Гъбен сос

  • 14 918
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 669
Спешно се нуждая от някаква рецепта за гъбен сос.  PraynigВсъщност той е за пиле.
Ще ви бъда безкрайно благодарна да ме спасите.

# 1
  • Мнения: 5 001
Гъбите се задушават в масло със сол и черен пипер - на вкус,под капак.Когато са готови се прибавя 1 с.л. брашно,разбърква се хубаво и се добавя СТУДЕНО прясно мляко(или вода) до желаната гъстота.После по желание може да се пасира за да е гладък соса....

# 2
  • Мнения: 1 975
Аз го парвя със консервирани, а не пресни гъби/мързелива работа/
Запържвам малко брашно в масло, добавям вода и бъркам - накрая слагам гъбите, черен пипер, сол и лимонов сок - това е Peace

# 3
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Една глава лук я режеш на полумесеци и запържваш до омекване.Докато пържиш лука се добавя и малко чесън, но да не е отначало,защото по-лесно загаря.
Гъбките-пресни печурки се режат на тънки филийки и се добавят в при лука.Не се слага вода,защото си пускат тяхна,като омекнат и те може да сложиш мн. малко водичка.Слагат се сол и черен пипер на вкус.
После към тази смес се добавя малко брашно за сгъстяване.
Долива се с прясно мляко-пак не много.
Когато поври с млякото аз добавям и три лъжици заквасена сметана - става много вкусно с нея.Крайният резултат трябва да е с гъстота като на боза.
Не съм дала пропорции,защото този сос го преценявам на око.

# 4
  • Мнения: 655
аз задушавам гъбките с малко бяло вино,вода и един  пилешки бульон.след това сгъстявам с брашно и става чудесен и много лек сос.само лошото е,че не мога да кажа точни мерки,защото го правя винаги на око Laughing  chef

# 5
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Изобщо не се занимавам с гъби, когато става въпрос за сосче. Купувам гъбена крем-супа в пличе и си правя сос с подходяща гъстота, като добавям и сосчето от печеното  Peace

Общи условия

Активация на акаунт