Намаляла кърма - помощ ??

  • 633
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 796
Моля за съвет: дотук кърмех без проблем - 10 м. Даже доста мляко имах и се цедях до 7-8 м. Сега кърмя само вечер, на 2 хранения. Преди 2-3 дни пропуснах кърмене 2 вечери, като се цедих само на втората и видях, че излизат само 60 мл. от двете общо! На другия ден кърмих и Дария май се нахрани първия път, но на второто кърмене, очевидно не! Вече 3ти ден сме така, а днес даже не искаше гърдата на второто вечерно кърмене - почна да я бута, да маха с ръце и да пищи. Sad Нахраних я с адапт. мляко.
Някакъв съвет...? Rolling Eyes

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моят личен съвет е да предлагаш няколко дена по-често гърда. Например няколко пъти нощем, защото кърмиш вечер. Успокой се и постъпи с увереност както до сега. Предлагай често гърда и кърмата ще се възобнови. Също така на мен в такива моменти са ми помагали български лактогонен чай, ядки, варено жито и много увереност, че ще се справя Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 796
Благодаря! Simple Smile Наистина не се храня редовно - може и това да е.

# 3
  • Мнения: 204
И аз да питам!Храним се на 2 часа постоянно,възможно ли е да не му стига?

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И аз да питам!Храним се на 2 часа постоянно,възможно ли е да не му стига?
Мънички сте още-нормално е,ние по ваше време ядяхме на 1 час. Peace

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз да питам!Храним се на 2 часа постоянно,възможно ли е да не му стига?
Мънички сте още-нормално е,ние по ваше време ядяхме на 1 час. Peace

Peace И моята госпожица сучеше на час до 6-я месец, къде от глад, къде за удоволствие

# 6
  • София
  • Мнения: 796
И аз да питам!Храним се на 2 часа постоянно,възможно ли е да не му стига?
Зависи по колко поглъща на хранене. Всяко бебе суче с различна скорост - или "ефективност" за единица време, а и от едната гърда обикновено тече по-лесно, отколкото от другата. Правили ли сте пробно кърмене - с кантар преди и след кърмене, за да видиш колко е поело бебето?
Аз така не знаех по колко суче Дария и дали и стига,и доктора направи такова пробно кърмене и се оказа, че поема доста повече от очакваното. Но по принцип, знам, че се гледа как наддава и колко ака и пишка бебето, за да си спокойна, че е достатъчно кърмата. А че е често - зависи си от бебето. Наистина, малки сте още и е нормално да огладнява. Особено, ако се уморява да суче и заспи преди да е взело дозата си. Grinning

# 7
  • Мнения: 204
Никога не сме правили пробно кърмене,но след ядене тумбака му е пълен и памперсите също.Обаче като прочетох,че не само ние ядем толкова на често се поуспокоих.Мен все ме е страх да не остане гладен дребния! LaughingБлагодаря ви момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт