Увеличено бъбречно легенче

  • 6 796
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 326
Здравейте! Пиша тук, незнам дали е мястото. На 26.10 бях на ФМ. Тогава бях в 29 г.с.4 дни. Лекарката установи увеличено дясно бъбречно легенче. Каза, че може така да е създадено, може да е недоразвито още, но може и да връща урина от пикочния мехур в бъбрека. На листчето записа, че задържа урина. Другите части на бъбрека били наред. Днес бях на ЖК и лекарката ми искаше да ме вкарва в болница да съм бъдела спокойна, при което направо ми се подкосиха краката. Реално и на нея и на тази от ФМ мнението беше, че в момента нищо не може да се направи, но след като бебо се роди и стане на около месец е добре да се видят на ехограф бъбреците.
Някой имал ли е подобен проблем? И наистина ли в момента нищо не може да се направи и какво да очаквам в бъдеще. Все пак имам още 2 месеца до термина. Благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 163
bubabo, при мен по същия начин пренатално беше установен проблема- уголемено бъбречно легенче вляво. Сега не може да се направи нищо, след като бебчо се роди ще направите ехографски преглед при някой нефролог. Погледни в темата Проблеми с бъбреците и пикочните пътища, там ще намериш много информация.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 326
krassyma, много ти благодаря. Само не мога да се начудя защо докторката ми искаше да ме вкарва в болница да ме изследват при условие, че на мен нищо ми няма здравословно. И съвсем ме притесни да чакам със свито сърце оставащите ми 2 месеца. Иначе тази на ФМ беше ме успокоила, че може нищо да няма и да се прегледа бебчо като родя.
Лека вечер Hug

# 3
  • Мнения: 1 588
Един позитивен пример ще ви дам - на моята по-голяма дъщеря доц. Томова по време на феталната морфология в 19 г. с. й установи по-голямо дясно бъбречно легенче. След това ме прегледа още един път в 21 г. с. и размерите бяха почти еднакви на легенчетата. След раждането пак я гледаха, доц. Томова ме насочи вече към доц. Павлова от Педиатрията, направиха й доста детайлни изследвания и слава Богу, всичко си беше наред...

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравей
при мен така установиха проблема
не знам защо те притеснява за вкарване в болница - нищо НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ...дори да се установи, че проблема се задълбочава - на практика нищо не може да се направи за бебето
след раждане ВЕДНАГА съветвам да се иде при БУева или Лилова - нефролози - мен бебето ми бе на 4 дни -веднага след изписването бяхме при БУева

и една идея, която аз самата "разработвам" в главата си все още - откриха ми микоплазма уреаликум или нещо подобно и сега съм в чуденка до колко ако съвм била заразена с това и преди е възможно да съм предала на дъщеря си и атова тя да има хидронефроза

имаш ли правен влагалищен секрет?

ще ти пиша пак за да те успокоя, защото често напоследък тези дребни понякога козметични прищявки на природата се зцабелязват /това хубаво/, но пък малко излишно се притесняват родителите предварително
обаче задължително нефролог веднага след раждането и задължително да се предупредят израждащите лекари - за да предупредят детските неонатолози, които ще поемат бебето - трябва да се следи дали в първите 12ч бебето ще се изпишка и затова е важно да се предуприди в родилна зала

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 326
catnadeen, благодаря ти! Взиман ми е влагалищен секрет в третия месец. На другия преглед трябва пак да ми се взима до колкото знам, в 9 л.м. Предния секрет беше чист, урината от миналата седмица - също. За сега не казаха нищо за хидронефроза, а само увеличено легенче, другите части от бъбречето са наред. Ще проверя за нефролози свястни из Бургас, да съм предварително подготвена. На края на месеца пак съм на ФМ и ще видим как е бъбречето и ще пиша. Дано се оправи  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт