Захранване с оризова каша= на плач

  • 11 133
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте момичета!

Започнах да захранвам Калоян от два дни с оризова каша (бебешки ориз на ХИП). Но имам чувството, че не я понася добре плаче силно няколко часа след кашата (по-коро крещи странно). Каква може да е причината, много гъста ли я правя, или просто организмът му свиква с новия вид храна?
Продължавам да кърмя и след това давам кашата (той изяжда по две-три лъжички). Моля кажете какво да правя да продължавам ли с тази каша, да изчакам ли, кога да въведа нов вид храна?

Поздрави на всички и благодаря преварително. 

# 1
  • Мнения: 1 691
Да плаче от каша... не знам. Но ако ти се струва, че това е причината, спокойно можеш да спреш за няколко дни или седмица и да видиш дали ще отшуми това неспокойство. После започни отново с кашата или ако искаш - с някаква друга храна.

# 2
  • Мнения: 1 479
???
Нямам идея, но от тези 2 дни откакто му давам кашата, тогава става много неспокоен, в смисъл, 4е се напъва до 4ервено и крещи!!! Консистенцията я правя като боза и му я давам (кашата е безмле4на и я разреждам с вода)...мога да из4акам, но с какво да продължа?
Знаех си аз, 4е това захранване е гадна работа  Sick Sick Sick

# 3
  • Мнения: 3 718
Споко бре душа, направи пауза само на кърма и виж дали наистина проблема е кашата или друго. После може да опиташ с картофче или тиква, може и някой плод да пробваш, ябълка, круша (не сурови)
А как е с изхождането, да не би да се е запекъл младежа  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 479
Ох, аз нямам проблем да из4акам, но после когаг да я предложа пак тая каша? педи ни препоръ4а да запо4нем с каша за да му трупнем някоя и друга калория, 4е не наддава мн добре последните 2 месеца....а дали ако приготвя домашна каша ще бъде по-разли4но и ще я приеме по-добре? На кутията на тази пише, 4е е от оризови люспи  #Crazy и е такъв силаж, 4е не'ам думи....лесно ще вкарам пюретата, ама мдали ще му помогнат да ка4и някое кило??? Дали да не пробвам с някоя друга каша? Бананова и др.?
Колко трябва да е гъсто това нещо? Аз му го давам като бозица....а и той не го харесва особено....
Мисля, 4е не се е запекъл, той така или ина4е ходи по веднъж на ден (някой път и на 2 дни веднъж),  в4ера се изходи, днес още не е....
pls help  Praynig

# 5
  • Мнения: 3 718
В началото на захранването едва ли може да се очаква бебето да наддава от поетото количество твърда храна. Все пак тя е в много малки количества. Можеш да отложиш кашата за седмица или повече, първо виж как приема други храни и нищо не пречи да пробваш пак с каша във всеки момент когато прецениш. Няма чак толкова строги правила, импровизираш според детето. Това важи и за нещата, които бебето ти не хареса. Спираш ги и след време пак пробваш.
Не те съветвам да даваш бананова или друга плодова къшъ по няколко причини. Първо, тя е зърнена, най вероятно с глутен и млечна в повечето случай. И за глутен и за мляко му е рано.
Второ, банана е от по алергизиращите плодове и е по добре да го отложиш за след време. Трето, в повечето бананови каши на пазара май няма много банани, само миризми и есенции.
За домашната, тя малко по груба като консистенция и може би по трудно смилаема. Според мен е по добре да опиташ първо как ще приема зеленчуци като тиква и картоф, а после да се върнеш към кашата. Но пък все пак ревът може да не е резултат от захранването.
За консистенцията, опитай и с по гъста, детето ще покаже кое предпочита. При готовите каши обикновено има инструкции за количеството вода и така се получава нужната гъстота.
А как наддава, че ви се струва малко?

# 6
  • Мнения: 1 479
Ами ще направя пауза с кашата, ще я предложа пак след 10-тина дни, а след няколко дни ще пробвам с нещо друго (като например зелен4уково, взела съм ве4е за всеки слу4ай)....кофти е да изживееш фиаско с първите храни на детето си, но явно така ми е писано (и с кърменето имах проблеми, но нещата се оправиха, дано и със захранването е така)

# 7
  • Мнения: 204
А на колко месеца е бебока?

# 8
  • Мнения: 2 132
Аз оризовата я правя по-редичка. Да пада свободно от лъжичката. Слагам 1 супена лъжица ориз и 4-5-6 вряла вода. Бебка се мръщи, въздиша и изобщо прави едни физиономии и едни звуци издава...много е смешна Simple Smile От 5 дни я давам и сме стигнали до 6-7 лъжички.
Ти по колко каша даваш?

# 9
  • Мнения: 153
Моето бебе е на 6 месеца и половина и от около 3 седмици яде оризова каша на Милупа. Докато я хареса и започне да я яде пробвах различни варианти - правих я по-гъста, по-редка, разредена с кърма, разредена с вода и накрая открих, че при нас най-добре действа следната схема - 3 пълни супени лажици каша разтварям в 100г топла вода, след това добавям около 30г пюре от банан на Хип, разбърквам го хубаво да стане хомогенна смес и си го хапва с удоволствие. Изяжда между 40 и 90г от кашата и след това си дояжда с кърма. Ядем и пюрета, ама по-малко- 30-40г и си дояжда с кърма, нещо не можем да стигнем до по-сериозни количества, ама аз хич и не й давам зор. Има време, ще започне - няма да остане незахранена я. Иначе и ние не сме кой знае колко дебели -7300г към днешна дата-ама и не ни е това целта. Важното е да са здравички.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом не иска кашата...спри за малко.След известно време пак предложи.

# 11
  • Мнения: 1 479
Кайо е на 5 1/2 м и ние не сме много дебели - 6 кг, кашата я давам по 2-3 лъжи4ки като първо кърмя и след 20-тина мин каша...пробвах да разреждам с кърма, но вси4ко става бистра водица за секунди Sad
С педи се разбрахме да спра кашата и след янколко дни да дам зелен4уково  да видим как ще го приеме....по-нататък пак ще предложа кашата, като мога да я разнообразя с нещо както сте ми дали съвети....
Ще ви държа в те4ение как върви....все някак ще  стане....
Благдоаря ви за съветите и споделения опит

# 12
  • Мнения: 1 691
Моят мишок на 5 месеца беше 5 кг и поради тази причина педиатърката също настоя да го захраня с каша (при това млечна, защото от безмлечната какви калории да се чакат...). Започнах с готова  оризова с АМ, първо рядка, после по-гъста. Хлапето я хареса и ядеше с кеф (по 50-70 гр  Joy ). Много бързо обаче се научих да си правя домашни каши и дребният определено ги хареса още повече от купените. А и не стават по-бавно, нито по-трудно. Нужно е просто оризово брашно, каквото има на почти всеки диетичен щанд. Пак го правех с АМ, защото имах проблеми с кърмата.
Но все пак може би е най-добре да спреш захранването изцяло за около седмица и чак тогава да решиш с какво точно ще продължаваш.

# 13
  • Мнения: 1 479
А за домашните каши (приготвени от брашно) не са ли по-тежки? Те затова готовите са от люспи ...??? Не знам мисля да пробвам след няколко дни със зелен4уково....кашата ще я предложа пак като въведа 2-3 зелен4ука...и ще пробвам с мле4на и ще пробвам да я смесвам с нещо за да е по-вкусна....
10х

# 14
  • В събота
  • Мнения: 201
И ние сме на същата възраст и тежим същите кг Laughing Преди време и дадох да опита оризова каша с кърма, но категорично беше изплюта с отвращение. Днес ни е трети ден захранване с пюренце, което си хапва с охота. Ама все пак не мисля, че килограмите са нещо притеснително, стига бебчо да е добре.

Общи условия

Активация на акаунт