депресия или реализъм?

  • 3 430
  • 56
  •   1
Отговори
Проблемът ми е изключително простичък- вече не мога да се справям с проклетото си ежедневие. Нямам желание, нямам сили за каквото и да е, сутрин не мога да се убедя да стана и да започна новия скапан ден, всеки следващ по-скапан от предишния. Освен обичайните финансови проблеми, все някой вкъщи е болен, прането никога не свършва,яденето всеки път не е по вкуса на някой, свободното си време уплътнявам като кошче за душевен отпадък на мъжа, децата, понякога и на майка. В редките моменти, когато милото не е нощна смяна, не спи, скапан от работа и всички деца са заспали, от мен се очаква да съм романтична и секси. Аз обаче напоследък не правя разлика между прането и секса: и двете са задължителни поне веднъж на 2-3 дена, внимавам да няма петна по дрехите и недобре задоволен съпруг, освен това не мога да отделя повече от час.Звучи смешно, обаче...А много ми се иска да съм романтична, влюбена съм в съпруга си точно както в самото начало на връзката ни, искам да се гушкаме и да си говорим мили глупости с часове. Само че напоследък ми трябва специална настройка за да му кажа "обичам те" Вместо това пуша цигара от цигара и се старая да не се ядосвам поне на бебето. Сериозно се замислям вече за консултация с лекар и "розови" хапчета, но не мога да се убедя, че проблемът е в мен и мога да променя нещата с една позитивна нагласа.
Благодаря за времето което ми отделихте!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
На депресия прилича. Опитай се да гледаш по-ведро на живота, ако ти трябва професионална помощ - потърси я. Успех и не се предавай Peace

# 2
  • Мнения: 3 720
.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 10:31 от GeoNadin

# 3
  • Мнения: 649
Нито едното нито другото,просто през есента хората ги хващат депресивни настроения. Ще си помогнеш сама, като си намериш приятни занимания . Депресията е чадо на отчаянието не го забравяй.

# 4
  • Мнения: 206
Чета и си мисля "кога ,мамка му съм я пуснала тази тема"  Mr. Green
Всъщност не съм аз , но състоянието ми е подобно.
Това мила , е една гадна есенна депресия .
Лекува се с развлечения , развлечения , развлечения !!!

# 5
  • Мнения: 2 401
Стига бе, ще се справиш. Ако има на кой да оставиш бебето го организирай поне три пъти седмично, в началото най-добре всеки ден да те отменят за по час-два.   Сутрин като станеш, хващай си шапката и отивай я на басейн, я на нещо друго, може и да търчиш между блоковете, важното е движение да има, ама такова, което да те измори. Ще видиш, че ще ти просветне пред очите.
Ако можеш направи като мен, хвани гората за няколко дни без познати, комуникации и пр. много помага.
Това със секса също помага, макар и авторката просто да се е направила на интересна в случая, но съм сигурна, че не ти е до него сега. Така, че замести с друг спорт.

# 6
  • Мнения: 1 404
мда и аз съм така в момента... Всичко минава, повече шоколад, приказки с приятели и една хубава книга (+ любима музика)... ТЕ ТВА Е!

# 7
Успокояващо е да разбереш, че се случва и на други, всъщност Grinning
Благодаря!  bouquet

# 8
  • Мнения: 502
    Дръж се,и други има като теб. При мен проблемът е,че ми се спи,спи,спи...От там идва изнервянето и напрежението. Сега вместо да пиша тук,лягам да подремна,докато не се е събудил малкият.

# 9
  • Мнения: 2 401
Успокояващо е да разбереш, че се случва и на други, всъщност Grinning
Благодаря!  bouquet

Знам, че това искаш да чуеш, то няма да те измъкне, обаче.

# 10
  • Мнения: 194
Уморена си Peace Hug

# 11
Е, ако не ме измъкне, поне да помогне. В крайна сметка винаги съм смятала, че депресията е просто лошо настроение.
Развлечения... Нямам време за което и да е любимо нещо, вкл.и за секс, Геонадин, защото имам куп задължения.Които пък се натрупват, щото ги мразя, а ги мразя, точно защото са задължителни. А не мога да си хвана шапката и да разпускам, като знам, че 4-5 човека разчитат на неща, които не съм свършила.
И почивен ден няма...

# 12
  • Мнения: 2 131
Е, ако не ме измъкне, поне да помогне. В крайна сметка винаги съм смятала, че депресията е просто лошо настроение.
Развлечения... Нямам време за което и да е любимо нещо, вкл.и за секс, Геонадин, защото имам куп задължения.Които пък се натрупват, щото ги мразя, а ги мразя, точно защото са задължителни. А не мога да си хвана шапката и да разпускам, като знам, че 4-5 човека разчитат на неща, които не съм свършила.
И почивен ден няма...
Научи тези 4-5 "човеци"  да посвършват и те нещо, според възможностите, и да ти помагат, а не да чакат наготово.
Няма да се свърши светът, ако точно днес не си пуснала прахосмукачка или някой е вечерял със сандвичи, вместо със засукана манджа. Нищо няма да стане на никого, ако не си изрядна домакиня. Пък на когото не му харесва - да си размърда д-то /визирам основно мъжа/. Обръщай внимание на бебето и по-голямото дете и това е.   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Май прилича на прегаряне. Позакъсала си го. Консултирай се с психолог, ако мислиш, че не можеш да се справиш сама.

# 14
  • Мнения: 2 099
Яя по-ведро.Вземи заеби лееекинко нещата.Голям праз ако не си изпрала или ако не е изгладено.Къщата пък ако не блести от чистота също не му се коси много.А и няма да измрат всички в мъки ако 1,2 пъти седмично ядат полуфабрикати.Бебето ако е малко е лесно ,пие си млякото,ако не готови пюрета...
Да ти кажа и аз съм адски натоварена обаче взех да не се престаравам особенно.Гладя когато мога,готвя като се върне мъж ми и поеме децата.Прахосмуча всеки ден ,през ден мия.Пера и мия чинии с миялна.Простирам рано сутринта докато не са станали двете,тогава имам време и за чаша кафе на спокойствие.Вечер в 11,30 се къпем и лягаме с мъж ми.Каката е хиперактивно дете и чистота е имагинерно понятие вкъщи.За подредено хич и не става дума.Не е зле да почнеш и профилактика срещу сърдечно-съдови заболявания...демек вечер по чашка,две червено винце Mr. Green
Ще се наредят нещата спокойно!

Общи условия

Активация на акаунт