Лунна диета - 07.10.08, 12:04

  • 3 578
  • 86
  •   1
Отговори
  • Банкя
  • Мнения: 823

ЛУННАТА ДИЕТА ЗАПОЧВА НА:07.10.08,12:04ч
 И СВЪРШВА НА:08.10.08,12:34ч.

Според учените лунната диета влияе не само върху приливите и отливите, но и върху различни процеси в човешкото тяло. И това е  така поради факта, че голяма част от организма ни е съставен от вода. Затова много диетолози препоръчват регулация на теглото, според фазите на луната.

Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се приемат само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни. За разнонобразие пийте различни видове билкове чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а защо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.

Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

1. за 24,5 часа по време на фазата;
2. в рамките на 3 дни, като се започва 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
3. за 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца) - примерно меню:

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билковчай с лъжичка мед.


Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

Всички фази на луната можете да откриете на http://www.astrohoroscope.info/moon.htm или http://www.beinsadouno.com/astro/moon_phases.php                                                                                                     
                                                                               
Фазата е Първа четвърт

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пу първа-за 24 часа съм Peace

# 2
  • Мнения: 2 199
И аз съм тук, напоследък доста добре се справям с лунуването  Embarassed  Flutter

# 3
  • Мнения: 564
Зааааписче  Hug

# 4
  • Мнения: 535
Записвам се и аз за 24 часа  Party

# 5
  • Мнения: 249
записвам се и аз за 24 часа ама съм пред МЦ, каквото стане Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 672
От миналата фаза съм много доволна - минус 1.7 кг., които задържам засега.  Wink Записвам се за 24 часа.  Peace

# 7
  • Мнения: 3 306
запис за 24 часа  Peace

# 8
  • Мнения: 22
и аззз ааа дано да издържаааааа  Hug

# 9
  • София, България
  • Мнения: 2 222
 Peace

# 10
  • Мнения: 78
И аз се записвам за понеделник  bouquet дано да издаржим Hug

# 11
  • Мнения: 293
S vas sum (sorry nqmam kirilica)

# 12
  • Банкя
  • Мнения: 823
И аз се записвам за понеделник  bouquet дано да издаржим Hug
newsm78 Ще правиш тридневка или си сбъркала деня, защото фазата е във вторник Hug

valen_tina Аз по време на последната фаза бях с МЦ и затова не издържах Rolling Eyes
Успех на теб! Hug

# 13
  • Мнения: 2 803

Записвам се и аз за 24 часа  Party

# 14
  • Мнения: 1 103
И аз се записвам за 24 часа но и на мен май ще ми идва МЦ.
А синът ми на 8.10  има рожден ден ще се опитам с всички сили да издържа едно денонощие .
Успех на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт