Ограничени продукти

  • 2 053
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, имам няколко неща в хладилника, а искам да изненадам моите гости с някакъв вкусен десерт. Моля за помощ.
Разполагам с масло, прясно мляко, какао, захар, брашно и мед. Моля дайте някоя бърза рецепта и да не е много сложна, защото съм аматьор в готвенето. Hug

# 1
  • Мнения: 4 496
Много пухкав кекс

Продукти:

125 гр. масло
  1 и 1/2 ч.ч. захар
  1/3 ч.ч. олио
  4 яйца
  3 ч.ч. брашно
  1 пакетче бакпулвер
  настъргана кора от 1 лимон
  2 пакетчета ванилия
  1 ч.ч. прясно мляко

Приготовление:
 
Разбива се омекналото масло със захарта. Прибавя се олиото, едно по едно яйцата, брашното, сразмесения в него бакпулвер и се слага по малко от прясното мляко, като се продължава разбиването, докато се усвоят всички продукти добре. По желание може да се сложи 1 ч.ч. счукани орехи или шепа стафиди. Прибавя се лимоновата кора и ванилията. Пече се в умерена фурна. Аз правя кекса в електрическа тенджера с чашката в средата, защото кекса се надува много


Рецептата е на Пеполина. Става наистина много пухкав и вкусен!

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Дали защото съм на вълна масленки, но най-лесно и с най-малко продукти са масленките
МАСЛЕНКИ
•   350гр. брашно
•   225гр. масло
•   100гр. захар
•   1-3 ванилии (може и без тях)
може да се добави и кис. мляко или газирана вода
Прави се меко тесто. Правим топчета от сместа. Печем в умерена фурна.
Ако сложиш и на половината смес какао може да експериментираш:

Другото което се сещам и е ужасно лесно е кекса. Може да спретнеш и меденки.
Може да направиш и тези кифлички, много са вкусни и лесни:
ЛЕСНИ КИФЛИЧКИ   
За тестото:
1 кубче мая (аз ползвам 2 сухи, но и с 1 мая става)
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1 ч.ч. топло прясно мляко / може и вода/
9 с.л. олио
брашно повече от половин пакет за меко тесто
5-6с.л. смляно ленено семе (може и без него)
За солена плънка плънката: 2 белтъка
200-300гр. сирене. Може и с кашкавал, мармалад, локум, шоколад и т.н. по желание. Ако ще се правят със солена и сладка плънка, се прави смес от 1 белтък и сирене за половината кифлички, а жълтъка се използва пак за мазане с малко олио.
За мазане на кифличките: 2 жълтъка с малко олио
Не се чака да втаса. Разделя се на няколко топки. Всяка топка се разточва на кръг, който се реже на 16 триъгълничета. Прави се плънката от 2 белтъка, разбити на сняг + сиренето.Отгоре кифличките се мажат с жълтъка. Може да се поръсят със сусам или маково семе, или според вашите предпочитания. Пекат се в намазнена тавичка на 180 градуса. Отгоре заливаш с разтопен шоколад, карамелена глазура или пудра захар или се поръсва с ленено семе или сусам или ким, но може и без нищо.

# 3
  • Мнения: 1 558
Ако имаш и яйца - най-лесно е да забъркаш кекс.
Можеш да го намажеш отгоре с шоколадова глазура.
/чаша вода, чаша захар-завира на котлона,
добявя се пакетче масло и накрая какао,докато стане гъста смес/

Общи условия

Активация на акаунт