Декапептил от здравната каса - доплащане???!!!

  • 983
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
   Днес ходих до аптеката от която ще си взема отпуснатите с протокол лекарства, но ме сюрпризираха че за 7 ампули от въпросния Декапептил трябва да доплатя около 50лв! Струва ми се, че някой се опитва да ме пързаля! Нормално ли е това? Моля Ви за отговор за да имам време да сменя аптеката. Благодаря предварително и успех на всички!

# 1
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Аз също доплащах за Декапептила, но беше около десетина лева - не помня точно колко. Беше април месец.

# 2
  • Мнения: 53
bloody emi , и според мен тази сума е доста завишена и е добре да попиташ в НЗОК. Според цените на лекарствата отпускани от касата за тази година Decapeptyl 0,1  (7 броя)  цената е 98.08 лв, от които касата поема 72.80 лв, а пациента доплаща 25.28 лв.
Надявам се да няма промяна след лятната им отпуска Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз също доплатих около 25 лева,но това беше май месец,не знам сега дали няма някакво увеличение.

# 4
  • Мнения: 17
     Благодаря на всички които ми отговориха. Днес си взех лекарствата. Интересното беше, че  пак ми цитираха сумата от почти 50лв. но аз вече бях подкована с инфо благодарение на Вас. Е явно номера е ако мине......
     Желая ви от все сърце успех.

# 5
  • Мнения: 26
Привет!В началото  на м. април подадох документи в здравната каса.Едвам в края на септември-  newsm44  получих отговор положителен.Но какво ми е учудването-докторът ми е предписал Пурегон-16 ампули, а в протокола на здравната задраскани с химикал и поправени на 14 ампули."Меногон"-изписани от доки-3 ампули, от здравната задраскани и поправени на 5 ампули.Как е въжможно това и кой решава-Докторът или... кой как му скимне! Означавали, че до 16 аз ще си ги набавя...!Ако някой може- да ми отговори!Плс  newsm45

Общи условия

Активация на акаунт