За приспиването - съвет

  • 431
  • 6
  •   1
Отговори
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Дъщеря ми тръгва на ясла в понеделник. Понеже до преди месец спеше при нас и приспиването траеше около час най-малко реших да помогна на детето и персонала в яслата и полека започнах да я уча да си спи в креватчето. Всичко беше нормално, нямаше плач. Първоначално лягах при нея в нейното креватче, полека увеличавах разстоянието между мен и нея. Дадох и играчки да гушка. Започна да заспива като гушкаше някоя от тях без проблеми. Обаче от 2 дена започна да плаче, да се сърди и да иска да стоя при нея. Преди малко като седнах на дивана и и казах, че ще спим започна да плаче и така заспа разстроена след около 10 мин. Та моля за съвет - да започна ли да я гушкам като плаче или да отстоявам постигнатото до момента. Моля, ако на някой му звучат глупаво терзанията ми да не отговаря, наистина имам нужда от съвет как да постъпя след като от понеделник детето ще се стресира още повече. Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа честно, както и да постъпиш, яслата винаги си е стрес за децата, заради крехката им възраст. Моят съвет е да си я гушкаш, иначе стресът ще й дойде в повече  Hug

# 2
  • Мнения: 3 695
Напълно те разбирам за какво говориш. При нас приспиването ставаше само с кърмене и аз се притеснявах като теб, че в яслата ще е голяма мъка приспиването. Пробвах един ден да я приспя като в яслата, но заспа с рев, спа много неспокойно и бързо се събуди. Така, че взех решение да не я мъча.  В яслата се оказа, че заспива без никакъв проблем, а мен цял ден ми беше свито сърцето какви ли панаири е имало. Simple Smile
Така, че моят съвет е, спете си вкъщи както ви е удобно за всички, а в яслата децата се приспособяват според условията.
Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 896
Така, че моят съвет е, спете си вкъщи както ви е удобно за всички, а в яслата децата се приспособяват според условията.
Подкрепям напълно! Peace

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 Hug Благодаря ви, няма да мъча детето, ще си го гушкам  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 367
Hug Благодаря ви, няма да мъча детето, ще си го гушкам  bouquet
Най-добре ще направиш.Включвам се само да ти кажа,че и аз многократно съм си мислила по този въпрос и засега отлагам решаването му само защото все още сама си гледам детето.Не е глупаво в никакъв случай.

# 6
  • Мнения: 502
ние се приспиваме с малката като й държа ръчичката. направи ми впчеатление, че само с мен иска да заспива така. ако я приспива някой друг не е така. дано и вашето детенце да си заспива нормално в яслата.

Общи условия

Активация на акаунт