Въпрос за съдомиялна Електролукс

  • 13 411
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
От няколко седмици имам такава. Изчетох инструкцията за употреба, но в нея не са описани всички индикатори на миялната.  Надявам се че някой знае, какво показват първите два индикатора (от горе надолу).

Първия свети през цялото време докато работи съдомиялната.

# 1
  • Мнения: 1 320
Първият индикатор показва, че миялната е в режим на "миене" Simple Smile, а вторият, че е свършила. Ако нямаш поставена сол /като мен/ е възможно вторият индикатор да свети заедно с предпоследния.

# 2
  • Мнения: 184
Благодаря!  bouquet

# 3
  • Мнения: 37
И аз си имам съвсем нова съдомиялна Elektrolux ESF-4310 за 9 комплекта .Купих си я на промоция от Технолукс с подарък 14 +2 таблетки Калгонит.До сега съм я пуснала на 3 различни програми,но има някакъв проблем: не се разтваря напълно таблетката.Изхвърлям остатъка и пускам само на изплакване.На кутията на таблетите е отбелязана датата на производство 26/04/06. А годността е 2години.
При завършване на програмата,когато отварям вратата се отваря капачето на отделението за препарата.Може би по време на работа не е напълно отворено.
    Коя е причината?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

може да са няколко... Но най-вече;електромеханична.
Добре ли подреждаш кошниците? Внимаваш ли, да има място за въртене на перките и за отварянето на капачето?

# 5
  • Мнения: 37
Всичко спазвам ,не е от това.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пусни я празна, но със затворено капаче.
После я отвори и виж, дали то е отворено.
После викай гаранционния сервиз...

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
 alexlok, а не виждаш ли, че таблетките са с изтекъл срок на годност?
Пишеш произведени април 2006 + 2 години трайност = април 2008 Laughing

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 18:22 от Джемма

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Ама на моята АЕГ отдолу пише Електролукс, горе-долу една марка с твоята. Капачето не се отваря напълно при миене. Не е развалено - явно така е кофти проектирано. Като се отваря по време на миене и опира в горната кошница и стои перпендикулярно на вратата, чак като отворя вратата при измити съдове хлопва и застава плътно опряно до вратата. Така че пусни празна и огледай дали и при теб не е така, това не е проблем при мен и си мие добре.

# 9
  • Мнения: 37
Токущо пуснах една празна миялна с половин таблета и затворено капаче.Таблетата напълно се разтвори и точно така както казвате капачето опира в горната кошница икогато се отваря вратата се отваря напълно капачето в максимална позиция. Само по дъното на миялната имаше пяна.Сега съм пуснала една пълна миялна със съдове с другата половинка от таблетата./това са тези които са на промоция със съдомиялната и са с изтекъл срок.А
предишните две таблети бяха подарък в самата миялна.Обадих се в сервиза да се консултирам обаче техниците са си отишли.
Надявам се причината да ев таблетите.
Благодаря ви. Hug
След малко ще видя какво е станало.
В едно магазинче при нас в Дружба има таблети FAIRY  45БР. за 22лв.
Увити са в нещо прозрачно може би желатинова капсула бял,син плътен слой и от горе жълтеникав слой като гел.
Казаха ,че направо се слагат в миялната и да не се пипат с мокри ръце. Някой купувал ли е от тях?

# 10
  • Мнения: 37
 LaughingУРА....
глътна таблетата.
Имам един въпрос още:Преди да сложите съдовете в миялната изплаквате ли ги с вода. Аз сега нарочно оставих есна чашо със засъхнал по нея крем от снощи и не я е измило/като съм пуснала кратката програма/

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Не плакна нищо и ползвам еко-програмата. Кратката програма по мое мнение за нищо не става Simple Smile

# 12
  • Мнения: 37
И аз имам еко на 50 градуса за 130мин.Твоята за колко комплекта е и цяла табл. или половинка слагаш?

# 13
  • Мнения: 37
Моята е за 9 комплекта.Добре че не си купих малката.На 2 дена я пускам.

# 14
  • Мнения: 3 830
Каква цена е тази съдомиялна?
Какъв е моделът?
Качествени ли са? По принцип това ми е любимата марка за електроуреди, но за съдомиялни нямам идея кои се водят най-добрите. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт