Трябва ли държавата да се намеси.......

  • 716
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
за стимулирането на раждаемостта и по-специално да обърне внимание на двойките с репродуктивни проблеми.Според мен вместо да дават пари за скъпи коли, хубаво е депутатите да заделят пари от бюджета за здравната коса за безплатно инвитро/без двойката да доплаща и един лев/, поне един курс, особено за такива двойки, при които това е единствената възможност да се сдобият с рожба.Защото след време тук няма кой да работи и да издържа пенсионерите, защото не се раждат деца в държавата, а това трябва да се превърне в основен приоритет за ния, както и да се отпусне сума от порядъка на 1000 лева при раждане на дете, защото това, което става в тази държава е подигравка с родителите, хората, които най-добросъветно си плащат данъците.Тези, които могат да имат повече от едно дете не искат, а тези, които искат не могат, и в двата случая е виновна държавата.Но тези наши мечти май ннкога няма да се осъществят.Ако имате някакво отношение към този проблем, споделете тук, какво според вас трябва да се случи, че в Б-я да има повече детски усмивки.

# 1
  • Мнения: 700
Естествено, че трябва. Трябва да поеме поне по два опита инвитро на едно семейство.
Ставаме циганска държава, ще ни превземат след време, ако държавата не вземе спешни мерки.
Имам позната, която тегли заем за инвитро, ще го изплаща 3-4 години. А ако опита е неуспешен, тогава какво?

# 2
  • Мнения: 560
По Новините  чух, че в Гърция- имат право на 3 безплатни опита ин витро, а в Унгария- на 9.
Сами си направете сметка къде живеем....

# 3
  • Мнения: 3 675
Пуснах тези тема провокирана от разсмисли, ако трябва да правим инвитро със съпруга ми откъде ще намерим пари, вероятно ще трябва да теглим заем.Какъв абсурд да ти се налага за теглиш заем, за да имаш дете, и това се случва в държава, членуваща в ЕС.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Разбира се,че трябва.Сега да видим дали другата година опитите инвитро ще станат 3 безплатни  Crossing Arms
Майчинството би трябвало да е поне година и половина с 90 % от заплатата и еднократната помощ поне 500 лв.Детските няма да ги коментирам,те са безбожно смешни  ooooh!

# 5
  • Мнения: 3 010
Пуснах тези тема провокирана от разсмисли, ако трябва да правим инвитро със съпруга ми откъде ще намерим пари, вероятно ще трябва да теглим заем.Какъв абсурд да ти се налага за теглиш заем, за да имаш дете, и това се случва в държава, членуваща в ЕС.

Да ние така направихме първото си инвитро, и ако е неуспешно просто продължаваш напред, ба4каш като вол лишаваш се от много неща за да върнеш част от кредита и теглиш пак...това е живота!
Радваме единствено това, 4е напоследък доста се зашумя по медиите за нашият проблем, дано да излезе нещо добро от цялата работа, дано политиците се смилят и отделят една част от бюджетният излишък. Като си помисля само 4е има и хора които нямат възможност даже и за кредит  Confused Господи в каква държава живеем!? И как да искам да остана тук?!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 384
държавата трябва да се намеси непременно!
хубаво е,че и медиите вече масово тръбят за този проблем,но...кой ги чува-НИКОЙ Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 3 860
Съгласна съм с вас момичета Simple Smile
Ама медиите тръбят резултата какъв е от това на хората им става интересно да слушат за хорското нещастие и да си казват пу-пу добре че нямаме такива проблеми Sad
Проблема не е само в безплатните опити ами и в цялата система. Колко двойки си губят години в опитване и нескопосани лекари ... На някои това им коства много, много Sad
Това да се дават повече пари при раждане е хубаво и също така е хубаво да се плаща повече от 9 месеца майчинство. Но ако се дават повече пари при раждане тогава циганките ще раждат още повече да не говорим колко от тях се пишат като самотни майки пак заради парите Sad
Просто цялата система ни е объркана  Cry

# 8
  • Близо до София
  • Мнения: 896
и аз съм на менение че държавата трябва да предприеме нещо за да подпомогне двойките с проблеми. за какви ли не неща се дават пари, защо да не отделят средства за решаване на този проблем.

гледах в Темата на нова как е по другите държави - доста сме назад и тук. За Словения мисля бяха 9 безплатни опита ин-витро.

дано да се даде повече гласност на проблемите със стерилитета и да вземат държавниците да се размърдат.

# 9
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Последните новини, които подочух е, че ин витро процедурите няма да се финансират през Здравната каса, а ще се гласува бюджет или на Социалното или на Министерството на здравеопазването, специално по това перо, като се предвижда да се поема изцяло процедурата.
За съжаление не помня подробности.

# 10
  • Мнения: 1 950
Разбира се че трябва да се намеси. Всъщност не да се намеси, а е крайно време държавата да вземе да си спомни, че това е едно от нейните задължения.
Това е коментирано нееднократно. Има доста организации с нестопанска цел, чиято основна дейност е това. Резултатите вече се виждат, все по-честото поставяне на въпроса пред медиите, кампаниите, които се правят, разговорите с политици,  доста дадени обещания от тях и т.н.
Остава да чакаме дали тези обещания ще станат реалност. Искрено се надявам да станат Peace

# 11
  • Мнения: 700
От бюджетния излишък за заделени средтва за инвитро, но не помня по колко опита ще има право едно семейство. Не е ясно и точно каква ще е процедурата - как ще става, кой ще има право и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт