сцепване на носа при дете на 1 год. и 8 мес.

  • 761
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мами! Искам да се допитам до всички, които вече са преживели нещо подобно на това, което преживяхме вчера с малкия и моя мъж. Прибирам се от работа и какво да видя, мъжа ми държи детето и го успокоява (впоследствие разбрах, че и мъжа ми имаше нужда от успокояване). Както си играел малкия, носейки една малка декоративна дървена масичка, спъва се и пада, ама много лошо! Удря се в ръбчето на масичката и се цепва точно на носа, между веждите. Шурва кръв (според мъжа ми цялото му лице било в кръв) и така 15 мин., докато мъжа ми успее да я спре, прави разни промивки и не знам какво още. Като се прибрах, някъде 40 мин. след инцидента, детето още хлипаше и дори беше задрямало в прегръдките на баща си от стреса явно. Отидохме бързо в Пирогов, първо искаха да го шият, после обаче аз се разфучах, и го залепиха. Милото ми дете, направо е ужасно... няма да ви разказвам какъв рев му удари в Пирогов. Искам да попитам, има ли мами с подобен случай? Доктора не ми каза дали да го мажа с нещо, а може би трябва. Каза само да не мокрим раната 3-4 дни, и въобще се чудя дали ще му остане белег и какво да направя за да не му? Благодаря предварително на всички, които ще споделят опита.   bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Миличкото  Sad Настръхнах докато четях.
Нямали сме такива инциденти (слава богу  Praynig ), но ти пожелавам възможно най бързо да се оправи детенцето  Hug
За раната и белезите може да попиташ и педиатъра ви какво може да ползвате за мазане.

# 2
  • Мнения: 437
Добре, че сте се разминали само с белег, че удар на такова място... Направо настръхвам като си помисля...
 Докато не заздравее напълно не трябва да се маже с нищо.След като падне коричката от раната(сигурно ще мине поне месец) се консултирай с педи за някое лекарство против белези.Аз съм ползвала Контрактубекс - доста е ефикасно, но трябва да попиташ дали е подходящо за дете на тази възраст.
  Hug

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Diksey  знам какво е Sad
Когато синът ми беше на 1г2м майка ми дойде на гости/защото ходих на очни и нщмаше кой да го гледа/ и един ден аз съм в банята,а тя с него в хола.Както скачал на дивана,се спънал и се ударил точно на същото място.Аз като чух,че зарева и веднага излезнох от банята-гледката беше ужасна.Аз също започнах да плача с него и да викам на майка ми как не го е гледала по-добре.Добре,че сме близо до пирогов и за 10мин бяхме там.прегледаха го и за щастие нямаше счупване.Искаха да го шият,но аз не дадох и го залепиха.Не съм го мазала с нищо. Сега белега е много избледнял-забелязва се...ама няма как.
А миналата зима падна по стълбите на къщата и се удари в един стълб....и пак цепнато-този път от веждата към косата Sad ужас-пак го залепиха...дано вече това да му е последното посещение на болницата Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 39 717
Голям стрес сте преживели.
Добре, че са го залепили.
Дияна си сцепи за 1ви път клепача, под веждата, на 1,5г. Лепиха я. Като заздравя раната мазах с Мадеказол. Сцепи отново същият клепач, но малко по-надолу от старият белег, година по-късно. Пак я лепиха. Пак мазах с Мадеказол.
Сега белезите почти не си личат.

Не ви ли каза да отидете след време да видят раната? Попитай педиатърката и отидете при хирурга от съответното ДКЦ. Ще ви даде насоки, ще погледне раната.

# 5
  • Мнения: 8 769
Когато беше на около 2г дъщеря ми (много палаво дете) скачала по леглото на баба си, въпреки непрестанните забележки. Съответно в един момент паднала и се ударила на ръба на таблата.
Резултатът-сцепена кожа под веждата. Ходихме да я лепят в спешния кабинет, защото беше след 19 ч. Лекарят беше безкрайно начумерен и нервен, че го занимаваме с такива прозаични неща ( #2gunfire). Съответно беше доволно груб и, както се разбра в последствие) не залепи добре раната. Сега щерка ми има малък белег до веждата. Crazy
Diksey , ще му мине и ще забрави, дано лекарят да си е свършил работата добре-няма да остане и белег. Ако искаш после го мажи с някое от мазилата против белези. Ако знаеш колко още подобни случаи ще имаш....затова са белите коси на родителите Hug

Общи условия

Активация на акаунт