Сушилня по-малка от 60 х 60 см, без вода и канал?

  • 38 151
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Доста теми изчетох за сушилни, но питането ми е малко по-специфично. Единственото място за нея е на терасата, та от там и някои питания:
1. Има ли въобще модел, който поне едната страна да му е 45-50 см? Няма как да излезе през вратата на терасата иначе, а не ми се мисли да я вкарвам през терасата Laughing
2. Нямам вода на терасата, нито канал.
3. Зимата там температурата пада до 0 градуса, това дали ще е проблем? newsm78

Моля да ми препоръчате модел, дано се намери нещо подходящо за моя случай Praynig

# 1
И аз имам почти същите въпроси. Главно за мястото и. Интересувам се дали мога да я сложа на остъклена тераса. Спряла съм се на модел със сушене на принципа на конденза. В магазина ми казаха да забравя за уреда,ако температурата в помещението стане под10 градуса?  Дали ще я бърка да работи на терасата? Някой има ли наблюдения върху такъв уред, работещ на тераса?

# 2
  • Мнения: 111
Катерина78 , за сушилня няма нужда да имаш вода. Ако си купиш сушилня на принципа на конденза, тогава водата от прането ти ще се събира в специален контейнер, който след всяко сушене трябва да изпразваш.  Според мен на терасата не е удачно да сложиш такъв уред, още повече ако тя не е остъклена. Първо заради температурите и второ заради това, че може да я вали дъжд, сняг и т.н. Относно размерите трябва да провериш какво точно има на българския пазар, но искам да ти кажа, че сушилнята гълта доста ток и си направи сметка дали е релевантно да сушиш 2-3 часа да речем 2 кг пране (говорим за случай на малка сушилня).

# 3
  • Мнения: 227
Катерина78 - аз имам голяма сушилня, и докато открия перфектната за мен сушилня AEG, обиколих много магазини и се нагледах на сумати марки и модели, но не съм виждала толкова малка, каквато ти търсиш.

1. Знам, че сушилните машини са с размер 80/60/60. По-малки в БГ не съм виждала.

2. За новите модели не е нужен канал или комин, тъй като водата се събира в специален резервоар. Моята сушилня е на балкона.

3. Ако температурата в помещението е под 15градуса и над 40градуса уреда няма да работи пълноценно. Ако е студено вместо да суши дрехите, тя се опитва да стопли помещението. Моя балкон е с радиатор и сушилнята не се мъчи. За 60 мин. имам сухи дрехи.

4. По въпроса с консумацията на ток - естествено уредите от 500 лв. харчат най-малко по 5/6 киловата/ч. + нуждата от комин и канал.  Моята е за 2000лв. и харчи по 1,5 киловата. и не и трябва нищо освен разклонител с ток. Аз нямам въже за простиране и дрехите ни се сушат само в сушилня. Нито се мачкат нито се смаляват - ако се избере правилната програма.


Успех с покупката!! Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Благодаря ви момичета!   bouquet

И аз гледах, търсих...не можах да намеря с по-малки размери, а не ми се качва през терасата  Rolling Eyes

Терасата е остъклена, но не се отоплява с нищо - като резултат ако вън е минус 10 градуса, вътре става около 0-та и кондензираната пара и топлина от кухнята се лепва на прозорците и направо си замръзва. За токът съм се прежалила, че гълта много, това е ясно, но като четох и за температурите, при които работи ефективно май ще се откажа. Sad

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Благодаря ви момичета!   bouquet

И аз гледах, търсих...не можах да намеря с по-малки размери, а не ми се качва през терасата  Rolling Eyes

Терасата е остъклена, но не се отоплява с нищо - като резултат ако вън е минус 10 градуса, вътре става около 0-та и кондензираната пара и топлина от кухнята се лепва на прозорците и направо си замръзва. За токът съм се прежалила, че гълта много, това е ясно, но като четох и за температурите, при които работи ефективно май ще се откажа. Sad

Здравей,
искам да всея малко надежда....
Сушилня с по-малки размери от стандартните незная да има, НО вратата към терасата не е проблем. Нашите балконски врати са с няколко сантимерта по-тесни от уреда и просто я разглобихме леко. За да важи гаранцията още в магазина се консултирахме да може да се свалят страничните или предният панел и готово. По абсолютно същият начин вкарахме пералнята в банята, оказа се, че няма да мине и пак разглабяхме...
Освен това и да не можеше да се разглоби сушилнята щях да я вмъквам през терасата - живеем на 5-я етаж...бях готова на всичко, за да имам това чудо на техниката.
Моята сушилня е на остъклената ни тераса, която не се отоплява и абсолютно нищо й няма, ня не търси топлина, за да работи, а всъщност действа много добре, когато суши, защото затопля, макар и леко, остъкленото помещение.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ей, супер  Grinning
Би ли споделила каква марка е сушилнята ти?

# 7
  • Мнения: 1 426
аз имам стандартна сушилня на терасата, единственото което ти трябва е да имаш контакт, минава без проблем през балконската врата, която е стандартна 75см, ниските температури не е и пречат и си работи без проблеми.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 982
А през прозореца на терасата няма ли да излезе??? newsm78

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ей, супер  Grinning
Би ли споделила каква марка е сушилнята ти?

AEG е, доволна съм много!

А през прозореца на терасата няма ли да излезе??? newsm78

Абсолютно може, стига да има отваряем такъв, защото при мен липсва. Прозореца ми е един, голям е и е фикс и до него е балконската врата, през която не успя да мине уреда. Имахме резервен вариант, ако няма как да махнем нито един панел, щяхме да извикаме фирмата, която ни слага дограмата, за да откачат вратата на балкона.

Общи условия

Активация на акаунт