Миома на матката...

  • 4 694
  • 14
  •   1
Отговори
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте, мами, имам нужда от вашия съвет, ако някой е имал такава... откриха ми миома на матката - около 6 см, бременна съм... и ме е страх... ако някой е имал подобни проблеми, моля, споделете как е протекло при вас - как са я махнали (ако изобщо са я махали), отразило ли се е на бебето?

# 1
  • Мнения: 485
И аз имам миома,не съм бременна,но искам второ дете. Лекарят беше категоричен първо да се оперирам,а после да забременявам.На 17.10 имам час за друг специалист,ще видим какво ще каже. Доста попрочетох по темата- ако не порасне много през бременноста, си износваш детето ,пък после вместо да родиш нормално ти правят цезарово и като извадят бебчето остраняват и миомата.Това естествено е строго индивидуално и трябва да си под непрекъснато наблюдение. Ще следя темата,дано и някой друг се включи.

# 2
  • пак там
  • Мнения: 2 885
telerika , много ти благодаря за успокоението. Дано и при теб всичко се оправи бързо!

# 3
  • Мнения: 76
И аз имам миома 7-8 см. Оперираха ме на 19,09 , но не успяха да я отстранят, защото била мн кръвоснабдена и е увира матката ми. Доктора е преценил, че ще засегне репродуктивните ми функции ако я махне и затова нищо не направил и си ме затворил. Аз също не съм раждала, но каза че трябва да забременея по най-бързия начин, защото се хранела от цикъла. И казва, че като забременея и нямам цикъл ще намалее или ще изсъхне. С 2 думи ако забременея ще си я нося с бебето и след това ще видим какво ще я правим. Според мен трябва да се допиташ до специалист, той най-добре ще ти каже. Горе главата и успех.

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И аз имам миома 7-8 см. Оперираха ме на 19,09 , но не успяха да я отстранят, защото била мн кръвоснабдена и е увира матката ми. Доктора е преценил, че ще засегне репродуктивните ми функции ако я махне и затова нищо не направил и си ме затворил. Аз също не съм раждала, но каза че трябва да забременея по най-бързия начин, защото се хранела от цикъла. И казва, че като забременея и нямам цикъл ще намалее или ще изсъхне. С 2 думи ако забременея ще си я нося с бебето и след това ще видим какво ще я правим. Според мен трябва да се допиташ до специалист, той най-добре ще ти каже. Горе главата и успех.

При мен проблемът е друг - не съм имала досега. Появи се в третия месец на бременността (тогава я видяха за първи път), беше само 2 см, в петък бях на фм и установиха, че е нараснала 3 пъти... казаха, че имало вероятност да изчезне сама след раждането, че уж не пречела на бебето.. Ама знам ли, мен си ме е шубе...   Sad

# 5
  • Мнения: 76
Не се притеснявай имам доста приятелки, които са родили с миома. Или изчезва или след това я отстраняват. Само не се стресирай много, че това се отразява на бебчо!

# 6
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не се притеснявай имам доста приятелки, които са родили с миома. Или изчезва или след това я отстраняват. Само не се стресирай много, че това се отразява на бебчо!

Благодаря ти за топлите думи...  Вече малко се поуспокоих, дано не съм си предала нервността на бебо  Confused

# 7
  • Мнения: 46 488
Всичко зависи от това как е разположена, ако лекарите виждат, че не пречи на бебето, значи няма проблем Hug

Когато бях бременна в 4 месец ми откриха една 7 сантиметрова и още 2 по-малки по 2-3 см.
Имах много лека бременност, никакви физически неразположения.
Износих си бебето, даже преносих 3 дни Laughing
Не знам в началото на бременността колко е била, но се сви накрая до 5 см. и не е нараствала след това  Peace

Успех!

# 8
  • Мнения: 265
И аз имам миома още преди да забременея,но да чукна на дърво ,за сега нямам проблеми.По принцип по време на секцио ,не се маха миома,тъй като се губи много кръв и можеш да си загубиш матката.Когато миомата е много малка ,се преценява на място и може да ти я махнат,но всичко се преценява от оператора.

# 9
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да, докторът каза, че по време на секциото ще прецени дали ще успее без риск да я извади, ако не - ще се наложи още веднъж да ме отварят, най-вероятно. Sad Но поне се успокоих, че за бебо засега няма опасност.

Благодаря ви за съпричастността, мами! Наистина много ми помогнахте със спокойствието си.  Hug

# 10
  • Мнения: 2 005
Когато започнахме с опитите за забременяване , а то не ставаше решихме да потърсим лекарска помощ , та тогава ми откриха миома ,която беше 4см . Лекарката беше категорично против операцията , защото не съм раждала и каза , че непременно трябва да забременея и тогава ще му мислим.. newsm78 За наша радост след няколко месеца и това стана - забременях , но постоянно бях с болки и 9 месеца не излязох от патологична  ooooh! Миомата ми стана 15 см. и претискаше бебо , но с опитните специалисти всичко преодоляхме и износих успешно бебо . По време на секциото получих кръвоизлив , но и с това се преборихме . Трудно извадиха бебо при секциото , защото е бил много лошо притиснат от самата миома , а нея не могли да махнат , защото много съм кървила и са бързали да ме затварят  #CrazyДесетина дни бебчо лежа в интензивно , роди си се с нормални кг и на 12 ден ни изписаха от родилното . Проблемите ми започнаха и големите болки и кръвоизливи , когато спрях да кърмя синът ми , след 5 месец. не издържах и отидох да се моля на лекарката да ме оперира . Наложи се да ми махнат матката , но ми оставиха яйчниците . Всичко мина благополучно . Стискай зъби , за да мине бременността нормално , а след това се подложи на операция за премахването на миомата , в никакъв случай не давай да я пипат по време на секциото  Thinking Успех , миличка   bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 63
Здравейте,
когато бях бременна още в първия месец получих кръвотечение , лежах за задържане около 10-тина дни в болница и след това всичко уж беше ок.
Около 5-тия месец една нощ се събудих със страхотни болки и след преглед се установи, че имам  миомен възел.
Той през цялото време си е бил там, дори и преди да забременея, но никой не го бе забелязал. По време на бремеността се е "активизирал " и растеше, а и беше на много кръвоснабдено място.
Лежах отново около месец в болница за задържане и т.н. , защото имах контракции ...
После почти до началото на деветия месец си седях т.е. лежах в къщи.
Миомата ми е махната по време операцията след секцио. Била е  нещо огромно.

Имам страхотно детенце на почти 2г. и 6м.
Искам да ви дам кураж !!!
Всичко ще бъде ок !!! Само трябва да сте спокойни !!!

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 09:29 от Yanache

# 12
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Yanache, само миомата ти махнаха, нали? Не са пипали детеродните органи? Защото ние искаме още деца, едно не ни е достатъчно...

# 13
  • Мнения: 2 005
Yanache, само миомата ти махнаха, нали? Не са пипали детеродните органи? Защото ние искаме още деца, едно не ни е достатъчно...
Зависи каква е миомата , как е разположена ?! Но се надяваме винаги на компетентността на лекарите и тяхният професионализъм  Peace Моята е била на много лошо место и за това не са могли да я отстранят нея само и се е наложило да ми премахнат матката , но се радвам , че се отървах от това зло и си имам страхотно момченце  Grinning
Успех , ти желая мила от все сърце   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ивалина , благодаря - и за обяснението, и за пожеланието Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт