Боя без амоняк на 'Арома'?

  • 17 889
  • 25
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Видях онзи ден някаква нова боя на Арома - без амоняк. Нямаше подходящ за мен цвят, за да я пробвам.
Някой да я е ползвал? Чувствително по-евтина от Кастинг на Л'Ореал беше, може би 2-3 лв.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямам впечатление, но ако някой е ползвал продукта да пише. Цената определено е добра, но какво ли е качеството ми е интересно.

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
ще следя.по принцип не са им лоши продуктите, но пък и Кастинг не е толкова скъпа, за да се рискува.

# 3
  • Мнения: 3 306
ще следя темата  Flutter

# 4
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
ще следя.по принцип не са им лоши продуктите, но пък и Кастинг не е толкова скъпа, за да се рискува.

Колко пари е Кастинг- а? И щади ли добре косата? Отмива ли се бързо? Blush
Питам така защото в момента съм с естествения си цвят и се чудех дали да не го подчертая с една боичка, но не искам да я изгоря и да започна всичко отначало. Tired

# 5
  • Мнения: 1 218
Видях онзи ден някаква нова боя на Арома - без амоняк. Нямаше подходящ за мен цвят, за да я пробвам.
Някой да я е ползвал? Чувствително по-евтина от Кастинг на Л'Ореал беше, може би 2-3 лв.
[/quote
Амонякът не е манна небесна за боята за коса - просто е много евтин!
За да е трайна една боя за коса трябва косъма да разшири порите си, за да навлезнат малките молекули на прекурсорите на багрилата за коса, а вътре да се синтезира самото багрило(голямо на размер - знаете чудесно- размерът има значение), което се получава при алкализиране - става с амоняк, органични амини (триетаноламин ТЕА, метилизопропиламин MIPA, диетаноламин DЕА) сигурно с една камара други подобни, натриева, калиева основа...
За много голямо съжаление цената е мн важна, а в БГ всички са много калпави химици...
Нищо драстично и драматично няма, но трябва знания... кофти, като ги няма, нали?
Има нови, модерни и абсолютно безвредни багрила за коси...Но сори, няма да си ги ползвате - първо са много скъпи, второ са под патент и за готово know how в БГ ще трябва да се почака - няма безплатен обяд!

# 6
  • Мнения: 1 813
За "Арома" само мога да кажа,че преди години когато бях малка и глупава /8 клас/ вместо Вела реших да взема нея понеже ми трябваха две. Следователно получих първата си алергична реакция към амоняк и оттогава се сбогувах с амонячните бои,ако ще и по 20лв едната да струва.

# 7
  • Мнения: 4 392

Има нови, модерни и абсолютно безвредни багрила за коси...Но сори, няма да си ги ползвате - първо са много скъпи, второ са под патент и за готово know how в БГ ще трябва да се почака - няма безплатен обяд!

Еййй, супер много ме издразни с това. Twisted Evil Whistling Отчаяна съм.
Поне един жокер няма ли да дадеш? Линк?
А за къната какво ще кажеш?
  bouquet

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 05:05 от Спиролина на орторексичния галактически кон

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ColorIndex, гледам, че си много активен в козметичните теми, което е чудесно.
Все пак, бих искала тук да обсъдим конкретна марка на конкретна боя, благодаря за разбирането.

ще следя.по принцип не са им лоши продуктите, но пък и Кастинг не е толкова скъпа, за да се рискува.
Колко пари е Кастинг- а? И щади ли добре косата? Отмива ли се бързо? Blush
Питам така защото в момента съм с естествения си цвят и се чудех дали да не го подчертая с една боичка, но не искам да я изгоря и да започна всичко отначало. Tired

Casting е на 8-10 лв, зависи откъде я взимаш. Има 'подобрен' нов вариант на Casting, която надхвърля 11, с още повече масла и бла-бла.
Добре щади косата. Тя не е перманентна боя, отчети. За тон-два по-различни, за блясък, за временно покритие на бели коси е отлична. За драстична смяна на цвят и за много бели коси не става. Нещо като оцветяващите шампоани, но с по-трайно действие, дават я за 6 седмици, но от моя опит съдя, че над два месеца стои, като се измива достатъчно дискретно (тъй като не оцветява силно и перманентно), за да няма проблем с прораснали корени.
Аз ползвам Кастинга точно за блясък, оживяване на косата и леко тониране, белите коси още са ми малко и не ме притесняват. Но не робувам на марка, особено когато не става дума за перманентна боя, нямам против да пробвам Аромата.

Къната е нож с две остриета. Веднъж, че истинската къна, която добре подхранва, не е онази в пакетчета с марки разни, а идва в чувалче и на цвят е зеленикава; оцветява само в червено и по-рядко - в черно. Всякакви псевдо-къни, които оцветяват в светлокафяво, тъмнокафяво, не знам си какво или са 'безцветни' - са чисто и просто блъскани с химии. Второ, веднъж сложена къна, след нея боя не хваща и то много, много дълго време. Така че си струва човек добре да премисли иска ли да се къносва Simple Smile

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
от детските си години не съм се къносвала. то е едно чудо, няма измиване. да не говорим, че е такава мацаница и плесканица, че не бих се наела повече да го правя. аз кастинга го ползвам два пъти, излиза ми по 5 лв. на боядисване, правя го 1 път на 2 месеца, така че ме устройва. хубава си е боята...

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
от детските си години не съм се къносвала. то е едно чудо, няма измиване. да не говорим, че е такава мацаница и плесканица, че не бих се наела повече да го правя. аз кастинга го ползвам два пъти, излиза ми по 5 лв. на боядисване, правя го 1 път на 2 месеца, така че ме устройва. хубава си е боята...
Аз съм се къносвала доста Simple Smile Още имам истинска иранска къна. Много добре подхранва, блясък дава - но просто трябва да се мисли дългосрочно за косата, защото боя после не хваща - ако човек това не го притеснява, къна е супер опция, особено за по-къса коса.
Кастингът е хубав, също го ползвам, спор няма Simple Smile Въпросът е дали някой е пробвал Арома-та.

# 11
  • Мнения: 2 110
Аз не бих рискувала с българска , все пак колко пъти се боядисваш- 1 месечно ! Предпочитам да дам повече пари, но за нещо качествено!Защото косата расте бавно !

# 12
  • Мнения: 1 218

Има нови, модерни и абсолютно безвредни багрила за коси...Но сори, няма да си ги ползвате - първо са много скъпи, второ са под патент и за готово know how в БГ ще трябва да се почака - няма безплатен обяд!

Еййй, супер много ме издразни с това. Twisted Evil Whistling Отчаяна съм.
Поне един жокер няма ли да дадеш? Линк?
А за къната какво ще кажеш?
  bouquet
http://www.goldwell.com/
http://www.renature.schwarzkopf.com/
http://www.hair-science.com/_int/_en/topic/topic_sousrub.aspx?tc … amp;cur=GREY-HAIR

# 13
боядисвала съм се с безамонячна боя на виталити и е много хубава

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
За 2-3 лв. дали е възможно да са качествени съставките?  Rolling Eyes Сигурно може, просто не съм наясно.
Аз бих опитала с Хенна плюс, Троашен или Кастинг, ако не намеря другите две.

Общи условия

Активация на акаунт