Как да реагираш,ако подозираш,че има бой в яслата?

  • 1 310
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 441
Синът ми отскоро е на ясла.Още от 2-ят ден започва да ми обяснява въодушевено "бий-бий" и да се удря по лицето,ръцето,дупето,краката.
За мен това може да означава 4 неща:Или че него са го били,,или че той се е бил,или че е видял как удрят друго детенце,или че са им показвали как ще ги бият ако не слушат.
За съжаление не може да ми обясни какво точно е станало.
Говорих с майка на друго детенце,което е по-голямо пт моето и тя ми каза,че нейното и е обяснило как лелките са му дърпали ушите и колко го е боляло.
Попитах лелките,но те отрекоха и казаха,че незнаят защо го казва-не съм и очаквала да признаят нещо.
Вие какво бихте направили?Към кого мога да се обърна?Как да реагирам?

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 23:07 от Groznoto_pate

# 1
  • Мнения: 7 723
...Вие какво бихте направили?Към кого мога да се обърна?Как да реагирам?
Нищо. Към никой. Никак.
Според мен най- вероятно е някоя от лелките
да е взела да му обясни за реда в яслата.
(ясла, нали?...а не детска градина?)
...дала му е да се разбере, че ако "правилата" не се спазват,
ще има бой...
Детето т е твърде малко още, че да може да асимелира всичко това
и думичките "бий- бий" да му направят най- голямо впечатление.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 23:08 от Руска

# 2
  • Мнения: 6 441
Да,ясла.Поправих се  Peace
Но ме притеснява,че значително по-голямо дете от моето,което е доста по-осъзнато и може да говори ми обясни как са му дърпали ушите.
Някак си не мога да се примиря,че ще ми бият или дърпа ушите на синът ми,а и на всяко друго дете.Все пак става дума за 3 годишни деца.

Аз ли нещо разсъждавам не както трябва? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 723
Виж, в детските заведения по някой път се налага и
такива мерки да се взимат.
Не защитавам персонала, нито детето (голямото),
но предполагам, че може и наистина да се е наложило да му подръпнат ушето.
Това, според мен не се прави с цел детето да го заболи,
а лелките да докажат на децата,
че там те владеят положението
и номерата, които им минават в къщи при мама, там не вървят...

# 4
  • Мнения: 1 092
Наказания Да!Но НИКОГА дори и дърпане на уши и всякакви подобни вариации.
На техните си деца, който са родили  да дърпат.
На моите НЕ! Naughty

Дори и заплахи не трябва да им отправят от рода но това по някога се налага. Confused

Бих отишла при госпожи,лелки и директорки ,и любезно бих им обяснила мноого да внимават как се държат с децата ,защото това им държание не ти харесва.

# 5
  • Мнения: 7 723
Наказания Да!Но НИКОГА дори и дърпане на уши и всякакви подобни вариации.
...
По някой път наказанията могат да бъдат много
по- неблагоприятни от издръпването на ухото.
Познавам дете, дето в яслата беше наказвано
със затваряне в тъмна стая.
Вече е на 8 години и още го държи...


....Бих отишла при госпожи,лелки и директорки ,и любезно бих им обяснила мноого да внимават как се държат с децата ,защото това им държание не ти харесва.
И знаеш ли какво ще стане?
Ще те уверят, че никога не са правили така
и, че обещават и никога да не правят.
В повереното им детско заведение не правят така...

...в момента, в който си тръгнеш, обаче
ще има реплики от сорта:
"Кат не ти харесва, гледай си го в къщи...."
(примерно)
....и трябва да отбележа, че донякъде са прави...
Няма смисъл.
В яслите и градините си има правила.
Те не се прилагат избирателно към децата.
За всички са едни и същи....ако щеш!

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Пробвай с детски психолог. Може би ще разбере какво е станало. При всяко положение, обаче, е ясно, че се е случило нещо, което не бива да се случва. Кой е бил агресорът не знам, но щом детето ти внезапно е разкрило "само" смисълът на тази дума, смятам, имаш основание да говориш с директорът на това заведение. Най- малкото.

# 7
  • Мнения: 23
Наказания Да!Но НИКОГА дори и дърпане на уши и всякакви подобни вариации.
На техните си деца, който са родили  да дърпат.
На моите НЕ! Naughty

Дори и заплахи не трябва да им отправят от рода но това по някога се налага. Confused

Бих отишла при госпожи,лелки и директорки ,и любезно бих им обяснила мноого да внимават как се държат с децата ,защото това им държание не ти харесва.
И те мнооого внимание ще положат за специалното дете.
Е, ще стои гладно и наказано, но ще има мноого внимание около него.
Неприятно, неправилно, но истина...

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 08:23 от sinna

# 8
  • Мнения: 4 970
Аз предлагам и 5-и вариант Wink МОже да означава "Мий".Може да звучи наивно и тъпо, но дъщеря ми е вече 2-ра година на ясла и като видях как изпълняват песничката за мий-мий ръчички Joy- направо си е самонаказване...На тържеството мин., година по-малките деца  яко се блъскаха в лицето в опити да го "измият" hahaha НО пък това може да е евентуално тълкувание за ръцете и лицето...за дупето и другите места, които не участват в песничките...нямам идея Rolling Eyes

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Groznoto_pate, а има ли промяна в поведението на самото дете? Реакции, които да показват, че е уплашен, травмиран от някаква такава случка? Плаче ли, когато отивате на ясла, спокоен ли е, когато го взимате?
Опитай да му предложиш една игра - вземете плюшена играчка например, която да е в ролята на дете и с нея създай ситуации от яслата - "детето" не слуша, не яде, не прибира играчките... и виж синът ти как ще реагира. В много от случаите тдецата пресъздават именно реакцията, на която са станали свидетели. Това също може да те ориентира.

# 10
  • Мнения: 6 441
velmar,за ръчичките си казва мий-мий  Peace

bim_bam,ходие едва от 4 дни и все още си помрънкава,но не го отдавам на тава,което е станало,а че още не може да свикне там.А той плюшените играчки по принцип не ги обича и ги хвърля каквото и да им кажа за тях. Rolling EyesБлагодаря ти за идеята,все пак.Ще я пробвам с нещо различно.

Руска,точно така и стана.Аз попитах да не би Алекс да е удрял някой,те отрекоха.Съгласна съм с теб,ако кажа,че не искам детето ми да бъде третирано така,че ще получа точно такива реакции  и реплики  Tired

Ще следя от тук нататък поведението му.

Общи условия

Активация на акаунт