Болничен и неплатен отпуск.

  • 4 704
  • 14
  •   1
Отговори
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
В момента съм неплатен отпуск. Искам да попитам мога ли през това време да взема болничен и да прекъсна отпуска си?

# 1
# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не знаех, че може newsm78.

# 3
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Благодаря. Нещо счетоводителката ми се опъва и казва, че не може да исках да и натрия носа.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Болничен може да прекъсне и платен и неплатен отпуск  Simple Smile

# 5
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Има ли значение по кой член е болничния?

# 6
  • Мнения: 90
Неплатен отпуск може да се прекъсне с болничен и трябва да подадеш молба за отлагане ползването му.

# 7
  • Мнения: 90
Няма значение.

# 8
А при липса на стаж, знаете ли на какво обезщетение при болест мога да разчитам?

# 9
  • Мнения: 1 127
За да получите обезщетение от НОИ, трябва да имате минумум 6 мес. общ осигурителен стаж през живота си, може и при различни работодатели.  За база за изчисление на болничния се взема доходът през последните 6 месеца, ако през този период не сте работили, се взема за база минималната раб. з-та за страната.

# 10
Аз нямам 6 месеца стаж, но ми изплатиха някаква сума от НОИ. Имам 1 месец при друг работодател, а при настоящия имам 3 месеца.

# 11
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Аз имам 12 години стаж, а преди болничния и неплатения отпуск бях в платена отпуска.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Въпросът ми е малко встрани от темата, на за да не пускам нова, питам тук - на колко дни болнични имам право за гледане на болно дете в годината /не наведнъж, а по принцип/ и дали са отделно от тези, които ползвам за себе си? Тази материя се тълкува доста различно и ми е малко неясна, пък живо ме интересува.

# 13
  • Мнения: 90
Седем дни мисля, че беше. Болничния за малко дете не е отделно от твоя и се взема предвид при изчисляване на допълнителното материално стимулиране в края на годината т.е. брой отработени дни.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт