Нещо с телешка кайма?

  • 25 306
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Имам килограм телешка кайма, но незнам какво да я правя, просто нищо не ми идва наум newsm78, дайте някоя идейка Rolling Eyes.

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Можеш да я смесиш със свинска и да си направиш каквото поискаш Peace

# 2
  • Мнения: 320
Неискам да я смесвам, мъжа ми е на диета и не трябва да яде свинско, жълтъци и какво ли още не и сега съм в голяма чуденка newsm78

# 3
  • Мнения: 5 001
Кюфтета по чирпански,мусака.....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341




В каймата слагаш леко сварен ориз и подправки
и ги пускаш в доматен сос.
Голямо кюфте във форма за кекс.В каймата слагаш от всичко по малко-
каквото имаш в хладилника - варени яйца,грах,кис.краставички,кашкавал,колбас,гъби...

# 5
  • Мнения: 1 352
Голяма работа като е телешка каймата, още по-добре даже - по-малко мазнотии. Всичко става - мусака, кюфтета, руло Стефани, супа топчета, пълнени чушки, сърми. Аз купувам предимно телешка кайма, слагам си в пликчета колкото за едно готвене и във фризера. Пробвай ориза с тиквички и кайма на Петя (ако не ме лъже паметта), страхотен е, снощи изядохме една тава  Crazy.  Ще потърся линка и ще редактирам после.

Ето линка с ориза:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg61615.html#msg61615

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 11:22 от Marieta

# 6
  • Мнения: 2 241
Ето тези кюфтенца са доста сполучливи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278334.0;all

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Всичко, което се готви по принцип с кайма може да се направи с  телешка кайма. Само имай едно наум, че е по-сухичка.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Тя е по-суха, но всичко си става с нея - мусака, сърми, рула, кюфтета

# 9
  • Мнения: 320
Половината направих на шницели, а другата пълнени чушки, но снимки утре  Peace

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 21:37 от alex_og97

# 10
  • Мнения: 253
Тя е по-суха, но всичко си става с нея - мусака, сърми, рула, кюфтета
Аз от известно време купувам само такава, и всичко си правя с нея, повече ми харесва от свинската, няка си по се "усеща", не се стопява така  Peace

# 11
  • Мнения: 3 770

Ей , Коте , преди много време си бях записала тази рецепта , заедно с още доста други от форума и не съм запомнила , че е от твоята тема - кюфтетата са страшни , направо се влюбих в тях !  Heart Eyes По принцип не правя  такива подобни , които са с ориз в доматен сос , но тези ми станаха любими !   Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Тя е по-суха, но всичко си става с нея - мусака, сърми, рула, кюфтета
Аз от известно време купувам само такава, и всичко си правя с нея, повече ми харесва от свинската, няка си по се "усеща", не се стопява така  Peace


 Peace

# 13
  • Мнения: 2 241

Ей , Коте , преди много време си бях записала тази рецепта , заедно с още доста други от форума и не съм запомнила , че е от твоята тема - кюфтетата са страшни , направо се влюбих в тях !  Heart Eyes По принцип не правя  такива подобни , които са с ориз в доматен сос , но тези ми станаха любими !   Peace

Диди, и аз много ги харесах, аз също не обичам кюфтета с доматен сос (това ми беше една от най-омразните манджи от детството Sick), но при тези явно от комбинацията на продуктите ефектът е съвсем различен. Радвам се, че ти харесват!  Hug
Аз ги правих и със свинска кайма (да не ме чуе някой правоверен), пак станаха супер.

# 14
  • Мнения: 3 770
Моя мъж го тресе кризата на средната възраст ,ходи на фитнес и яде само пилешко , телешко и риба !  Mr. Green Така , че свинското отпада от класацията !  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт