за пристрастяването към компютърните игри

  • 923
  • 13
  •   1
Отговори
Някои са пристрастени към чашката, други към нощните забави и веселите компании, а моят мъж от няколко месеца нон стоп играе на някаква компютърна игра и започвам много да се притеснявам. Използва всяка свободна минута, през седмицата когато е на работа си ляга в 4, дори си носи компа на работа и там си пуска играта....Проблема е че не знам как да се държа, знае че се притеснявам и казва че ще отмине, но и той не знае кога...Понякога адски се изнервям и вдигам страхотен скандал, но после се чувствам тъпо, друг път го оставям дни наред да си играе без да го закачам. Дайте съвет ако сте минавали по този път как се справяте...

# 1
  • Мнения: 1 284
Май имаше същата тема преди, но мъжа си беше намерил съгеймърка-нова любов... играта обаче беше от тези популярните - онлайн тип.

А по конкретния въпрос - какво лошо има, нека си играе човека, рано или късно ще му писне или ще я превърти въпросната игра. Не би трябвало да се вдигат скандали за подобни неща според мен. Simple Smile

п.п. Коя е тази игра, че ми стана интересно, щом е толкова зарибяваща?

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Измисли му работа за вършене.

# 3
  • Мнения: X
Да,и аз мисля,че има много свободно време.Повече семейни ангажименти и готово.

# 4
  • Мнения: 571
И аз имах такъв проблем преди време. След сериозен разговор предизвикан от мен по повод на това че не ми е приятно че ме е заменил с компютъра той обеща че ще спре след края на играта. Играеше Трейвиан.Тогава каза да го изтрая още дестина дни. Е, мина около месец докато дочакаме края, но той спази обещанието си. Може и да играе докато е на работа , защото и там ползва интернет, но поне вкъщи не играе.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
трудна работа да знаеш ...

# 6
  • Мнения: 1 862
Знаеш ли аз какво направих  Twisted Evil Понеже и аз в един момент откачих от нерви  ooooh! се регистрирах във същата игра  Mr. Green за съжаление доста късно се усетих и съм много по-ниско ниво от него... Но рано или късно ще ми се вдигне нивото и ЩЕ ГО РАЗБИЯ! Не.. не искам да кажа, че това е правилния подход, но се чувствам малко по-добре - поне не се изнервям чак толкова  Embarassed А всъщност играта е супер смотана и изнервяща сама по себе си, но.... В името на любовта...  Crazy
И между другото - не се дразни, все пак това е най-малкото зло... Лошото е, че моят "тинейджър" започна да пуска и sms -и които са доста скъпички та май мноого скоооро ще има ГРАНДЕ СКАНДАЛЕ - не за друго а за платените съобщения  #2gunfire

# 7
и аз съм от групата с мъж геймър  Stop, но все пак отделя и нужното време за мен и задълженията си. още от началото на връзката ни е така ooooh!, но имах възможност да избирам и според мен е по-добре пред компа в къщи, отколкото навън с друга. Naughty не, че съм ЗА просто нямам друг избор. единствено ме успокоява, че знам срещу кого играе, защото аз вдигам телефона Embarassed, че не всичко се пуска в чата. пием даже понякога и кафе заедно с половинките Laughing
 решихме проблема след дълги разговори и така. при мен това е единствения компромис и мисля, че всяко нещо си има време и МАЙСТОРКА. Joy

# 8
  • Мнения: 1 425
Съблечи се гола и му сядай в скута докато играе  Twisted Evil
Ако и това не помогне - не знам - знчи е много тежък случая  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 862
Съблечи се гола и му сядай в скута докато играе  Twisted Evil
Ако и това не помогне - не знам - знчи е много тежък случая  Rolling Eyes

Ми Металика, значи моят случай /нашият/ е тежък... Ама нали на това се търси решение  Wink И според мен докато не почне да си тъпче парите /семейните пари  Mr. Green/ в играта не е чак такъв проблем... Защото, тя рано или късно ще приключи, в най - добрия вариант ще му омръзне /играта де  Laughing/ Обаче не смятам, че е редно аз да си седя у дома той да кеси пред РС-то вместо да отидем на кръчма или да излезем на кино с парите, които буквално пилее  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 3 675
Лабладор е дал много хубав съвет  Mr. Green
Моят пък е пристрастен към военните игри, вече 4 години играе Медъл оф онър, а в къщи една с патки, които снасят яйца /малко детска, но важното е да е пред компютъра/
На нашия комп медала не тръгва, затова ходи интернет залата и играе там онлайн.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз съвет не съм дал, само изхождам от позицията че жената трудно може да се бори за внимание ако мъжа си е паднал по игрите ...
в някоя стара подобна тема бях давал съвети, но не ми се повтаря.

# 12
  • Мнения: 940
И двамата играем на игри, но като сме заедно всеки забравя за тях.

# 13
  • Мнения: 80
Аз май съм в обратната ситуация - аз съм геймъра!
Той малко се дразни, но какво пък, и той си има своите страсти - стари изтъркани филми, така че, е поносимо. Той си гледа филмите а аз си геймя.

Защо не си намериш някое хубаво занимание докато той гейми, когато  ти спреш да му обръщаш внимание понеже си си заета с това, има поне добра възможност той да изпадне в твоето положение сега (и разбира се той да иска да правите нещо заедно).

Общи условия

Активация на акаунт