С каква вода се залива боба?

  • 5 655
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Момичета,помагайте  Hug

Когато изхвърлиш първата вода на боба и го залееш с втората,каква трябва да е втората вода,гореща или студена от чешмата.Спорим с мъжа ми и направо ме ядоса вече много  #Cussing out  #Crazy Аз казвам че в отделна тенджерка си завираш вода и го заливаш с нея  Crossing Arms

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341
Аз лично го заливам със студена вода и го затварям в тенджера под налягане.

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз също заливам със студена и то два пъти сменям водата преди да сложа подправките и лука и червения пипер.
Това че не е хубаво да е студена вода ,съм чувала че не е хубаво за други варива и картофи - трудно се сварявали.

# 3
  • Мнения: 9 776
Студена и сменям 2-3 пъти Peace.

# 4
  • Мнения: 320
Като изхвърля първата вода заливам със студена чешмяна Peace

# 5
  • Мнения: 1 558
Наливам студена вода от чешмата.
Сменям 2 пъти водата на боба.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
аз заливам с гореща  вода от каната и затварям тенджерата под налягане

# 7
  • Мнения: 27 524
Студена  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 052
Зависи кога го слагам, но го кисна поне една нощ. Ври в първа вода с лъжичка сода, а после в тенджерата под налягане с топла/гореща вода за да заври по-бързо.

# 9
  • Мнения: 386
И аз със студена Peace. Сменям 2 или 3 пъти, зависи за колко имам време Wink

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Боба се залива с топла вода, така знам от баба ми, а и свекървами така го прави и двете са царици на боба. Сменям поне 3 води. Когато го оставя с окончателната вода, слагам около супена лъжица захар, равна, олио и лук. Забравям го на бавен огън, като по някое време добавям морковче.

# 11
  • Мнения: 5 001
Заливала съм както с гореща,така и със студена...Разликата е,че като залея с гореща,завира по-бързо  Laughing Иначе не се отразява на нищо....

# 12
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
Заливам със студена вода и я сменям 3 пъти,варя в тенджера под налягане.

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Накисвам боба в студена вода, хвърлям я и го заливам с гореща (имам електрическа кана - там я топля), варя с тази вода, пак изливам и отново заливам с гореща - с тази вече го сервирам, когато е готов. От маминка ми (лека й пръст) знам, че на боба се долива винаги гореща вода.

# 14
  • Мнения: 1 987
Ами и аз така зная от баба ми- че се  налива и долива топла вода,защото със студена щял да се "стресне" Joy Joy
Пробвала съм със студена и топла - няма отрицателни моменти,само че както сте казали с топлата завира по-бързо

Общи условия

Активация на акаунт