Момичета помагайте

  • 799
  • 8
  •   1
Отговори
Моля Ви помогнете. Със съпруга ми правим опити за бебче от 3 год. но все не се получава. В последствие направихме спермограма, но се оказа че има малък брой човечета и единствения начин да сме трима е инвитро Cry Понеже нямаме парички за частна клиника сме се ориентирали по клиничен път. Помагайте от къде трябва да се започне, към кого да се обърнем за да ни насочи напред. Незнам изобщо от къде да започна Praynig Предварително Ви благодаря!!!!!

# 1
  • Близо до София
  • Мнения: 896
първото е да се срещнете със специалист по стерилитет. за съжаление ин-витрото не се поема от държавата /поне за сега/, ЗК осигурява само лекарства на стойност 1500 лв., самата процедура си я поемате вие. ин-витро у нас се прави само в частните клиники, държавните болници и клиники нямат средства за апаратурата която е нужна. Но поне ако сте здравно осигурени прегледи и някои изследвания може да минат по ЗК.
за съжаление това е положението в България, но да се надяваме че ще има промени и държавата ще поеме 2-3 опита ин-витро изцяло.
в кой район на държавата живееш за да ти кажем към коя клиника бихте могли да се насочите.

успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 902
Запишете си час в клиника по стерилитет. Намерете проблемите и тогава мислете за възможните решения.
В Б-я НЯМА безплатно инвитро. Дессико ти е обяснила вече.
Понякога нещата са много по-прости, отколкото изглеждат.
Борете се за мечтата си.

# 3
  • Мнения: 7 716
Запишете си час в клиника по стерилитет. Там ще ти помогнат да се оформиш документите за пред касата. Засега поемат лекарствата за 1500 лв.

# 4
  • Мнения: 4 324
Избери си клиника и доктор и би трябвало той да ти разясни допълнително процедурите със здравната каса.
Разгледай и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336273.0 Питай момичетата за подробности
Има и една фондация "ИСКАМ БЕБЕ", в която също можеш да кандидатстваш за ин-витро.
Успех

# 5
Благодаря на всички за бързия отговор. Вече наистина трябва да намеря доктор по стерилитет, но тъй като съм от Шумен а тук трудно се намират, май че трябва да се запътя за Варна. Още веднъж много Ви благодаря. Ще пиша какво става по нататък. Може пък да помогна и на друг с тази тема

# 6
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Да, Варна ти е най-близо. чувала съм добри отзиви за д-р Александров.

Успех мила  Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 700
Някои изследвания могат да се направят чрез личния лекар - биохимичните например. Не знам дали знаете, но в ХЕИ би трябвало изследванията за СПИН, сифилис и хепатит да са безплатни. Някои клиники не се доверяват на други лаборатории - например за цитонамазка и микробиология.

# 8
  • Мнения: 2 259
Долпи,аз съм от Варна и бих те посъветвала като начало да се насочиш  към специалист  от вашия град.Това е  доктор Димов.За него знам ,че работи със специалисти по стерилитет от София и е доста в час с проблема.
И сега една малка тайна.Съвсем скоро в Шумен ще има събитие на фондация "Искам бебе" и може би безплатни консултации.Интересувай се на местно ниво. Peace
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт