В БЕЗИЗХОДИЦА

  • 4 087
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета!Извинявам се ако темата не е за тук,но искам да споделя проблема си.От 1 год. с мъжът ми живеем заедно с нашите.Те са добри хора помагат ни когато имаме нужда,купуват дрешки на малката когато ние нямаме възможност,мама готви,аз чистя и взаимно си помагаме.Живеем близо до София.Но ето какъв е проблема...С две думи 5 дни сме в добри отношения,а на шестия е война.Те са свикнали като не им се угоди да почват да се цупят и карат.Понеже живеем на село има много работа,а мъжът ми почива само в неделя,аз искам той да си почива,а те все мрънкат че трябва нещо да се свърши,почват деликатно да ми казват че ни мързи,и че им е писнало всичко да вършат те.Или искаме в неделя да се разходим,да излезем,а те пак има това да се свърши и т.н.Заради тях понякога се карам с мъжът ми,при което вече не издържам.От 1 месец тарся квартира която да ни устройва,но такава няма,а друга не можем да си позволим.Нашите са добри хора,но понякога прекаляват,а това вреди на семейството ми.Имам чувството,че колкото по-голяма ще става малката(3 м),толкова проблемите с нашите ще се задълбават. Ако някой може да ми даде съвет,ще го чакам с нетърпение.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 21:20 от pegas88

# 1
  • Мнения: 817
Единсвеното разумно решение е да не живеете заедно. Трудно ще ви е от финансова гледна точка, но добрите отношения изискват жертви. Peace

# 2
  • Мнения: 1
наистина ще ние много тудно,затова не се решавам няма да се оправим финансово.При положение че един наем е 500лв

# 3
Искрено съжалявам за това, което ти се случва, но в много случай когато млади и стари са заедно се получава така. Мисля, че трябва да поговориш с вашите и да им обясниш, че не са прави и не трябва да ви се мясят, защото от това страда бракът ви, а все пак вие още сте млади и трябва да отделяте време един за друг... Ако нещата не вървят най-доброто решение е да се изнесете.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ситуацията е кофти  Confused За съжаление вариантите са два - или оставате при тях и търпите или се изнасяте, работите кой на колкото повече работи може и някак си закърпвате положението  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1
на тях неможе да им се обясни те си знаят тяхното

# 6
  • Мнения: 823
Напълно те разбирам,защото и ние живеем с моите родители в един двор.Въпреки ,че сме на отделни етажи и сме отделно от тях ,все намират какво да недоволстват.Решение няма,пробвала съм какво ли не и съм разговаряла спокойно,намеквала съм ,че сме отделно от тях и ние си решаваме кога,какво да правим,карали сме се.........но все още не могат да разберат,че не те взимат решения за нашето семейство.Вече 10 години така Crazy

# 7
  • Мнения: 1
аз съм по майчинство,а той работи от сутрин до вечер няма начин

# 8
  • Мнения: 571
Правилно си се ориентирала. Продължавай с търсенето на квартира. Имай предвид и това че идва зима и разходите ще са още по- големи.Ако продължаваш да угаждаш на вашите ще си докараш проблеми със съпруга. А защо той не застане твърдо и да им каже: "Работя цяла седмица и имам един почивен ден. Нямам нищо притив да помагам, когато се налага, но и аз съм човек и имам нужда от почивка".

# 9
  • Мнения: 1
ние живеем на 2 етаж,но почти всичко е общо

# 10
  • Мнения: 1
люска ти си много права,но той не иска да се кара с тях,а със сигурност ще се стигне до там

# 11
По-добре е той да не се намесва, защото нали знаеш ако ти се скараш с тях ше им мине щото са ти родители ама ако той се скара с тях....

# 12
какво имаш предвид под всичко е общо, едно домакинство ли ползвате?

# 13
  • Мнения: 571
Аз нямах предвид да вдига скандал, а да им каже, че наистина се нуждае от почивка, защото ако си мълчи излиза, че ти искаш да имате двамата само развлечения, а за тях остава работата, а на село тя няма край. Нека те да кажат какво трябва да се върши , а той когато има възможност ще помага. А като не иска да е лош с тях, да продължава да бачка , но в един момент наистина ще му дойде нагорно. Трябва да се почива. Колкото и млад да е и да се възстановява бързо все пак почивката си е почивка.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Естествено, че изнасянето на квартира е най-добрият вариант, но авторката пише, че се случва да нямат възможност да купят дрешки за детето. Много интересно ако плащат И наем проблемите ще изчезнат ли?!
В една къща винаги има много работа за вършене и родителите са прави да очакват помощ от младите (както и те помагат). Ако на мъжа на авторката работата не е свързана с тежък физически труд е редно и той да се включва.

Имам чувството,че колкото по-голяма ще става малката(3 м),толкова проблемите с нашите ще се задълбават. Ако някой може да ми даде съвет,ще го чакам с нетърпение.
Но пък като стане по-голяма малката, ще може и ти да започнеш работа и тогава наистина да имате възможност плащате наем. Иначе ще трябва винаги да се съобразявате с вашите, все пак живеете в тяхната къща (ако правилно съм разбрала).

Общи условия

Активация на акаунт