Момичета,дайте идея как да се науча да спестявам?

  • 11 417
  • 80
  •   1
Отговори
Чувала съм че,е като с диетите трудно е в началото а,после като видиш резултата и се вманиачаваш!При мен обече не става Rolling Eyesслучвало се е да пестя с песеци и като видя нещо което искам даже да довзема заем зада го имам Whistling
Всички в къщи ми се чудят че,имам мн.добра заплата а,нищо на страна!Трябва да има начин newsm78

Мерси в аванс  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 492
Внасяй ги в банка.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам идея. Аз това не го мога.

п.п. На теория - по-добре инвестирай, ако имаш излишни пари. Купувай злато, например. Ако са повече - имот на изплащане. Винаги има смисъл.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Нямам идея. Аз това не го мога.

п.п. На теория - по-добре инвестирай, ако имаш излишни пари. Купувай злато, например. Ако са повече - имот на изплащане. Винаги има смисъл.

И като купи злато, какво? После да го продава на половин цена? Това не е инвестиция.
В банка най-добре.

# 4
  • Мнения: 1 896
Не е добре да се вманиачаваш в пестенето, нито пък да харчиш безразборно и неразумно.Просто трябва да намериш баланса.
Като начало си определи една макар и не много голяма сума, която да заделяш още при получаването на заплатата и на която  да не посягаш при никакви обстоятелства. Освен това си наложи да не искаш пари на заем за каквото и да било, колкото и да ти се иска да го имаш.Не е толкова трудно.
Другият вариант(след като приходите ти не покриват разходите) е да работиш нещо допълнително или да потърсиш работа с още по-добро заплащане.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Направи си влог,при който да се превеждат директно на сметка част от заплатата ти.
Сложи пари на срочен влог примерно за година/иначе лихвата намалява,ако изтеглиш по-рано/.
Купи имот на ипотечен кредит,кола на лизинг-няма мърдане,парите от сметката направо в банката.

# 6
  • Мнения: 1 404
ами то зависи от доходите... моята заплата не е много, но всеки път като ми я пуснат на картата, прехвърлям 100 лв в друга сметка, коят не пипам и така... капка по капка

# 7
  • софия
  • Мнения: 636
Аз като си взема заплатата 150лв. слагам в сметката на дъщерята, 150в друга сметка и така много добре се събират пари. Вярно, че всички консумативи за дома ги плаща мъжа ми по карта и това улеснява процеса. Винаги си слагам и по една 50лв. някъде на скришно у дома и като останем без пари винаги сме приятно изненадани. Мъжа ми все се шегува, че аз като брашнян чувал - все имам пари

# 8
  • Мнения: 248
Не сме богати, но аз успявам да заделям  Naughty
У дома пазари ТОЙ, защото той готви и знае какво да се пазари.
Всеки месец като ми преведат заплатата, сядам на РС-то и се залавям с домашното банкиране:  плащам сметките и превеждам в друга сметка малко евра, а наскоро открих и още една еврова, която нарекох на сина ни ... ТОЙ ми се смее, но вече има парички настрана и аз мисля, че постъпвам доста умно  bowuu

# 9
  • Мнения: 178
Ами роди си две деца,като мен..и ще видим дали ще имаш парички за себе си!! Naughty

# 10
  • Мнения: 2 401
а наскоро открих и още една еврова, която нарекох на сина ни ... ТОЙ ми се смее, но вече има парички настрана и аз мисля, че постъпвам доста умно  bowuu

Аз пък мисля, че постъпваш доста неразумно, ама твоя си работа.
Към питащата -  ела при нас - спестяващите във финансови инструменти.  Хем си пръскаме парите за спестявания, хем го правим с кеф.  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 367
Ako naistina pitate сериозно-има компют. програми за бюджетиране,залагате заплата,сигурни разходи и каквото остане го мислите-дали ще е банка,пенсионен фонд или каквото.Нашата е научена като започнем да прекаляваме да слага едни червени знаци,та започваме да мислим малко повече.
Имаме краткосрочен и дългосрочен финансов план,както и правило-ако нещо мноооооооооо ни хареса не го купуваме,а пресписваме,ходим пак да гледаме и ако пак тооооооооооолкова ни харесва-може и да го купим (по-често не го обаче след разумна преценка)

# 12
  • Мнения: 49
Вземи си касичка-прасенце...  може да подейства, ако нямаш склонност да потрошаваш вещите си и притежаваш желязната дисциплина всеки ден да слагаш по някой лев вътре yes

# 13
Момичета,аз така и понякога успявам ,като внасям по 4-500 в депозит и така рекорда ми е 4месеца!обадиха ми се от МаксМара че,има нова стока и до там!обикновенно удържам фронта2 понякога и 3 месеца!
Една приятелка ме попита,-не те ли е яд после?Ами изобщо неме е яд радвам се та пушек се вдига,само дето аз от моето обкръжение съм с най-висок доход и вечно назаем  ooooh!кофти
А,при вас като се пооженихте,нали се сещате дечица ала-бала,променихте ли се?Защото аз изобщо не се виждам #Crazy
Не ми се инвестира в кола,аз имам СМАРТ(2006)и ми е екстра!А и се обезценява бързо,знам ли?!За апартамент,1.ми трябва процент за да вноските да са прилични,иначе прябва да ходя с по 5лв.в портмонето което ще ме ликвидира! Thinking
Трябва ми БОРД! Crazy

# 14
  • софия
  • Мнения: 636
Ами какво да ти кажа от това, което пишеш явно си човек с добри доходи и с малко усилие можеш да си спестиш някакви пари и да живееш без да се тормозиш много-много. Отделяй не по 4-500, а по 200 а останалото давай за дрехи, щом ти харесва. Аз лично никога не съм залитала и продължавам да не залитам по маркови дрехи, така че проблем нямам на тема разпродажби. Каквото си харесам за себе си купувам умерено вече, защото имам дъщеря и живот и здраве искаме и близнаци. Бордът са децата. Това мога да ти кажа. Иначе фонд "И аз съм човек" си имам и смятам да си го имам. В кола инвестирахме със съпруга ми, но в семейна, миниван със 7 места. Това, в което инвестираме е образованието на децата и развитието ни като специалисти. Кредити нямаме, живеем в собствен апартамент, така че каквито пари изкараме са за семейството. Помагаме и на родителите си.

Общи условия

Активация на акаунт