот. Защото, когато преди година, стана ясно, че нямат пари за медикаменти, работят с много остаряла техника и пр., тогава ЗК и правителството бяха виновни.
Таксата е достатъчно поносима, не се ходи всеки ден в Пирогов (дано не се налага никому).

# 7
  • Мнения: 1 726
Тук има нещо странно, не вярвам тихомълком да са променили закона. Да не би да не си имала здравна книжка на детето в теб? Братовчедка ми си взе парите обратно от здравна каса, които и бяха взели в "Пирогов" незаконно, но там случаят беше по-сложен.

# 8
  • Мнения: 1 858
Не се учудвам ама хич! Преди няколко години чрез форума се свързах с един лекар (наистина лекар не самозванец). Казах какъв е проблема, питах колко ще ми струва прегледа той ми каза, че нищо няма да ми струва и каза какво направление да занеса. Уговорихме се за час и в уречения ден и час аз и детето бяхме там а той дойде с около час и половина закъснение... Както и да е, прие ни но познайте къде?! В някаква студена и слабо осветена стая, повече приличаща на склад отколкото на кабинет. В стаята нямаше сестра, нямаше... нямаше НИЩО освен едно празно бюро и един счупен стол. Имаше и  разни други нахвърляни и счупени мебели явно на никого ненужни. Прегледа се състоеше в един поглед и тъпо обяснение от две / три думи. Дадох си аз направлението и рекох да си тръгвам (безкрайно разочарована от отношението). Реакцията на доктора беше "Ъъъъ и 20 лева..."аз ей така #Crazy казвам му нямам 20 а той "дай колкото имаш". Дадох му десет и си тръгнах потресена. Пък после уважение...

Кейси казваш, че не се ходи всеки ден в Пирогов. Може ти да не ходиш всеки ден на лекар (дай Боже винаги да е така). Но повярвай ми има хора, на които значителна част от живота им преминава в болници и прегледи.

# 9
  • Мнения: 1 320
Да не би да не си имала здравна книжка на детето в теб?
Никой не ме е питал за нея .. той е на 8 не на 17/18 години и му личи че е дете Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво положително да й видя на темата при разказаното от авторката? Ставало е въпрос за спеше случай и отива в точно в Пирогов, защото тази болница се занимава точно със спешни случаи. Тя не пише някъде да са й поискали здравната книжка на детето и тя да не я е носела. На всичко отгоре децата са здравноосигурени от държавата, а не от родителите, че да се получи детето да е неосигурено. Все пак тя отива в спешен институт, а не в частния кабинет.  И ако е трябвало направление защо не са й го поискали още от вратата?

# 11
  • Мнения: 46 492
И ти защо плати?
Не го вярвам  Stop станала е грешка или има нещо друго, което не казваш.

# 12
  • София
  • Мнения: 14 637
Да не би да са счели състоянието на детето като не изискващо спешни грижи (дай беже да е така)? И да са го таксували като рутинен преглед?

Иначе, няма логика-тичаш по пантофи, едва ли не, с наранено дете-а те ти викат-Я платете 25 лв? Shocked

# 13
  • Мнения: 14 654
В закона за здравното осигуряване все още пише, че здравната каса поема разходите при неотложна медицинска помощ. Не би трябвало да ти искат пари, просто нямат никакво основание да го правят.

# 14
  • Мнения: 836
Нищо чудно!
Съвсем наскоро един познат доктор неврохирург ми каза в прав текст: "Болниците са търговски дружества и за съжаление, трябва да постъпват като такива..."
Няма значение дали си завел там детето по повод нещо безобидно или е изпаднало в ситуация, с риск за живота му.

Общи условия

Активация на акаунт