Пшеничен грис с АМ

  • 2 549
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
досега правих грис като сваря в 150гр вода 2 супени лъжици грис и после добавям 2 мерителни лъжици АМ.
Но сега искам в самото количество от 150гр да е мляко(АМ) и вътре да сгъстя грис.Все едно се прави с обикновено прясно мляко.Но съм чела че АМ не трябва да се вари.
Вие знаете ли някаква технология, но да е с АМ.

Дано да сте ме разбрали Blush

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Не знам за такава технология, при която да се вари АМ.
Бебето ти е голямо вече. Спокойно можеш да му направиш грис и с прясно мляко. Имаш ли причини да го избягваш?

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма технология за варене. Максималната допустима Т за АМ е 50, а за някои млека - до 60°.

Бебето ти е голямо вече. Спокойно можеш да му направиш грис и с прясно мляко.

Да.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Вече можеш да даваш грис с прясно мляко  Peace

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Можеш да включиш и прясното мляко.

# 5
  • Мнения: 4 433
Да вече можеш с прясно мляко

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
С АМ неможеш да го направиш по начина,който искаш.Но детето ти е досатъчно голямо да го свариш с прясно мляко.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Можеш да вариш прясно мляко или да добавяш АМ в готовия грис.

# 8
  • Мнения: 1 596
Благодаря  Heart Eyes
Значи мога да приготвям каши,грисове и т.н с прясно мляко,но не и да го пие още ,така ли да разбирам? Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Може и да го пие вече.

# 10
  • Мнения: 1 596
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335693.0
Тук пък пише ,че не се дава до 2 години краве мляко newsm78
Пък и аз така съм чела из нета и форумите Thinking

# 11
  • Мнения: 493
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335693.0
Тук пък пише ,че не се дава до 2 години краве мляко newsm78
Пък и аз така съм чела из нета и форумите Thinking

Ако детето няма алергия не виждам прична Peace
След 1 година може,а аз дори и по-рано му давах Peace

# 12
  • Мнения: 239

Да,АМ не се вари.Аз гриса го приготвям както теб.Отделно в 20 мл вода разтварям 3 л АМ и го добавям към гриса-разбърквам да стане еднородна каша и добавям плод.
Заинтригувахте ме с прясното мляко.Какъв процент масленост се взима и каква марка?Благодаря ви предварително.

# 13
  • Мнения: 31 112
Правя грис  още с АМ. Нишесте правя с прясно мляко висок процент, различни марки. Давах веднъж и да пие, но нещо не пожела. Не бързам, докато пие АМ него ще давам.

# 14
  • Мнения: 243
 Аз още не съм давала на малкия прясно мляко, но грис правя  със сухо мляко на Нестле - Нидо. Реших така да премина от АМ към обикновено прясно мляко  Peace Към 200 мл вода прибавям 5 лъжички сухо мляко и като кипне слагам 3 супени лъжици грис. После добавям малко банан.

Общи условия

Активация на акаунт