Намаля ми кърмата

  • 1 116
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
От началото на седмицата ми намаля кърмата, така че сме доста под минимума милилитри за възрастта. Вече не знам какво да правя. Слагам я нонстоп на гърда, пия чая на хип, ям жито, почивам си, хомеопатични пия... Днес положението беше по-добре, пак текна, новечерта отново нямах кърма, все едно някой ми е затегнал кранчето.
Какво да правя?

Детето иначе се чувства добре. Вечер си поплаква... много ми е тежко, че не мога да я нахраня. Добавки не съм давала още.

# 1
  • Мнения: 8 242
Какви хомеопатични пиеш? Да не стане обратен ефект  Rolling Eyes
Как разбра че вечерта нямаше кърма?
Теглиш ли я след всяко кърмене, че говориш за милилитри?
Как ака и пишка?

# 2
  • Мнения: 2 660
След хомеопатичните имаше леко подобрение, лекарката ми е добра и се лекувам при нея от години.

При мен най-често млякото слиза по време на кърмене на няколко пъти. Детето суче малко, след това слиза мляко, след това пак суче на празни обороти, пак слиза мляко и така нататък. Вечер имам по-редки и по-краткотрайни слизания на мляко.

Да, теглих я. След като усетих, че млякото ми е намаляло, направих едно пълно денонощие с теглене преди и след всяко хранене. Оказа се, че детето пие през деня около 70-90 мл на хранене, вечер и по 60 или 30... което е крайно недостатъчно. С постоянно слагане на гърдата успяхме да докараме до 600 мл за целия ден, което също е малко за възрастта и килограмите и.

Ака от както се е родила или по веднъж на ден, или през ден по повече. Пишка си добре, не е чак обезводнена от недохранване, за да забележа фрапираща разлика.

Със сигурност млякото ми е по-малко. Въпросът е как да го възобновя. В последно време често имам дни на изобилие и дни, в които млякото е доста малко.

# 3
  • Мнения: 8 242
Като се леуваш с хомеопатични трябва да си наясно, че има пикове и кризи в лечението.. Затова може би се получава така, че млякото на моменти е много, а в следващия (криза) намалява рязко..
Само разсъждавам  Thinking
Иначе правиш достатъчно всичко, което по принцип увеличава млякото - често поставяне, лактогонни чайове..
Пробвай с българския - на мен той по-добре ми се отразяваше.. + бирена мая на таблетки + овесени ядки за закуска..
Имаш ли цикъл?

# 4
  • Мнения: 2 660
Снощи ми дойде за пръв път. Може и от това да е.

# 5
  • Мнения: 3 718
При много майки появата на цикъла и още повече на първия сдлед раждането, води до няколкодневно намаляване на кърмата. След около три (по разкази на близки ми очевидци) дни всичко се нормализира.

# 6
  • Мнения: 8 242
И аз предположих, че МЦ може да има пръст в тази работа  Rolling Eyes
На мен обикновено седмица преди да ми дойде кърмата доста ми намалява, даже понякога повече от доста  Rolling Eyes .. но като ми дойде всичко се нормализира..
Стискам палци бързо да се оправи положението  Hug

# 7
  • Мнения: 2 660
Мерси! Днес като че ли даже е малко по-добре от вчера.

Общи условия

Активация на акаунт