Бременност след загуба...как???

  • 5 273
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте,
 Загубих първото си дете. Имаше спина бифида и хидроцефалия. В подробности няма смисъл да навлизам, болката все още е много силна. Ужасно много искам да опитам пак, но умирам от ужас при мисълта, че пак може да ме сполети същото. Никой не можа и няма да може да ми обясни защо се случи така, какво направих грешно, и дали изобщо съм направила нещо грешно. Чета на разни места, че имало 2% вероятност пак да се случи същото, в същото време всички ми казват, че нямало смисъл да мисля глупости, че всичко щяло да бъде наред ако мисля позитивно. Не знам какво точно търся в момента тук и от вас, може би уверение от някой, който все пак е родил живо и здраво бебе след подобно нещо, успокоение, че не е задължително да се повтори същото. Не знам как да намеря сила и увереност, не знам как бих карала спокойна бременност, след като сега вече знам, че до края нищо не е сигурно. А искам дете, толкова силно го искам. Въпросът ми е най-вече към жени преживели такова нещо. Искам да знам дали при евентуална бременност бих се отърсила от този страх. Не искам 9 месеца да тровя и себе си и бебето си с негативни мисли и опасения..

# 1
  • Мнения: 138
миличка, всички изпитваме стрхът от повторна загуба....аз също не мога да се осмеля да имам пак дете, но с тази разлика, че аз вече не искам. в този форум има много силни майки, които въпреки всичко са се осмелили да опитат отново. стискам палци и ти да бъдеш скоро една от тях. а страхът за съжаление винаги ще го има....

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Мила страхът винаги ще те преследва, просто трябва да имаш сили да се бориш с него. Трябва да вярваш, че лошото няма да се повтори.
За себе си осъзнах, че каквото и да се случи, докато съм жива никога няма да се откажа да преследвам мечтата си за дете. Ти и dachi също не се отказвайте!

# 3
  • Мнения: 510
съжалявам за загубата ти Hug
съжалявам че и ти е трябвало да испиташ най силната болка Hug
Има едно маиче meiz се казва,тя роди детенце със това заболяване и може да ти даде инфо.Тя има второ детенце съвсем здраво така че ...

# 4
  • Мнения: 1 369
Съжалявам, че и ти си една от нас...

По въпроса- проблемите, които е имало детенцето ти, могат да се диагностицират още в ранна бременност, а и за  спина бифида има добра профилактика- фолиевата киселина. И според мен вероятността да се повтори е много, много малка... С много вяра в щастливия завършек на бременността, с много следене от лекари, четене от теб и изискване на непрестанно следене и изследвания... аз вярвам, че ще усееш! Не е лесно, не очаквай щастлива бременност, ще бъдеш неспокойна... но най-важното е да гушнеш здраво бебе, и тогава ти обещавам, че ще забравиш всички паранои от бременността. Не се отказвай, не се отчайвай, следвай мечтата си! И пиши при нас, споделяй параноите си, ние ще бъдем до теб и ще те успокояваме!

 Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 3 016
Съжалявам много. И аз като другите майчета ще ти кажа, че от страха отърване няма. Поради същата причина аз все още не съм се решила на тази стъпка .С всеки изминал ден осъзнавам, че времето лети и  от този мой страх един ден ще страда единственият ми (засега )син .Краси ти е посочила такъв пример като твоя .Мейз сега се радва на живо и здраво бебче .Вземай си превантивно ФК ..Успех!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Съжалявам за загубата ти! Разбирам, колко ти е тежко...

За предпазване от спина бифида е важно да се приема достатъчно фолиева киселина - обикновено по 400 мг на ден, но в твоя случай ще ти препоръчат двойна доза. Вчера четох, че противозачатъчните изчерпвали резервите на тялото от фолиева киселина, вероятно това е причината масово да се препоръчва пиенето й от всички жени.

Наднорменото тегло също увеличава риска, затова е добре преди да забременееш да свалиш килограмите от предишната бременност.

Не се тревожи, всичко ще бъде наред. Понякога животът поднася такива лоши изненади, но хората винаги се опитваме да се преборим с тях и да достигнем щастието си. Успех!

# 7
  • Мнения: 703
Мила страхът винаги ще те преследва, просто трябва да имаш сили да се бориш с него. Трябва да вярваш, че лошото няма да се повтори.
За себе си осъзнах, че каквото и да се случи, докато съм жива никога няма да се откажа да преследвам мечтата си за дете. Ти и dachi също не се отказвайте!

Не се тревожи, всичко ще бъде наред. Понякога животът поднася такива лоши изненади, но хората винаги се опитваме да се преборим с тях и да достигнем щастието си. Успех!

Освен така хубаво казаното от момичетата-от сърце ти желая сили и успех!Мечтай и вярвай,и не се отказвай!

# 8
  • Мнения: 150
Благодаря ви момичета за хубавите думи. Може би само аз мога да си помогна, и предполагам с времето и това ще стане. Съжалявам просто, че ни се налага да минем през такова нещо, и аз, и всички вие. Едва ли има по-голяма болка от тази. За фолиевата киселина съм наясно, но за съжаление първия път бях от 25-те процента на които не помогна. Затова и сега изпитвам такъв страх, просто бях сигурна, че всичко съм направила правилно, като се започне от фолиевата киселина и се стигне до правилното хранене. Но както и да е. Благодаря ви за отговорите, малко или много ми носят утеха, а най-вече от това имам нужда.

# 9
  • Мнения: 515
mnbvcx   Hug миличка това е и мойта история , аз също загубих момиченцето си поради същата причина преди около година и половина Спина бифида и хидроцефалия ,аз също бях от тези 25% но които фолиевата киселина не помогна или по точно нормалната дозата от 0,400мг. на ден не бе достатъчна.Знам как се чувстваш ,знам за болката ,знам за страха Cry.Както виждаш от подписа ми сега отново съм бременна ,минах и продължавам да минавам през тези страхове и мисли които бошуват сега в теб ,но желанието ми за детенце ме поведе напред през страха.Почти 7-8месеца преди да забременея а и след като се случи приемах десетократна доза фолиева киселина по 4мг. на ден / не по 0,400мг./ , правих си биохимичен скрининг ,ходих на фетални морфологии при специалисти , уверяват ме че с бебенцето всичко е наред дано да изкараме така до края  Praynig и да гушна най-после моята принцеса. А страха остава ......... Hug съжелявам мила ........ Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 3 621
mnbvcx Страха ще го има винаги.Аз изгубих моето бебе без причина и лекари и при аутопсията ... никой не можа да каже защо му е спряло сърчицето 10 дена преди термина ми... Сега и аз съм бременна отново и ме е страх всеки ден и всеки час постоянно. Сега само се моля и се надявам този път да ми е писано да съм щастлива и да гушна живо и здраво бебе ... от сърце го пожелавам на тебе и на всички други

# 11
  • Мнения: 150
mnbvcx   Hug миличка това е и мойта история , аз също загубих момиченцето си поради същата причина преди около година и половина Спина бифида и хидроцефалия ,аз също бях от тези 25% но които фолиевата киселина не помогна или по точно нормалната дозата от 0,400мг. на ден не бе достатъчна.Знам как се чувстваш ,знам за болката ,знам за страха Cry.Както виждаш от подписа ми сега отново съм бременна ,минах и продължавам да минавам през тези страхове и мисли които бошуват сега в теб ,но желанието ми за детенце ме поведе напред през страха.Почти 7-8месеца преди да забременея а и след като се случи приемах десетократна доза фолиева киселина по 4мг. на ден / не по 0,400мг./ , правих си биохимичен скрининг ,ходих на фетални морфологии при специалисти , уверяват ме че с бебенцето всичко е наред дано да изкараме така до края  Praynig и да гушна най-после моята принцеса. А страха остава ......... Hug съжелявам мила ........ Heart Eyes

Наистина историята ти е същата като моята, мога само да се радвам, че си се осмелила да пробваш отново, и искрено да ти се възхищавам, защото съм наясно какво ти е коствало. . Не знам дали точно аз мога да те успокоя, но съм сигурна, че сега всичко е наред, сигурна съм, че си под много по-добро наблюдение сега и ако имаше проблем, щеше да бъде открит. Нефертити и при теб всичко ще бъде наред, през достатъчно болки и страдание си минала, заслужаваш да бъдеш щастлива и смелостта ти ще бъде възнаградена. Както и на всички вас момичета. dachi18 разбирам защо казваш, че не искаш дете, аз съм помисляла същото не веднъж. Не съм аз тази, която може и трябва да ти каже да промениш решението си, но се надявам с времето точно това да стане.

# 12
  • Мнения: 138
и аз се надявам някой ден в далечното бъдеще да имам живо и здраво детенце, но сега не му е моментът, не се чувствам психически готова. стискам палци на теб и на рени805 Peace

# 13
  • Мнения: 604
Мило момиче дай си малко време и нещата сами ще си дойдат на мястото·Страх винаги ще има, но важното е да не му се даваме·

# 14
  • Мнения: 2 270
Скоро си взех епикризата - бебчето ми е било с хидроцефалия!
Ходих на генетична консултация и ми обясниха, че не е генетично - попадам в тези ужасни 2% (но когато те засегнат лично се превръщат в 100% Cry)
Мисълта за нова бременност ме ужасява!
Не искам две черти (за които съм бленувала 2 години преди да ги видя) - искам да родя живо и здраво дете!

Общи условия

Активация на акаунт