плуване или курсове за бременни?????/някой да е ходил???

  • 3 386
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
Интересувам се от вариянта да започна да ходя на някакви курсове за бременни в басейн в св.софия.било много полезно за бременната и за детето също,което се чувствало много добре когато чува звуците на вода около себе си!Някоя мама ходила ли е на такива процедури,какви са цените ако някой има наблюдения и приятно ли е изживяването???колко често ходите???пък и е добре за бременната да се движи повече през бремеността!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 2 478
И аз много исках да ходя на аква гимнастика по време на бременността.Но...имах опасения относно чистотата на водните басейни.
Затова предпочетох гимнастика за бременни с физиотерапевт.Много беше приятно.

# 2
  • Мнения: 696
би ли казала къде си ходила,каква е цената на курса и от кой месец ходи?/?

# 3
  • Мнения: 2 478
Ходих във Варна.
Не е курс,а индивидуални посещения.
Цената не помня точно-ама около 4-5 лв да е била.
Започнах от 6-я месец и ходих до началото на 9-я.

# 4
  • София
  • Мнения: 796
Интересувам се от вариянта да започна да ходя на някакви курсове за бременни в басейн в св.софия.било много полезно за бременната и за детето също,което се чувствало много добре когато чува звуците на вода около себе си!Някоя мама ходила ли е на такива процедури,какви са цените ако някой има наблюдения и приятно ли е изживяването???колко често ходите???пък и е добре за бременната да се движи повече през бремеността!!!!!!!!
Да, ходила съм. Мисля, че треньорките са същите, но ходех на занятията  в Бокар (от др. страна на шосето пак там близо), защото беше лято, а басейна на Св. София е по-горещ и по-малък от на Бокар. Беше мн. приятно. Но за мен не особено натоварващо. Но го препоръчвам - весело е, музиката е жива, треньорките бяха готини и внимателни към бременните в групата, имаше симпатични жени.... Peace И май беше чисто. Поне аз не съм имала проблеми. Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да много е полезно , знам , но аз не мога да плувам пък и чистотата в басейните  Thinking

# 6
  • Мнения: 804
Уникален начин за релакс, но и начин да се сдобиеш с гъбички  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 796
Не е нужно да можеш да плуваш. Simple Smile Всичко се прави или на плиткото или с едни "макарони", които те държат над водата! За Бокар, пак казвам, че беше чист. Но всъщност, никога не съм хващала нищо от басейн - не че ходя много, но когато съм ходила. А колко често - 2-3 пъти седмично. А на море си е най-добре! Wink Но на сянка. Хо до лятото..... много време Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 696
благодаря за отговорите.ти нали си ходила в бокар-някаква оринтировъчна цена?????????????/

# 9
  • София
  • Мнения: 796
благодаря за отговорите.ти нали си ходила в бокар-някаква оринтировъчна цена?????????????/
Не помня! Беше миналото лято. Но ще ти дам тел. на Св. София - те са същите курсове и цените бяха същите тогава. Тел. 8184608 и 8184639. Приятно прекарване! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 5 559
Не ти препоръчвам да ходиш на такива мероприятия с тая шийка... И се чудя как може в един и същи момент да питаш за серклаж и за плуване?  newsm78 Пази си бебето...

# 11
  • Мнения: 696
питам защото в понеделник съм на лекар и ако каже че всичко ми е наред и няма проблем да се движа предпочитам да пробвам с такова раздвижване все пак а не да съм 100кг.заради това,естествено ако се наложи серклаж и това е единственият вариянт и трябва да почивам,естествено че ще си стоя в къщи на леглото.просто искам да съм наясно с цялата картинка и да съм подготвена за всички вариянти.надявам се в понеделник докторът ми да каже че всичко ми е ок и мога да продължа както до сега.влизам в 5-ти месец и до сега всичко ми е било ок,плюс това съм качила 4 кг.-5кг.мисля че вървя добре за сега!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 559
Попитай доктора и за плуването...  Peace  Всичко ти е наред и дано така да продължи да бъде още поне 20 седмици...  Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 1 476
Ако доктора ти разреши според мен много хубаво си се насочила, аз имах желание, ама пусти мързел.... Embarassed
Иначе в Света София си мисля, че ще е достатъчно чист басейна, като се има предвид, че е в болница, а и се посещава и от много бременни жени  Peace Цената, ако не се лъжа е 7лв на посещение.
А курс за бременни - има такъв пак в Света София, води го Диди Димова - акушер-психолог, според мен много полезен курс, аз го посещавам все още, научих неща, които въпреки непрестанното ми висене във нета не съм прочела  Peace Индивидуален е курса, уговаряте се кога е удобно и за двете страни.
Препоръчвам ти йога за бременни, аз и за това имах голямо желание, но не намерих в района подходящо място, а не ми се пътуваше по 1 час за тези занимания и не осъществих и това си намерение...
Имаш желание да поддържаш тялото си, няма нищо по хубаво от това, надявам се да ти позволят и ти и бебчо да се чувствате комфортно  Peace
Леко и безпроблемно бременеене  Hug

# 14
  • Мнения: 826
Да, плуването е един от най-полезните спортове за бременни жени. Но хигиената по българските басейни е под всякаква критика. Хващат се всякакви кожни болести, а и какви бактерии може да си докараш по надолу не е истина. Иначе и на мен ми се иска да се запиша, в баня "Мадара" имам познат, който работи - за питане, ще питам ако условията там са добри, ще споделя  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт