Още една яслена история...от Дианабад

  • 1 895
  • 4
  •   1
Отговори
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Момичета потресена съм!
Записахме дъщеря ни в 49 ОДЗ Радост в Дианабад след щателно проучване в квартала и Интернет пространството. Преобладаващите мнения бяха, че е най-добрата в квартала. След три дни посещения малката се разболя- с разтройство и повръщане, едвам отървахме болница.
Дтето беше доста стресирано и обясняваше, че лелята се сърдела (т.е. викала) и не искаше да ходи, но сметнах, че е нормално. В последствие разбрах от други майки, че децата са дърпани за дрехите, затваряни са сами в стаята с легълцата, който много плаче-там. Оказва се, че сме попаднали на нов екип от лели и сестри, които нямат един ден опит с работа с деца, една от които на 72 години. Решихме да преместим детето в другата група. Докато чакахме за разговор с директорката видях как едно момченце излезе от оградата на градината и се оказа на шосето,  добре че беше охраната, защото едната госпожа си седеше на пейката, а възрастната направи 2 крачки и спря, след което госпожата, която си седеше го завлече за якето и го тръсна на една пейка и съответно детето се разплака.
Директорката не отрече проблема с грубото отношение, но каза че е безсилна, тъй като това били единствените кандидати за овакантените от старите служителки места.
Сега идва най-интересното. Същия ден срещаме госпожата, която се държи грубо с децата. Казвам й, че детето е с разтройство   вече десет дни и тя ми казва, че според нея причината е, че санитарката ползва гумени ръкавици, с които почиства гърнетата с аките и после със същите ръкавици мие чиниите и сипва храна на децата   Shocked
Изведнъж чува имената на децата (бяхме с приятелка, с която заедно извървяхме яслената одисея) и започва да беснее, че ние сме тези, които сме ходили днес при директорката да си местим децата.
Сега ще я отписвам и ще търся други варианти. Та мами от Дианабад, бъдете нащрек, ако посещавате ОДЗ Радост и сте в група Гъбка.
Още не мога да го преживея  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Жалба в съответната община, сигнал в ХЕИ плюс жалба в МОН. Това са нещата, които първо се правят. След това медиите. Като дойдат трима журналисти да я питат тази директорка каква е тази простотия знаеш ли колко бързо ще се спретне и ще оправи нещата.   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 137
И аз преживях ужаса с разтройството и повръщането,а и тм. имахме. Записах сина си в "Бърборани" срещу Бизнес Парка. Като отношение към децата бях много доволна, но ми се разболя на 4 ден .Едвам и ние отървахме болницата CryМного се уплашихме с мъжа ми.Консултирахме се с няколко доктори и всичките казаха,че преди 3 години детето не е изградило имунитет и не е хубаво да го даваме в ясла. Много ще боледува.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
Леле думи нямам Shocked И аз съм чувала само хубави неща за това ОДЗ, но явно нещата вече не са такива. И не мога да разбера как така приемат на работа човек на 72 г. да се грижи за малки деца #Crazy Това просто е абсурдно!

Жалба в съответната община, сигнал в ХЕИ плюс жалба в МОН. Това са нещата, които първо се правят. След това медиите. Като дойдат трима журналисти да я питат тази директорка каква е тази простотия знаеш ли колко бързо ще се спретне и ще оправи нещата.   bouquet

И аз това бих те посъветвала! Успех Peace Наближава и нашият ден малкият да тръгва на ясла, а само чета някакви страхотии за яслите и все повече се отчайвам. Зор да ти пиремат детето, а после се молиш да попадне на съвестен персонал.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами да вземе директорът да размени охраната и бабката...

Общи условия

Активация на акаунт