Таксите за детски заведения

  • 2 763
  • 44
  •   1
Отговори
Бих искала да попитам майките,които използват форума дали заплащат депозит в размер на една месечна такса,който при напускане се възстановява.Ние сега имаме проблем и бихме искали да разберем как стоят нещата в други общини.

# 1
  • Мнения: 5 622
Платих още при записването на сина ми в ДГ

# 2
  • Мнения: 9 814
За частна ДГ ли става въпрос?
Аз не съм плащала депозит.

# 3
  • Мнения: 1 447
Аз не съм плащала.

# 4
  • Мнения: 1 062
В държавна детска градина ходи моето дете. Не съм плащала допълнителна такса.

# 5
  • Мнения: 4 187
В детската ясла имахме депозит, в градината обаче, нямам спомен да са ни взимали такъв  newsm78!

# 6
  • Мнения: 14 133
При нас се плаща след изтичане на съответния месец. Няма никакво събиране на такси авансово.  newsm78 В държавна градина е синът ми. .

# 7
Не знам какво се има впредвид депозит,но тук в ДГ /държавна/ на дъщеря ми има постоянна месечна такса от 8лв.+1,30 на ден.Вчера платих градината за септември,и касиерката поиска 8лв.за таксата за ноември,за което аз възразих,при положение,че плащам посещаемостта за септември.Август поискаха да платим таксите от 8лв.за септември и октомври.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 616
Ние бяхме в държавна ясла, сега и вдържавна ДГ. И двете ми деца са имали депозит и на двете места. Вчера отидох да платя последната такса на дъщеря ми за яслата и ми върнаха депозита. Съответно когато я записах в понеделник в детската градина оставих депозит от 40 лв. Този депозит се връща при напускане на детето от детското заведение, а през годините които то прекарва в него се използва, ако родителите примерно закъсненят с плащането на таксата - теглят от депозита и след това пак го възтановяват. Мисля , че по закон е задължителен за всички държавни ДЯ и ДГ. Иначе таксите си се плащат след изтекъл месец

# 9
  • Мнения: 1 586
Синът ми ходи на ясла,при записването му платих 40 лв. депозит,който ще ми върнат като приключим с яслата.....

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Във Варна и в яслата и в градината има депозит в размер на 40 лева.

# 11
  • Мнения: 317
Е, ние в "дълбоката провинция" сме късметлии - никакви депозити, само такса по 1,20лв на ден.  Laughing

# 12
  • Мнения: 51
Не съм плащала, не са ми искали, нито за градина, нито за д.ясла. За пръв път чувам, че някъде искат депозит в държавна д.градина.

# 13
  • Мнения: 14 133
Е, ние в "дълбоката провинция" сме късметлии - никакви депозити, само такса по 1,20лв на ден.  Laughing
Laughing И ние. Плащаме по 2лв за присъствен ден. Няма задължителна такса.  Wink

# 14
  • Мнения: 2 090
При нас се плаща след изтичане на съответния месец. Няма никакво събиране на такси авансово.  newsm78 В държавна градина е синът ми. .
Точно така е при нас,с разликата че става въпрос за ясла.

Плащаме по 2лв за присъствен ден. Няма задължителна такса.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт